fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Ujędrnianie ramion
Ujędrnianie ramion Kaniowscy Clinic

Ujędrnianie ramion jest możliwe dzięki nowoczesnym zabiegom medycyny estetycznej. Coraz nowsze technologie w znacznym stopniu przyspieszają procesy rekonwalescencji po zabiegu, a efekty przechodzą najśmielsze oczekiwania pacjentów. W tym artykule przyjrzymy się najskuteczniejszym metodom radzenia sobie z wiotką skórą ramion.

Spis treści
Wiotka skóra – przyczyny
Kosmetyki
Zabiegi
Lifting IntraJect
Kriolipoliza za pomocą Miracool
Renuvion

Kiedy ujędrnić skórę ramion? Przyczyny wiotkiej skóry

Wiotka, obwisła skóra ramion to dość powszechny problem i kompleks wielu kobiet w różnym wieku, które z tego powodu poddają się zabiegowi ujędrniania ramion. Może przyczyniać się ona do obniżenia pewności siebie oraz niechęci do odsłaniania ramion w letnich ubraniach. Chociaż kojarzona jest z osobami w podeszłym wieku, często dotyczy także młodszych osób. Przyjrzyjmy się zatem przyczynom występowania tego „defektu”.

Zabiegi na obwisłe ramiona Kaniowscy Clinic

Przyczyny

Wraz z wiekiem skóra na całym ciele traci początkową jędrność. Dzieje się to za sprawą utraty elastyczności oraz ilości włókien kolagenowych występujących w skórze. Dlatego też z upływem lat skóra staje się cienka, wiotka i mało elastyczna, szczególnie w takich obszarach, jak brzuch, uda czy ramiona. Proces starzenia się skóry rozpoczyna się już po 30. roku życia, a szybkość jego przebiegu zależy w dużej mierze od uwarunkowań genetycznych. Niemniej jednak dużą rolę odgrywa również styl życia i dieta.

Charakterystyka czynników

Czynniki, które przyspieszają procesy starzenia się skóry, to między innymi zbyt mała aktywność fizyczna, niezdrowa dieta i szkodliwe działanie promieni słonecznych. Intensywne opalanie nie tylko zwiększa ryzyko wystąpienia nowotworów skóry, ale także uszkadza jej struktury, w znacznym stopniu przyspieszając procesy starzenia. Brak aktywności fizycznej również sprawia, że skóra łatwiej ulega zwiotczeniu, a mała masa mięśniowa jedynie potęguje efekt obwisłej skóry ramion. Niezdrowa dieta, uboga w witaminy i nienasycone kwasy tłuszczowe sprawia, że skóra staje się bardziej sucha, a co za tym idzie bardziej podatna na uszkodzenia.
Do przyczyn wiotczenia skóry należy zaliczyć również wahania masy ciała, szczególnie te przebiegające gwałtownie i obejmujące utratę dużej ilości kilogramów. Skóra, choć bardzo rozciągliwa, może potrzebować dużo czasu, aby obkurczyć się i dostosować do nowego rozmiaru ciała. Jeśli doszło do uszkodzenia struktury włókien kolagenowych, powrót do elastycznej i jędrnej skóry może być niemożliwy bez specjalistycznej pomocy. 

Kosmetyki ujędrniające skórę ramion 

Aby poradzić sobie z problemem obwisłej skóry ramion, wiele kobiet zaopatruje się w najróżniejsze specyfiki ujędrniające, dostępne w drogeriach. Niestety, samodzielnie stosowane kosmetyki zwykle nie są w stanie ujędrnić zwiotczałej skóry. Najważniejszym krokiem, jaki można podjąć w walce o piękną skórę, jest zmiana trybu życia. Wprowadzenie regularnej aktywności fizycznej, takiej jak pływanie, ćwiczenia siłowe lub jazda na rowerze, połączonej z masażami oraz dbałością o zdrową dietę może przynieść wymierne rezultaty. Kosmetyki stanowią jedynie dodatek i uzupełnienie całościowej zmiany stylu życia. Świetnie nadadzą się do masażu ciała po treningu. Szukając kosmetyków przydatnych do walki o jędrne ciało, warto zaopatrzyć się w peelingi, które złuszczają martwy naskórek. W balsamach i masłach do ciała szukaj składników takich jak kofeina, kolagen i cynamon – zadziałają rozgrzewająco na skórę, pobudzając mikrokrążenie, dzięki czemu składniki odżywcze z kosmetyków lepiej się wchłoną.

Zabiegi ujędrniające ramiona 

W wielu przypadkach zmiana stylu życia nie jest w stanie zapewnić satysfakcjonujących efektów, jeśli zależy Ci na widocznym ujędrnieniu skóry ramion. W bardziej zaawansowanych stadiach, gdy obecny jest nadmiar tkanki w okolicy ramion, kosmetyki oraz masaże nie poprawią wyglądu skóry w satysfakcjonującym stopniu. Mogą stanowić terapię wspomagającą, natomiast nie zastąpią specjalistycznych zabiegów. Dzięki nowoczesnym metodom dostępnym w naszym gabinecie zabiegi są mało inwazyjne i zapewniają niesamowite rezultaty.

Lifting IntraJect

Urządzenie IntraJect wykorzystuje technologię monopolarnej fali radiowej o niskiej częstotliwości, dzięki której możliwe jest wykonanie niechirurgicznego liftingu skóry. Fale radiowe docierają do skóry właściwej i przyspieszają mikrokrążenie, metabolizm komórkowy oraz procesy naprawcze. Dzięki temu regeneracja uszkodzonej tkanki przebiega znacznie szybciej i bardziej efektywnie. Usuwane są złogi tłuszczu nagromadzone w problematycznym obszarze, a skóra staje się bardziej napięta i gładka. Efekt bardziej napiętej skóry widoczny jest już po pierwszym zabiegu, a po kilku tygodniach staje się coraz bardziej widoczny. Dla wzmocnienia efektu zabieg można powtórzyć lub połączyć z innymi technikami dostępnymi w naszej ofercie.

Kriolipoliza za pomocą Miracool

Kriolipoliza to metoda pozwalająca na osiągnięcie efektów liposukcji z wyłączeniem interwencji chirurgicznej. Dzięki temu rekonwalescencja jest nieporównywalnie szybsza niż po klasycznym zabiegu operacyjnym. Podczas użycia Miracool przeprowadza się proces „wymrażania” tkanki tłuszczowej w problematycznym miejscu. Dzięki działaniu niskiej temperatury komórki tłuszczowe ulegają zniszczeniu, a następnie są usuwane przez organizm pacjenta podczas fizjologicznych procesów metabolicznych. Efektem jest znaczny ubytek tkanki tłuszczowej w obszarach poddanych kriolipolizie, a także pobudzenie syntezy nowych włókien kolagenowych. Urządzenie Miracool może być również wykorzystywane do zabiegów elektrostymulacji, dzięki której skóra staje się bardziej napięta i jędrna.

Renuvion

Renuvion to innowacyjna metoda służąca regeneracji i obkurczaniu nadmiaru skóry. Świetnie sprawdza się jako samodzielny zabieg, natomiast jego prawdziwy potencjał widoczny jest w przypadku połączenia z innymi metodami. Stanowi wtedy uzupełnienie kuracji i pobudza tkanki do regeneracji. Mechanizm działania metody oparty jest na wykorzystywaniu zimnej plazmy. Podczas zabiegu wysyłane są impulsy stymulujące do włókien kolagenowych obecnych w skórze, co pobudza ich regenerację. Dochodzi do powstawania kontrolowanych mikrouszkodzeń skóry, które stanowią sygnał dla organizmu do wzmożenia procesów odnowy. Zabieg jest bardzo precyzyjny, dzięki czemu skóra otaczająca korygowany obszar nie ulega uszkodzeniu. Skraca to w znacznym stopniu proces rekonwalescencji. Pierwsze efekty są widoczne zaraz po wyjściu z gabinetu, a wraz z upływem czasu stają się coraz wyraźniejsze.

Obwisła skóra na ramionach dotyka wielu kobiet, stanowiąc ważny problem natury estetycznej. Zmiana stylu życia, ćwiczenia i kosmetyki mogą w pewnym stopniu poprawić jędrność skóry, jednak nie będą w stanie zapewnić znaczących rezultatów. Warto pamiętać, że obecnie istnieje wiele nowoczesnych metod, które pozwalają na zredukowanie tego defektu w skuteczny i bezpieczny sposób. Nasi specjaliści odpowiednio zdiagnozują problem oraz dobiorą zabiegi, które przyniosą najlepszy efekt w danym przypadku. Zapraszamy do kontaktu z naszym gabinetem, w celu poznania szczegółów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas