fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Laser na trądzik we Wrocławiu
Laser na trądzik we Wrocławiu
Laser na trądzik we Wrocławiu pozwala wyleczyć tę bardzo powszechną chorobę skóry. Nowoczesne technologie, które weszły w świat medycyny, umożliwiają skuteczną terapię schorzeń dermatologicznych. Zarówno trądzik różowaty, jak i trądzik pospolity można leczyć przy pomocy laserów. Oczywiście każde z tych schorzeń wymaga odmiennego postępowania, ponieważ te choroby mają zupełnie różną patogenezę. Jednak niekorzystne lokalizowanie się wykwitów na twarzy realnie przeszkadza w codziennym życiu. Warto zatem rozważyć laseroterapię.


Spis treści
Do czego wykorzystuje się lasery?
Dlaczego lasery są skuteczne?
Sebacia – skuteczna metoda
Przegląd laserów
Ile to kosztuje?

Zastosowanie lasera na trądzik we Wrocławiu

Laser na trądzik w naszym gabinecie medycyny estetycznej we Wrocławiu jest pomocny zarówno w leczeniu samej choroby, jak i w usuwaniu jej skutków odległych, czyli blizn potrądzikowych. Coraz więcej osób korzysta z nowoczesnej technologii przy terapii trądziku pospolitego. Jedną ze skutecznych metod walki z tą przewlekłą chorobą skóry jest Sebacia. W naszej klinice oferujemy wykonywanie tych zabiegów.

Niestety zdarza się, że trądzik ma wyjątkowo ciężki przebieg lub zastosowano nieskuteczne leczenie, które przeciąga się w czasie. Wtedy występuje wysokie prawdopodobieństwo powstania blizn potrądzikowych. Te wtórne zmiany potrafią obniżać komfort życia, wpływając na poczucie własnej wartości oraz kontakty z innymi ludźmi.

Jak laser usuwa blizny po trądziku?

Działanie metod laserowych opiera się na dostarczeniu tkankom skóry bodźca do przebudowy i regeneracji. W celu zainicjowania tych korzystnych procesów wiązka lasera powoduje w sposób kontrolowany mikrouszkodzenia komórek. Rozpoczyna się kaskada zdarzeń na poziomie komórkowym. Zwiększonej syntezie podlegają białka strukturalne, takie jak kolagen oraz elastyna. Nowe włókna budują zdrową strukturę skóry, co makroskopowo powoduje zmniejszenie widoczności blizn potrądzikowych.

problemy medyczne skuteczny sposób na trądzik różowaty

Trądzik różowaty a technologia laserowa

Trądzik różowaty to choroba skóry mogąca występować pod różnymi postaciami klinicznymi. Najczęstszym objawem schorzenia jest rumień pojawiający się okresowo na policzkach lub też rumień stały. Postęp choroby może powodować uwidocznienie teleangiektazji na powierzchni twarzy. W kolejnych etapach pojawiać się mogą zmiany przerostowe. Przyczyną trądziku różowatego są m.in. nieprawidłowości w przepływie krwi przez naczynka krwionośne. Ich nadmierne rozszerzenie powoduje powstanie plam rumieniowych i pajączków. Na szczęście technologia laserowa pozwala na zamykanie źle działających tętniczek. Lasery korzystają ze zjawiska fototermolizy, blokują przepływ w naczynkach, wykorzystując energię cieplną.

Sebacia: połączenie złota i lasera na trądzik. Jakich efektów się spodziewać po zabiegu we Wrocławiu?

Sebacia to innowacyjne połączenie złota i lasera na trądzik pospolity dostępne w naszym gabinecie we Wrocławiu. Badania kliniczne dotyczące tej metody potwierdzają jej wysoką skuteczność. Efektami terapii usatysfakcjonowani są także nasi pacjenci. W leczeniu wykorzystuje się mikroskopijne cząsteczki złota oraz technologię laserową. Jeżeli pacjent zostanie zakwalifikowany do tej procedury, to musi przygotować swoją skórę, stosując odpowiednie preparaty zalecone przez lekarza. Właściwie przeprowadzona terapia powinna składać się z trzech zabiegów, podczas których mikrocząsteczki złota są wmasowywane w cerę. Szlachetny metal powoduje zmniejszenie stanu zapalnego. Następny etap polega na nagrzaniu gruczołów łojowych laserem. Sesja powinna spowodować wyleczenie zmian trądzikowych, jak również zapobiec ich powstawaniu w przyszłości. Kolejne zabiegi powinny odbyć się w odstępie 2-3 tygodni. Terapia nie wymaga stosowania doustnych środków ogólnoustrojowych.

Jaki laser na trądzik? Oferta Kaniowscy Clinic we Wrocławiu

Jeśli się zastanawiasz, jaki laser na trądzik będzie odpowiedni, pamiętaj o tym, że pierwszy krok terapii to zawsze konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej we Wrocławiu. W naszej ofercie można znaleźć wiele laserów służących do walki z trądzikiem. Każda technologia różni się od siebie parametrami technicznymi, takimi jak moc wiązki, długość emitowanej fali, głębokość wnikania energii itd. W zależności od struktury skóry pacjenta, rodzaju usuwanych zmian oraz stopnia widoczności wykwitów specjalista określi najbardziej skuteczny laser, dobrany indywidualnie do pacjenta.

Laser Cutera Excel V+

W naszej klinice podczas leczenia trądziku różowatego najczęściej korzystamy z Cutera Excel V+. Jest to laser medyczny wykazujący się bardzo dużą skutecznością w likwidacji zmian pochodzenia naczyniowego. Urządzenie zamyka tętniczki, żyłki i kapilary, korzystając ze zjawiska fototermolizy. Cutera Excel V+ zalicza się do laserów impulsowych. Wiązki są wysyłane w sposób pulsacyjny, a nie ciągły. Daje to czas na ochłodzenie skóry. W trosce o komfort zabiegu urządzenie korzysta z okna szafirowego, które intensywnie chłodzi obszar działania. Lekarz wykonujący procedurę może dobrać odpowiednią wiązkę lasera (532 nm lub 1064 nm). Indywidualizacja terapii podnosi efektywność. Zabieg nie wymaga znieczulenia. Całość trwa od 10 do 20 minut. Rezultatem jest zlikwidowanie zmian rumieniowych i teleangiektazji powstałych w przebiegu trądziku różowatego.

Lasery likwidujące blizny potrądzikowe

W naszej klinice dysponujemy też całą gamą laserów mogących pomóc w regeneracji skóry i redukcji widoczności zmian potrądzikowych. Zazwyczaj wymagane jest wykonanie zabiegu kilkukrotnie, żeby uzyskać pożądany wynik.

Laser frakcyjny CO2

Wiązka lasera CO2 niesie dużą energię, która bardzo mocno pobudza procesy regeneracyjne skóry. Niestety wysoką skuteczność należy przypłacić uczuciem dyskomfortu podczas zabiegu. Mimo stosowania maści miejscowo znieczulającej pacjenci odczuwają mrowienie i pieczenie podczas korzystania z lasera. Wyraźną poprawę w likwidowaniu blizn widać już po pierwszej sesji.

Laser Discovery Pico

To kolejny laser medyczny dysponujący dużą mocą. Urządzenie działa w trybie pikosekundowym i łączy energię wiązki z energią emitowanej fali akustycznej. W wielu przypadkach metoda przynosi bardzo dobre efekty terapeutyczne.

Golden Touch Smartxide2

To urządzenie łączy w sobie wspomniany już laser CO2 wraz z falami radiowymi. Połączenie dwóch technologii pozwala jeszcze lepiej stymulować komórki do podziałów i syntezy białek strukturalnych skóry. Laser pozwala na personalizację terapii poprzez dostosowanie parametrów do cech pacjenta.

Laser MOSAIC

To laser stanowiący alternatywę dla poprzednich, również wykonuje mikrouszkodzenia skóry, pobudzając tworzenie kolagenu i elastyny. Podczas zabiegu skóra pacjenta mocno się nagrzewa, dlatego po zabiegu chłodzi się ją z wykorzystaniem zimnych okładów. Po zakończeniu sesji naskórek łuszczy się delikatnie przez około tydzień, a efekty w postaci redukcji widoczności blizn potrądzikowych są coraz wyraźniejsze.

Jak jest cena lasera na trądzik na twarzy we Wrocławiu?

Cena lasera na trądzik na twarzy we Wrocławiu zależy od lokalizacji usuwanych zmian oraz rodzaju używanego urządzenia. W przypadku terapii blizn potrądzikowych mamy zniżki dla studentów. Zachęcamy do sprawdzenia zakładki cennik na naszej stronie internetowej. Poniżej przedstawiamy orientacyjne koszty terapii:

Sebacia

  • pakiet 3 sesji: 2500 zł,
  • pojedynczy zabieg: 1000 zł.

Cutera Excel V+

  • pojedynczy zabieg kosztuje około 1000 zł.

Laser CO2

  • zabieg na policzkach: cena za jeden zabieg – 800 zł, pakiet 3 zabiegów – 2000 zł.
  • zabieg na twarzy: cena za pojedynczy zabieg – 1200 zł, pakiet 3 zabiegów – 3000 zł.

Laser Discovery Pico

  • zabieg na policzkach: 1500 zł,
  • zabieg na całej twarzy: 1800 zł.

Laser Golden Touch Smartxide2

  • pojedynczy zabieg na policzkach: 1000 zł.

Laser MOSAIC

  • terapia kosztuje 900 złotych.

Nowoczesna medycyna wykorzystuje technologię laserową, żeby jeszcze skuteczniej leczyć choroby dermatologiczne. Zabiegi powinny być zlecone po konsultacji z lekarzem specjalistą. Oprócz walki ze schorzeniem urządzenia pozwalają również na likwidowanie blizn spowodowanych chorobą. Zapraszamy na konsultacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas