fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Jak się pozbyć przebarwień na skórze?
Jak się pozbyć przebarwień na skórze Kaniowscy
Przebarwienia na skórze to problem, który dotyka zarówno kobiet, jak i mężczyzn — niezależnie od wieku. Częstą przyczyną powstawania ciemniejszych plam jest nadmierna ekspozycja na słońce. Niestety również w wielu przypadkach problem ten wynika z uwarunkowań genetycznych. Zauważyłaś powstawanie nieestetycznie wyglądających plam? Przeczytaj, co nasi specjaliści mają Ci do powiedzenia i dowiedz się, jak pozbyć się przebarwień na skórze twarzy.

Spis treści
Jak powstają plamy na skórze?
Jak się ich pozbyć?
Kosmetyki
Ile to kosztuje?

Zastanawiasz się, jak się pozbyć przebarwień na skórze? Poznaj ich genezę

Jeśli chcesz wiedzieć, jak się pozbyć przebarwień na skórze, warto, abyś wiedział/a, że są one efektem zaburzeń pigmentacji skóry. Zmiany te najczęściej powstają u osób, które narażone na zbyt dużą ekspozycję na promieniowanie słoneczne. Wskutek tego w skórze zaczynają gromadzić się zbyt duże ilości melaniny. Odpowiedzialne są za to melanocyty, które pod wpływem promieniowania UV zaczynają być bardziej aktywne. W efekcie zaczynają produkować zbyt duże ilości melaniny.

Rodzaje przebarwień skóry

Rodzaje przebarwień skóry

Pojawiające się na powierzchni skóry plamy mogą przybierać różne formy. Pod tym względem można wyróżnić przebarwienia uogólnione i ograniczone. To, do jakiego z typów zostaną one zaklasyfikowane, zależy od miejsca, w którym się pojawiają. Poniżej ich krótka charakterystyka.

Uogólnione

Występują stosunkowo rzadko, a ich występowanie jest związane z przebytymi chorobami ogólnoustrojowymi – głównie powstającymi na skutek zaburzeń układu hormonalnego. Bardzo często dotykają one osób z problemami nadczynności tarczycy, wątroby, nerek oraz schorzeniami wywołanymi nowotworami.

Ograniczone

Ich pojawianie się obejmuje konkretne części ciała, np. twarz oraz inne kończyny wystawione na nadmierną ekspozycję na słońce. Należą do nich m.in.:
• piegi – często pojawiają się u osób o jasnej karnacji, które zażyły zbyt długiej i intensywnej kąpieli słonecznej. Wystawione na promieniowanie słoneczne, zaczynają ciemnieć, przez co stają się bardziej widoczne. Nie stanowią zagrożenia – o ile ich średnica nie przekracza 0,3 cm;
• plamy soczewicowate – wraz z wiekiem zaczyna się ich pojawiać na ciele coraz więcej. Związane jest to z procesami starzenia się skóry oraz działaniem słońca. Mogą występować na różnych częściach ciała oraz osiągać nawet do 20 cm średnicy. Z biegiem czasu zaczynają one przybierać coraz to bardziej intensywny kolor;
• przebarwienia potrądzikowe – pojawiają się u osób, które zmagają się z trądzikiem oraz stanami zapalnymi skóry;
• melasma – najczęściej zmagają się z nią kobiety, które mają za sobą przebyte terapie hormonalne. Może również występować u kobiet w ciąży. Melasma to ciemnobrązowe plamy o nieregularnych brzegach, które pojawiają się głównie na twarzy;
• plamy cafe au lait – czyli plamy o kolorze kawy z mlekiem. Często się z nimi rodzimy – u dzieci mogą osiągać do 4 cm szerokości, a u dorosłych nawet do 30 cm. Pojawiają się zarówno na tułowiu, jak i kończynach. Mogą być spowodowane czynnikami genetycznymi lub chorobami takimi jak nerwiakowłókniakowatość.

Jak się pozbyć przebarwień na skórze twarzy i nie tylko? Poznaj metody laserowe

Dla wielu osób odpowiedzią na pytanie, jak się pozbyć przebarwień na skórze twarzy i nie tylko, jest laseroterapia. Występowanie przebarwień może wywoływać dyskomfort, a także wpłynąć na zaburzenia samoakceptacji. Bardzo często samodzielne leczenie tego schorzenia jest niemożliwe. Domowe metody rzadko kiedy przynoszą bowiem jakiekolwiek rezultaty. Na szczęście poprawę wyglądu skóry oraz zniwelowanie objawów przebarwień mogą przynieść profesjonalnie przeprowadzane zabiegi. Nic więc dziwnego, że wiele osób tak często poddaje się laseroterapii. Metoda ta należy do jednych z najbardziej skutecznych. Za pomocą wiązki światła emitowanego przez laser można bowiem skutecznie i szybko zredukować intensywność zmian.

Laseroterapia

Dostępne w naszej klinice zabiegi laserowe przeprowadzane są przy zastosowaniu ultranowoczesnych i innowacyjnych metod. Mowa o zabiegach laserem pikosekundowym oraz tulowym. Oba charakteryzują się wysoką skutecznością oraz mogą być stosowane do usuwania nieestetycznie wyglądających blizn po trądziku.

Laser Discovery Pico

Laser pikosekundowy to skuteczna broń w walce z przebarwieniami potrądzikowymi oraz bliznami, które również są częstym problemem. Metoda ta pozwala również na usuwanie niechcianych tatuaży. Jego niezwykła technologia opiera się na tym, iż urządzenie generuje wiązkę ultrakrótkich impulsów o dwukrotnie większej mocy. Dzięki temu maksymalnie skraca się czas leczenia, a efekty terapii laserem są widoczne znacznie szybciej. Obecnie jest to jedno z najmocniejszy, dostępnych na rynku urządzeń.

Laser Lavieen

Laser Lavieen, zwany również laserem tulowym, charakteryzuje się wysoką skutecznością w walce z przebarwieniami. W widoczny sposób pomaga również odmłodzić wygląd skóry. Nadmiar zgromadzonej w skórze melaniny zostaje zredukowany już po pierwszym zabiegu. Widoczna jest także poprawa kolorytu skóry, która ulega rozjaśnieniu.

Jak pozbyć się przebarwień na skórze twarzy za pomocą kosmetyków?

Zastanawiając się nad tym, jak się pozbyć przebarwień na twarzy, rozważa się także stosowanie różnych kosmetyków. Najlepiej sięgnąć od razu po te bezpieczne i sprawdzone. W trakcie przeprowadzanych przez nas terapii rekomendujemy stosowanie dermokosmetyków do pielęgnacji Cosmelan i Dermamelan.

Dermokosmetyk Cosmelan

Stosowanie go poleca się wszystkim tym, którzy zmagają się z problemami wywołanymi nadmierną pigmentacją. Używany podczas odbywanej kuracji przeciwprzebarwieniowej wzmacniają efekty oraz poprawiają ogólną kondycję skóry. Należy zaaplikować niewielką ilość kremu na skórę twarzy, omijając okolice oczu i czerwieni wargowej i poczekać do jego wchłonięcia. Przeprowadzone testy kliniczne potwierdziły, iż stosowanie Cosmelanu zmniejsza ilość przebarwień wywołanych nadmiarem melaniny. Skutecznie zwęża także widoczne pory oraz redukuje ilość wydzielanego przez skórę sebum. Ponadto pobudza ją również do produkcji kolagenu, który odpowiada za elastyczność. Cosmelan mogą stosować zarówno osoby z cerą mieszaną oraz tłustą.

Dermokosmetyki Dermamelan

Krem Dermamelan przejawia podobne działanie do kremu Cosmelan. Dla maksymalnego zwiększenia skuteczności formułę preparatu wzbogacono dodatkowo o substancje, które odpowiadają za wybielanie powstałych przebarwień. Dzięki nim skóra nabiera nowego, odświeżonego wyglądu. Przywrócony zostaje jej dawny blask, a procesy starzenia się skóry zostają spowolnione.

Ile to kosztuje?

Cena zabiegów związanych z usuwaniem przebarwień uzależniona jest od stopnia zaawansowania przebarwień oraz powierzchni, jaką zajęły zmiany. Cena jednego zabiegu laserem tulowym to koszt ok. 1200 zł. Laseroterapia urządzeniem pikosekundowym to wydatek rzędu ok. 400-1500 zł. Więcej informacji na temat cennika znajdziesz na naszej stronie internetowej. Serdecznie zachęcamy również do kontaktu – nasi eksperci z przyjemnością udzielą Ci odpowiedzi na wszelkie pytania. Powierz swoją skórę w nasze ręce i zapomnij o przebarwieniach raz na zawsze!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas