fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Zabiegi na cerę trądzikową we Wrocławiu
Zabiegi na cerę trądzikową we Wrocławiu
Zabiegi na cerę trądzikową we Wrocławiu pozwalają wyleczyć objawy choroby. Symptomy schorzeń dermatologicznych, które lokalizują się na twarzy, potrafią mocno obniżać komfort życia pacjentów. Blizny, zaskórniki, rumień i krosty zmniejszają poczucie własnej wartości, więc mogą negatywnie wpływać na relacje interpersonalne. Dzisiejsza medycyna proponuje jednak rozwiązanie w postaci zabiegów wykorzystujących nowoczesne technologie.


Spis treści

Jak leczyć trądzik?
Najnowsze terapie trądziku
Zabiegi laserowe na trądzik
Ile to kosztuje?

Jakimi zabiegami we Wrocławiu leczyć cerę trądzikową?

Trądzik pospolity to jedna z najczęstszych chorób skóry, której leczenie wymaga stosowania różnych zabiegów, np. w naszym gabinecie we Wrocławiu. Szacuje się, że ponad 80% osób styka się z tym schorzeniem w czasie swojego życia. Spektrum objawów jest bardzo szerokie. Trądzik występuje pod różnymi postaciami klinicznymi (trądzik zaskórnikowy, ropowiczy, guzkowy). Najczęściej choroba dotyka osoby dojrzewające, a to ze względu na duże zmiany w gospodarce hormonalnej organizmu. Nagły wzrost stężenia androgenów skutkuje nadprodukcją łoju. Nadmierne wytwarzanie tej substancji jest jednym z powodów wystąpienia schorzenia. Zazwyczaj trądzik rozpoczyna się od powstania zaskórników. Nie należy zwlekać z wizytą u dermatologa. To lekarz specjalista powinien leczyć cerę trądzikową. Zwlekanie z konsultacją i wdrożeniem odpowiedniego leczenia może zwiększać szansę na powstanie powikłań w postaci blizn potrądzikowych. Czasami przebieg choroby jest tak ciężki i długi, że mimo optymalnej terapii nieestetyczne ślad pozostają w rejonie czoła, policzków, nosa oraz brody. Dzisiejsza medycyna oferuje zabiegi laserowe, redukujące widoczność blizn.

Jak leczy się trądzik?

Leczenie trądziku pospolitego powinno być wielopłaszczyznowe. Zazwyczaj dermatolodzy zalecają terapię łączoną – stosowane są leki i terapie miejscowe, czasami ogólnoustrojowe. Schemat leczenia zależy od stopnia nasilenia zmian na skórze oraz od postaci klinicznej choroby. W walce z trądzikiem korzysta się ze środków o działaniu przeciwłojotokowym, antybakteryjnym (również antybiotyki), przeciwzapalnym i keratolitycznym. Często zalecane jest wykonywanie peelingów, które przeciwdziałają tworzeniu się czopów w ujściach gruczołów łojowych. Należy również stosować kosmetyki przeznaczone do cery trądzikowej. W aptekach jest szeroka gama preparatów, z których można korzystać. Proces leczenia trądziku zazwyczaj trwa wiele miesięcy. Nie można się zniechęcić i odstawić leki. Przerwanie terapii zwiększa ryzyko na powstanie nieestetycznych blizn w przyszłości.

Zabiegi na cerę trądzikową w Kaniowscy Clinic we Wrocławiu

Zabiegi na cerę trądzikową w naszym gabinecie we Wrocławiu pomagają w walce z chorobą. Opracowano kilka metod, które mają udowodnione działanie terapeutyczne w leczeniu trądziku pospolitego. Można je stosować jako zabiegi uzupełniające lub zastępujące farmakoterapię. Do zastosowania danej metody powinien zakwalifikować pacjenta lekarz.

Sebacia

sebacia leczenie trądziku

Sebacia to innowacyjne zabiegi zaprojektowane w celu terapii zmian powodowanych trądzikiem pospolitym. Badania kliniczne potwierdzają wysoką skuteczność metody. Leczenie łączy działanie laseroterapii oraz właściwości mikroskopowych cząsteczek złota. Malutkie cząsteczki metalu szlachetnego o działaniu przeciwzapalnym wnikają w gruczoły łojowe skóry. Druga część zabiegu polega na wykorzystaniu wiązki laserowej, celem zwiększenia temperatury tkanek. Działanie takie leczy zmiany trądzikowe, jak również zapobiega powstawaniu wykwitów w przyszłości. Do zabiegu powinien zakwalifikować pacjenta lekarz dermatolog. Skórę przed wykonaniem zabiegu należy przygotować, wykorzystując specjalne preparaty. Optymalne dla uzyskania jak najlepszych wyników jest przeprowadzenie procedury trzy razy w odstępie 2-3 tygodni.

Acnelan

Acnelan to terapia mająca na celu leczenie istniejących zmian trądzikowych na skórze oraz zapobieganie powstaniu kolejnych wykwitów. Leczenie jest wielopłaszczyznowe. Kuracja składa się z zabiegów gabinetowych (3 zabiegi w odstępie 2-3 tygodni) oraz profesjonalnej pielęgnacji domowej, polegającej na regularnym stosowaniu 4 różnych preparatów. Część wykonywana w klinice polega na zastosowaniu maski z substancji hamującej  elementy patogenezy trądziku.

Acnelan działa:

 • keratolitycznie (złuszczająco),
 • komedolitycznie (przeciwzaskórnikowo),
 • oczyszczająco,
 • bakteriostatycznie,
 • przeciwzapalnie.

Zabiegi na cerę trądzikową we Wrocławiu umożliwiające redukcję blizn

Bardzo istotnym obszarem zabiegów na cerę trądzikową w Kaniowscy Clinic we Wrocławiu są te pozwalające na redukcję blizn. Niestety dość często się zdarza, że trądzik pospolity po wyleczeniu pozostawia nieestetyczne ślady, co nierzadko wprawia pacjentów w pewnego rodzaju kompleksy. Problem pozostałości po trądziku można zredukować, poddając się odpowiedniej terapii z wykorzystaniem technologii laserowej. Wiązki emitowane przez urządzenie podczas zabiegu powodują powstanie kontrolowanych mikrouszkodzeń skóry. Delikatnie zranione tkanki zyskują bodziec do regeneracji oraz naprawy struktury skóry. Komórki dzielą się i syntetyzują duże ilości białek strukturalnych, takich jak kolagen czy elastyna. Te wszystkie procesy składają się na efekt w postaci zredukowania widoczności blizn potrądzikowych.

Laser frakcyjny CO2

Laser frakcyjny CO2 to urządzenie dysponujące dużą mocą wiązki. Zabieg z wykorzystaniem tej technologii mocno pobudza procesy regeneracyjne skóry. Dyskomfortem korzystania z tej terapii są nieprzyjemne odczucia (mrowienie, pieczenie) podczas działania lasera na skórę. Aby łagodzić te odczucia przed wykonaniem procedury na twarz nakładana jest maść miejscowo znieczulająca. Terapia laserem CO2 przynosi wyraźną poprawę już po pierwszej sesji.

Laser Golden Touch Smartxide2

To urządzenie łączy w sobie działanie lasera CO2 wraz z właściwościami fali radiowej. W wielu przypadkach to właśnie ta technologia przynosi znaczną redukcję widoczności blizn potrądzikowych.

Laser Discovery Pico

To laser medyczny działający w technologii pikosekundowej. Podczas zabiegu wykorzystywana jest również fala akustyczna. Połączenie tych dwóch mechanizmów mocno stymuluje tkanki do procesów regeneracyjnych.

Laser MOSAIC

To laser, który również sprawdza się w leczeniu skóry trądzikowej u pewnej grupy pacjentów. Przed zabiegiem twarz znieczulana jest maścią. Po zabiegu można wykorzystać zimne okłady, żeby pacjent nie odczuwał dyskomfortu i aby złagodzić ewentualne uczucie pieczenia.

Ile kosztują zabiegi na cerę trądzikową we Wrocławiu?

Cena zabiegów na cerę trądzikową we Wrocławiu zależy od lokalizacji usuwanych zmian (nos, policzki, szyja, czoło) oraz od rodzaju zastosowanych metod. W naszym cenniku mamy wiele ofert specjalnych dla studentów. Zachęcamy do zapoznania się z cenami w odpowiedniej zakładce naszej strony internetowej.

Sebacia

 • pakiet trzech sesji: 2500 PLN,
 • pojedynczy zabieg: 1000 PLN.

Acnelan

 • pojedynczy zabieg: 350 PLN,
 • studenci do 25 roku życia, za okazaniem legitymacji: 315 PLN.

Laser CO2:

 • pojedynczy zabieg w okolicy policzków: 800 PLN.
 • 3 zabiegi w pakiecie w okolicy policzków: 2000 PLN.

Laser Discovery Pico

 • pojedynczy zabieg w okolicy policzków: 1500 PLN,
 • pojedynczy zabieg na całej twarzy: 1800 PLN.

Laser Golden Touch Smartxide2

 • pojedynczy zabieg w okolicy policzków: 1000 PLN.

Laser MOSAIC- oferta specjalna dla uczniów i studentów

 • koszt pojedynczego zabiegu: 900 PLN.

W przypadku wystąpienia objawów trądziku priorytetem powinna być wizyta u dermatologa. Lekceważenie symptomów może spowodować znaczne nasilenie choroby. Istnieje szereg nowoczesnych terapii, które wspomagają leczenie trądziku pospolitego. Dzisiejsza medycyna oferuje również rozwiązania pozwalające zredukować widoczność blizn potrądzikowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas