fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Jak ujędrnić skórę na brzuchu po odchudzaniu?
Jak ujędrnić skórę na brzuchu po odchudzaniu Kaniowscy Clinic

Jak ujędrnić skórę na brzuchu po odchudzaniu? Czy można przywrócić jej dawną, młodzieńczą gładkość? Te pytania zadaje sobie wiele osób, które po zrzuceniu nadprogramowych kilogramów zmagają się z obwisłą skórą na brzuchu. Na szczęście istnieje wiele przydatnych metod w walce o powrót do formy. W tym artykule omówimy przyczyny utraty jędrności skóry oraz najskuteczniejsze zabiegi, które przywrócą jej elastyczność i młody wygląd.

Spis treści
Przyczyny utraty jędrności
Zabiegi na brzuch
Renuvion
Ultraformer III
Laseroterapia
Mezoterapia kolagenowa

Kiedy ujędrnić skórę na brzuchu po odchudzaniu? Jakie są przyczyny problemu?

Proces odchudzania często bywa okupowany wieloma miesiącami wyrzeczeń i ciężkiej pracy, dlatego ujędrnienie skóry na brzuchu może być świetnym rozwiązaniem, aby w pełni cieszyć się efektami skutecznej diety. Niestety po intensywnym zrzucaniu kilogramów, skóra najczęściej nie jest w najlepszym stanie. Szybki proces utraty wagi niekorzystnie wpływa na elastyczność skóry, która staje się wiotka i zaczyna obwisać, nie pasując do nowego rozmiaru ciała. Dlaczego tak się dzieje?

Skóra pełni funkcję ochronną całego ciała. Jest niezwykle elastyczna oraz odporna na siły rozciągania, co zawdzięcza obecności włókien kolagenowych. Dzięki nim skóra jest w stanie dostosować się do nowego rozmiaru ciała, na przykład w trakcie ciąży lub po przybraniu dodatkowych kilogramów. Jeżeli podczas intensywnego rozciągania dojdzie do uszkodzenia włókien kolagenowych, skóra może przypłacić to rozstępami, pomimo tego zachowana zostanie jej ciągłość.

Jak ujędrnić skórę na brzuchu po odchudzaniu Kaniowscy Clinic

Zdarza się jednak, że na skutek uszkodzeń struktury po długim okresie rozciągnięcia, skóra traci swoją elastyczność. W takim wypadku nawet po zmniejszeniu masy ciała lub po porodzie nie wraca ona do swojego pierwotnego stanu. Problem najbardziej widoczny jest w okolicy brzucha, gdyż tam też najczęściej gromadzi się sporo tkanki tłuszczowej, przez co rozciąganie skóry jest najsilniejsze.

Zwykle potrzeba wielu miesięcy, aby skóra obkurczyła się i dostosowała do nowego rozmiaru ciała. Jednak upływ czasu oraz domowe masaże często nie wystarczają, żeby przywrócić skórze dawną jędrność. Jeśli nadmiar skóry jest bardzo duży lub nastąpiło znaczne uszkodzenie jej struktury, najlepszym rozwiązaniem będzie konsultacja ze specjalistą.

Jakie zabiegi ujędrniają skórę na brzuchu po odchudzaniu?

W przypadku, gdy po odchudzaniu nie uda nam się ujędrnić skóry na brzuchu domowymi metodami, warto zainteresować się profesjonalnymi zabiegami medycyny estetycznej. Są to w pełni bezpieczne procedury medyczne, wykonywane jedynie przez specjalistów w swojej dziedzinie. Dzięki indywidualnej konsultacji z lekarzem, zabiegi są idealnie dopasowane do stopnia zaawansowania problemu oraz oczekiwań pacjenta. Poniżej przedstawiamy najskuteczniejsze środki w walce o przywrócenie jędrności skóry.

Renuvion

Renuvion to urządzenie, które jest wykorzystywane do regeneracji uszkodzonej skóry, na przykład z rozstępami, bliznami czy przebarwieniami. Zabiegi z jego użyciem nie są stosowane wyłącznie do usuwania defektów obecnych na powierzchni skóry, poprawiają również jej jakość, gęstość oraz elastyczność.

Urządzenie Renuvion wykorzystuje zaawansowaną technologię zimnej plazmy helowej i fal radiowych, w celu pobudzenia regeneracji skóry. Podczas zabiegu dochodzi do powstawania mikrouszkodzeń skóry, co stanowi impuls do syntezy nowego kolagenu oraz rozpoczęcia naturalnych procesów naprawczych. Zabieg jest wykonywany zewnętrznie lub wewnętrznie. Metoda zewnętrzna wykonywana jest w celu usuwania defektów dermatologicznych, natomiast wewnętrzna zapewnia efekt ujędrnienia, ściągnięcia i odmłodzenia skóry.

Pierwsze efekty zabiegu pojawiają się bezpośrednio po jego zakończeniu, a przez kolejne miesiące ulegają dalszemu pogłębieniu. Włókna kolagenowe w skórze odbudowują się, dzięki czemu staje się ona jędrna, gładka i elastyczna.

Ultraformer III

Ultraformer III jest urządzeniem, za pomocą którego wykonuje się nieinwazyjny lifting twarzy oraz ciała. Dzięki innowacyjnej metodzie działania możliwe jest osiągnięcie efektów, tak jak w przypadku wspomnianego zabiegu Renuvion, które wcześniej były zarezerwowane tylko dla zabiegów chirurgicznych. Ultraformer III wykorzystuje zaawansowaną technologię wysokoenergetycznej fali ultradźwiękowej HIFU (ang. High Intensity Focused Ultrasound). W trakcie zabiegu dochodzi do krótkotrwałego podgrzania wewnętrznych warstw tkanki. Wysoka temperatura sprawia, że skóra szybko ulega obkurczeniu, a powstające kontrolowane mikrouszkodzenia pobudzają ją do regeneracji. Dzięki temu skóra staje się o wiele bardziej jędrna i gładka.

Zabieg stanowi ciekawą alternatywę dla tradycyjnych metod chirurgicznych i pozwala na wymodelowanie dowolnej partii ciała oraz pozbycie się nadmiaru skóry. Nowoczesna, mało inwazyjna technologia pozwala na szybką rekonwalescencję pacjenta oraz szybki powrót do formy. Efekty widoczne są od razu po zabiegu, a wraz z upływem dni stają się jeszcze wyraźniejsze, pozwalając na radość z efektów przez długi czas.

Laseroterapia

Laseroterapia może okazać się niezastąpiona w walce o jędrny i gładki brzuch. W gabinetach medycyny estetycznej używa się kilku rodzajów laserów, które mogą być stosowane w celu zredukowania wielu defektów dermatologicznych, np. przebarwień, zmarszczek czy blizn. Bardzo dobre efekty ujędrniające daje laser frakcyjny CO2, który pozwala na regenerację skóry w krótkim czasie. Laser wysyła mikroimpulsy w głąb skóry, które pobudzają ją do przebudowy tkanki. Dzięki temu skóra odzyskuje dawną jędrność i gładkość.

W przeciwieństwie do wyżej wymienionych zabiegów, na efekty terapii przy pomocy lasera frakcyjnego CO2 należy trochę poczekać. Bezpośrednio po zabiegu skóra najczęściej jest podrażniona, zaczerwieniona i obrzmiała. Stopniowo ulega regeneracji, a po około 2 tygodniach od wykonania zabiegu zaczynają być widoczne pierwsze rezultaty. Po kilku miesiącach skóra jest znacznie bardziej napięta i elastyczna. W zależności od stopnia zaawansowania zmian lekarz może zalecić powtórzenie zabiegu, w celu pogłębienia pozytywnych efektów.

Mezoterapia kolagenowa

Mezoterapia to nazwa metody polegającej na dostarczaniu wybranej substancji w głąb skóry, z wykorzystaniem igły, specjalnego pistoletu lub Dermapena. W zależności od pożądanego efektu przeprowadza się ją z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, kolagenu, osocza bogatopłytkowego lub komórek macierzystych. Stosowana jest pomocniczo w walce z wieloma defektami skóry, między innymi bliznami, zmarszczkami czy rozstępami.

Mezoterapia kolagenowa jest stosowana wspomagająco w terapii przywracającej jędrność skóry na brzuchu. Kolagen, dostarczany w trakcie zabiegu w głąb skóry stymuluje syntezę nowych włókien kolagenowych oraz regenerację skóry. Mezoterapia stosowana w połączeniu z innymi zabiegami sprawia, że skóra staje się widocznie odmłodzona, gładka i jędrna, a efekty zabiegów utrzymują się przez długi czas.

Utrata jędrności skóry to powszechny problem, szczególnie w obrębie brzucha. Nadmiar skóry może skutecznie popsuć efekt wielomiesięcznych starań o szczupłą sylwetkę. Dlatego też warto zastanowić się nad skorzystaniem z pomocy specjalisty, który pomoże prawidłowo zdiagnozować problem i dobierze odpowiednie metody leczenia, dzięki czemu będziesz mogła cieszyć się efektem jędrnej i gładkiej skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas