fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Zabiegi na obwisłą skórę na brzuchu
Zabiegi na obwisłą skórę na brzuchu Kaniowscy Clinic

Zabiegi na obwisłą skórę na brzuchu mogą całkowicie odmienić wygląd tego obszaru ciała po ciąży i nie tylko. Wiele kobiet zmaga się z problemem wiotkiej, mało elastycznej skóry, której trudno jest przywrócić jędrność domowymi sposobami. Z lektury tego artykułu dowiesz się, jak ujędrnić obwisły brzuch oraz poznasz profesjonalne zabiegi, które to umożliwią.

Spis treści
Poznaj problem
Zabiegi
Renuvion
Laseroterapia
Ultraformer III
Mezoterapia kolagenowa

Zastanawiasz się, jaki zabieg pomoże w zredukowaniu obwisłej skóry na brzuchu po ciąży? Poznaj naturę problemu

Zanim zdecydujesz się na zabieg redukujący obwisłą skórę na brzuchu po ciąży, warto, abyś poznała naturę tego problemu, który może być powodowany także innymi czynnikami. Przyczyn wiotczenia skóry jest wiele, szczególnie w obszarze brzucha. Jedną z nich jest upływający czas. Skóra wraz z wiekiem traci swoją naturalną elastyczność oraz jędrność, staje się coraz cieńsza i bardziej wiotka. Dochodzi do zmian w strukturze skóry, w której stopniowo zanikają włókna kolagenowe, odpowiedzialne za jej elastyczność. Proces ten zachodzi we wszystkich obszarach ciała, jednak jest najbardziej widoczny w takich rejonach jak ramiona, uda oraz brzuch.

Naturalne procesy

Struktura skóry często ulega uszkodzeniu w wyniku silnego rozciągania. Włókna kolagenowe ulegają wtedy uszkodzeniu i zerwaniu, co prowadzi do powstawania rozstępów na skórze. Nie jest to jednak jedyna konsekwencja rozciągania skóry. Zwykle traci ona również swoją elastyczność, staje się cienka i wiotka. Po nagłej utracie wagi skóra potrzebuje sporo czasu, aby obkurczyć się i niejako dostosować do nowego rozmiaru.

Ekstremalnym przykładem rozciągania skóry na brzuchu jest okres ciąży. W trakcie jej trwania skóra zostaje poddana szybkiemu rozciąganiu, a po porodzie brzuch nie prezentuje się najlepiej. Osłabienie włókien kolagenowych spowodowane rozciąganiem w trakcie ciąży powoduje, że po porodzie skóra nie potrafi powrócić do swojego pierwotnego stanu – jest bardzo słaba, wiotka i obwisła. W miarę upływu czasu dochodzi do częściowej regeneracji. Czas może jednak nie wystarczyć – gdy struktura skóry jest znacznie uszkodzona, jej stan nie ulegnie samoistnej poprawie nawet po upływie wielu miesięcy czy lat.

Zabiegi na obwisłą skórę na brzuchu

Zabiegi na obwisłą skórę na brzuchu

Z pomocą w redukcji obwisłej skóry na brzuchu przychodzą profesjonalne zabiegi medycyny estetycznej. Mają one na celu przede wszystkim ujędrnienie skóry, przyspieszenie odnowy komórkowej oraz pobudzenie syntezy włókien kolagenowych. W efekcie skóra nabiera sprężystości, staje się bardziej gładka i elastyczna. W naszej klinice wszystkie zabiegi są indywidualnie dobierane do potrzeb pacjentki oraz wykonywane przez wykwalifikowanych specjalistów, co zapewnia ich wysoką skuteczność oraz bezpieczeństwo.

Renuvion

Renuvion jest urządzeniem wykorzystywanym do zabiegów ujędrniania oraz regeneracji uszkodzonej skóry. Dzięki zaawansowanej technologii wykorzystuje zimną plazmę helową oraz fale radiowe, które powodują powstawanie mikrouszkodzeń skóry. Dzięki nim skóra zostaje zmuszona do uruchomienia procesów regeneracyjnych, co skutkuje ogólną poprawą jakości skóry i przebudową uszkodzonych tkanek. Zabieg jest wykonywany zewnętrznie w celu usuwania wielu defektów dermatologicznych, takich jak blizny, przebarwienia czy rozstępy.

Aby zapewnić efekty w postaci ujędrnienia oraz odmłodzenia skóry, stosuje się technikę wewnętrzną. W trakcie takiego zabiegu przez małe nacięcie na skórze umieszczana jest niewielka sonda, która działa bezpośrednio na właściwe tkanki. Dzięki temu działanie urządzenia jest bardzo precyzyjne i ukierunkowane ściśle na określony obszar skóry. Efekty pojawiają się bardzo szybko – są widoczne od razu po zakończeniu zabiegu, a przez kilka następnych miesięcy skóra ulega dalszej przebudowie, dając efekt ostateczny – gładką, elastyczną skórę.

Laseroterapia

Laseroterapia jest równie pomocna w walce z obwisłą skórą na brzuchu. W celu ujędrnienia skóry najczęściej wykorzystywany jest laser frakcyjny CO2. Podczas zabiegu dochodzi do stymulacji i regeneracji skóry przy pomocy mikroskopijnych impulsów, dzięki czemu odzyskuje ona dawną jędrność i gładkość. Zabieg stosowany jest w wielu przypadłościach skórnych – pomaga w regeneracji blizn, usuwaniu przebarwień posłonecznych, zmarszczek czy nierówności.

Przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu w trakcie zabiegu odczuwalne jest jedynie niewielkie mrowienie skóry. Po zakończeniu zabiegu skóra może być lekko opuchnięta oraz zaczerwieniona. Na pierwsze efekty należy poczekać około dwóch tygodni, gdyż skóra musi ulec wygojeniu. Po upływie tego czasu włókna kolagenowe powoli ulegają regeneracji, dzięki czemu po kilku miesiącach będziesz mogła cieszyć się świetnym rezultatem. Aby efekty były trwałe, lekarz prowadzący może zalecić powtórzenie zabiegu.

Ultraformer III

Ultraformer III to nowoczesne urządzenie wykorzystywane do nieinwazyjnego liftingu twarzy i ciała. Stanowi idealną alternatywę dla tradycyjnych metod chirurgicznych, które, choć skuteczne, w dużym stopniu ingerują w organizm pacjenta oraz wymagają długiej rekonwalescencji. Zabieg przy użyciu urządzenia Ultraformer III pozwala na znaczną redukcję wiotkości skóry oraz wymodelowanie wybranej partii ciała w nieinwazyjny sposób.

Urządzenie wykorzystuje zaawansowaną technologię wysokoenergetycznej fali ultradźwiękowej HIFU (ang. High Intensity Focused Ultrasound). Podczas zabiegu skóra jest krótkotrwale podgrzewana, co sprzyja jej obkurczaniu. Powstające wewnątrz tkanki mikrouszkodzenia przyspieszają regenerację skóry oraz syntezę nowego kolagenu. Dzięki tym właściwościom skóra ulega zagęszczeniu, staje się bardziej elastyczna i wyraźnie odmłodzona. Efekty widoczne są od razu po zabiegu, a z czasem ulegają spotęgowaniu, dając trwały i widoczny rezultat.

Mezoterapia kolagenowa

Mezoterapia to metoda dostarczania wybranej substancji w głąb skóry przy pomocy igły, specjalnego pistoletu lub Dermapena. Mezoterapię przeprowadza się z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, kolagenu, osocza bogatopłytkowego lub komórek macierzystych. Stosowana jest w leczeniu wielu defektów dermatologicznych, takich jak blizny, rozstępy czy cellulit.

Mezoterapia kolagenowa jest stosowana wspomagająco w leczeniu obwisłej skóry na brzuchu. W połączeniu z innym zabiegiem potęguje jego efekty oraz zapewnia trwałość rezultatów. W trakcie zabiegu w głąb skóry dostarczany jest kolagen, który stymuluje regenerację skóry. Dzięki temu skóra otrzymuje pobudzający impuls w postaci nakłucia oraz niezbędny do regeneracji budulec – kolagen. Dwutorowe działanie tej metody sprawia, że skóra w widoczny sposób zagęszcza się oraz wygładza. Po wykonanej serii zabiegów możesz spodziewać się trwałych efektów odmłodzenia oraz ujędrnienia skóry.

Na rynku dostępnych jest wiele zabiegów, obiecujących wygładzenie, ujędrnienie i poprawę gęstości skóry. Aby odnaleźć właściwą drogę w gąszczu kuszących ofert, polecamy indywidualną konsultację z lekarzem specjalistą. Lekarz oceni rozmiar i stopień zaawansowania zmian oraz dobierze odpowiednie zabiegi, dające najlepsze rezultaty w danym przypadku. Dzięki indywidualnie ułożonemu planowi leczenia będziesz mogła cieszyć się szybkimi oraz trwałymi rezultatami, które w pełni spełnią Twoje oczekiwania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas