fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Jak poprawić owal twarzy?
Jak poprawić owal twarzy?
Jak poprawić owal twarzy? Z takim pytaniem zwykle mierzą się pacjenci, u których występuje stopniowy ubytek kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Substancje te wpływają na sprężystość, jakość, elastyczność i prawidłowe nawilżenie skóry, jednak z czasem ich produkcja przez organizm maleje. Tkanki tracą wówczas swoje naturalne rusztowanie, co objawia się opadaniem i zaburzeniem owalu twarzy. Aby wyeliminować ten problem, najlepiej zdecydować się na zabiegi medycyny estetycznej.

Spis treści:
Dla osób w różnym wieku
Zabiegi medycyny estetycznej
Zastosowanie kwasu hialuronowego
Nieinwazyjne zabiegi
Preparaty z serii Stylage
Produkty z linii Teoxane
Nasza oferta

Jak poprawić owal twarzy po 40, 50 i 60 roku życia?

Jak poprawić owal twarzy po 40, 50 i 60 roku życia za pomocą licznych zabiegów oferowanych przez Kaniowscy Clinic? Przyczyny tego problemu są zwykle takie same, a z wiekiem coraz bardziej postępują. Opadanie naturalnego kształtu twarzy i utrata jego regularnego owalu następują w wyniku procesów starzenia, w tym również fotostarzenia spowodowanego ekspozycją na promieniowanie UV. Problem ten wynika też ze stopniowej redukcji tłuszczowej podściółki bądź też jej utraty pod wpływem aspektów genetycznych. Czynniki te mogą występować również wspólnie, co w rezultacie daje efekt wiszącej, wiotkiej skóry oraz zaburzonych konturów i proporcji twarzy. Tego rodzaju zmiany najmocniej uwidoczniają się w jej dolnej części – np. poprzez opadanie policzków, występowanie fałd nosowo-wargowych czy pojawienie się tzw. chomików w okolicach żuchwy.

Zabiegi medycyny estetycznej

Niezależnie od wieku pacjenta i stopnia zaawansowania problemu, skutecznym sposobem na podniesienie owalu twarzy jest skorzystanie z zabiegów medycyny estetycznej oferowanych w naszym gabinecie. Błyskawiczne efekty przynosi chociażby wolumetria z zastosowaniem preparatów na bazie kwasu hialuronowego lub specjalnych nici liftingujących. Przeprowadzamy również bezinwazyjne liftingi, które bazują na innowacyjnych technologiach ultradźwiękowych czy fal radiowych. Ich efektem jest poprawa konturów twarzy, a także zwiększenie napięcia skóry. Procedury te pozwalają na uruchomienie wielu procesów regeneracyjnych, prowadzących do zwiększenia produkcji elastyny i kolagenu.

Zastosowanie kwasu hialuronowego

Zabiegi wolumetryczne polegają na zastosowaniu specjalnych preparatów na bazie kwasu hialuronowego, które przywracają twarzy utraconą objętość oraz prawidłowy owal. Przed ich wykonaniem konieczna jest dokładna analiza problemu, aby uzyskać jak najlepszy efekt estetyczny. Poszczególne preparaty, wykorzystywane podczas zabiegu, różnią się pod względem gęstości, usieciowania czy stężenia kwasu hialuronowego. Pomocne w planowaniu zabiegu są zdjęcia pacjenta sprzed lat, pozwalające na odtworzenie dawnego wyglądu i zapewnienie naturalnych efektów terapii. Rezultaty wolumetrii są widoczne praktycznie od razu. Kwas hialuronowy nawilża skórę i stymuluję produkcję naturalnego kolagenu czy elastyny, a w jej wnętrzu następują różne procesy stymulujące i poprawiające jej kondycję. Efekt odmłodzonej i odświeżonej twarzy utrzymuje się przez ok. 12 miesięcy, ale skóra pozostaje skutecznie przebudowana.

Jak poprawić owal twarzy bez skalpela za pomocą zabiegów medycyny estetycznej?

Jak poprawić owal twarzy bez skalpela za pomocą zabiegów medycyny estetycznej? Wybrana procedura powinna przede wszystkim przywracać skórze odpowiednią jędrność, elastyczność czy poziom nawilżenia. Zabieg wolumetryczny z użyciem kwasu hialuronowego sprawia, że twarz odzyskuje swój młodzieńczy wygląd, naturalną symetrię i prawidłowy kontur. Zabiegi oferowane przez nasz gabinet przyczyniają się też do redukcji zmarszczek, spłycenia blizn czy zmniejszenia bruzd nosowo-wargowych. Kwas hialuronowy pozwala również na skorygowanie kształtu nosa, wypełnienie policzków, uniesienie kącików ust czy ograniczenie widoczności tzw. doliny łez. Aby uzyskać więcej informacji na ten temat, zapraszamy do nawiązania kontaktu.

Preparaty z serii Stylage

Do jednych z najbardziej skutecznych produktów zawierających kwas hialuronowy należy Stylage. W produktach z tej serii kwas występuje w formie stabilizowanej, zapewniającej długotrwałe efekty. Wynika to z odpowiedniej stymulacji fibroblastów, które są aktywowane do produkcji nowego kolagenu. Preparat ten wykorzystujemy do przeprowadzania tzw. soft liftingu, pozwalającego na przywrócenie skórze odpowiedniego poziomu nawilżenia oraz niezbędnej elastyczności. Zabiegi Stylage bazują na użyciu specyficznie miękkiej kaniuli, która stanowi optymalną alternatywę dla klasycznej igły. Przy jej zastosowaniu można znacząco zredukować ryzyko pojawienia się zasinień, ze względu na mocno ograniczoną liczbę realizowanych wkłuć. Komfort zabiegu można podnieść poprzez znieczulenie obszaru iniekcji specjalną maścią. Dużą zaletą preparatu Stylage jest jego wyjątkowa plastyczność, zapewniająca bardzo naturalne rezultaty korekcji owalu twarzy. W serii tej dostępne są produkty o różnej zdolności objętościowej, oznaczone symbolami XXL, XL, L, M i S.

Produkty z linii Teoxane

Na wykorzystanie charakterystycznych właściwości kwasu hialuronowego pozwala również preparat Teoxane. Produkt ten dedykowany jest zabiegom ukierunkowanym na bardziej ruchome części twarzy, włącznie z okolicami oczu, ustami, policzkami, czołem i bruzdami nosowo-wargowymi. Preparaty z serii Teoxane bazują na reologii dynamicznej, a także innowacyjnej formule sieciowania. Wszystko to przekłada się na wysoką efektywność integracji z tkankami skóry. Preparat ten daje pewność optymalnej reakcji na mimikę, nie ograniczając jej w żadnym stopniu. Teoxane jest dostępny w kilku odmianach zawierających kwas hialuronowy, z czego niedoskonałościom związanym z nieprawidłowym owalem twarzy polecane są wersje Teosyal RHA lub Ultra Deep. Z ich pomocą można poprawić nawilżenie skóry i przywrócić jej elastyczność na długi czas.

Jak skutecznie poprawić owal twarzy w Kaniowscy Clinic?

Jak skutecznie poprawić owal twarzy w naszym gabinecie? Aby wybrany zabieg przynosił dobre efekty, powinien być przede wszystkim odpowiednio dobrany do potrzeb i specyfiki problemu pacjenta. Finalną decyzję powinien podjąć lekarz, który przeprowadza konsultację. Nasi specjaliści biorą pod uwagę przede wszystkim stan skóry, który nie zawsze jest ściśle uzależniony od wieku pacjenta. Biologicznie może się ona znajdować w lepszej lub gorszej kondycji, niezależnie od faktycznej metryki. Aby uzyskane rezultaty były możliwie jak najlepsze, w wielu przypadkach zalecamy łączenie ze sobą różnych terapii. Podstawę zawsze jednak powinno stanowić zwiększenie gęstości i jędrności skóry oraz poprawa jej struktury. Na kolejnych etapach można przeprowadzić właściwe zabiegi wypełniające, które przywracają twarzy prawidłową objętość oraz wyrównują jej kontur. Zapraszamy do umówienia się na konsultację online i wizytę w naszym gabinecie medycyny estetycznej Kaniowscy Clinic.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas