fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Zamykanie naczynek na nogach we Wrocławiu
Zamykanie naczynek na nogach klinika Wrocław
Zamykanie naczynek na nogach to zabieg wykonywany w naszej klinice we Wrocławiu. Wiele kobiet boryka się z problemem popękanych kapilar, pajączków oraz teleangiektazji na kończynach dolnych. Nie sposób nie wspomnieć również o żylakach, które coraz częściej pojawiają się u pacjentów. Nowoczesne metody laserowe pozwalają na nieinwazyjne zamykanie nieestetycznych naczyń. Na czym polegają te zabiegi i jakie korzyści przynoszą pacjentom?

Spis treści
Metody
Rodzaje zmian
Laser Cutera Excel V
Laser Alma Harmony
Metoda VascuLife
Ile kosztują zabiegi?

Poznaj metody zamykania naczynek na nogach we Wrocławiu

Dzisiejsza medycyna proponuje kilka metod na zamknięcie naczynek na nogach – nasza klinika we Wrocławiu specjalizuje się w usuwaniu popękanych naczynek, teleangiektazji oraz pajączków na nogach za pomocą metod laserowych. Korzystamy z najnowocześniejszych technologii na świecie. Posiadamy takie urządzenia jak laser Cutera Excel V+ oraz laser Alma Harmony. Sprzęty te charakteryzują się wysoką skutecznością podczas likwidowania pajączków, teleangiektazji i nitek żylnych. Metoda laserowa wykorzystuje zjawisko fototermolizy do trwałego zamykania naczyń. Energia wiązki lasera jest absorbowana przez hemoglobinę. Następuje nagły wzrost temperatury, co skutkuje obkurczeniem się ścian naczynia i jego zamknięciem. W rezultacie widoczność nieestetycznych zmian na powierzchni skóry zostaje zredukowana. Dysponujemy również laserem VascuLife, który umożliwia leczenie żylaków. Metoda ta stanowi alternatywę zarówno dla obliteracji nieprawidłowo poszerzonych żył, jak i dla zabiegu operacyjnego. Nowoczesna technika laserowa jest skutecznym, a przy tym mało inwazyjnym sposobem walki z żylakami.

Jakie zmiany naczyniowe pojawiają się na nogach?

Jest wiele form zmian, które pojawiają się na nogach i są związane z nieprawidłowościami naczyniowymi. Jednymi z częstszych są delikatne pajączki śródskórne i teleangiektazje. Są to nadmiernie rozszerzone lub pęknięte kapilary krwionośne. Charakteryzują się siną lub czerwoną barwą. Nie można ich wyczuć palpacyjnie. Odmienną grupę zmian pojawiających się na skórze kończyn dolnych stanowią widoczne, pogrubione żyłki. Te z kolei mają niebieską barwę. Istnieje wiele przyczyn nieprawidłowego poszerzania się naczyń. Często predyspozycje dziedziczymy od rodziców, którzy także mają problemy z widocznymi zamianami. Pojawiające się na nogach zmiany mogą być objawem choroby, dlatego ważne, żeby przed usunięciem zostały skonsultowane przez lekarza specjalistę. Pajączki, teleangiektazje i łatwe pękanie kapilar bywa symptomem zaburzeń hormonalnych. Niektóre leki mogą promować rozwój zmian naczyniowych.

Żylaki

Żylaki to problem zdrowotny dotykający dużej grupy pacjentów. Różne procesy mogą prowadzić do patologicznego poszerzenia się ścian naczyń o charakterystycznej niebieskosinej barwie, zlokalizowanych na kończynach dolnych. Choroba często rozpoczyna się od widocznych na nogach teleangiektazji oraz drobnych nitek. Nie należy jednak lekceważyć schorzenia, ponieważ może mieć bardzo poważne konsekwencje. Zaawansowane żylaki to nie jest problem jedynie nieestetycznych zmian. To również duże ryzyko zatoru płucnego, zapalenia żył oraz powstania owrzodzeń goleni. Zaawansowana choroba wywołuje ból, obrzęki i skurcze. Dlatego tak ważne jest diagnozowanie i leczenie żylaków. Terapia powinna być wielokierunkowa i dostosowana do stopnia rozwinięcia schorzenia. Na pewno wskazana jest odpowiednia ilość ruchu, stosowanie kompresji i zbilansowanej diety. Do rozważenia są również metody usunięcia żylaków, na przykład przy pomocy technologii laserowej.

Poznaj przebieg różnych zabiegów zamykania naczynek na nogach we Wrocławiu

Jednym z zabiegów zamykania naczynek na nogach wykonywanych w naszej klinice we Wrocławiu jest ten, w którym wykorzystujemy laser Cutera Excel V+. To nowoczesne urządzenie, które skutecznie potrafi rozprawić się ze zmianami, takimi jak teleangiektazje, pajączki naczyniowe czy plamy rumieniowe. Lekarz dobiera odpowiednie parametry lasera, tak żeby zabieg był maksymalnie skuteczny. Dodatkowo urządzenie wyposażone jest w okno szafirowe, które zapobiega nagrzewaniu okolicznych tkanek. Dzięki takiemu rozwiązaniu procedura nie jest bolesna, chociaż może powodować pewien dyskomfort.

Jak wygląda zabieg z wykorzystaniem lasera Cutera Excel V + ?

Przed zabiegiem obowiązkowo musi odbyć się konsultacja specjalistyczna. Podczas rozmowy lekarz zbiera wywiad oraz bada pacjenta. Sam zabieg rozpoczyna się od oczyszczenia skóry w miejscu stosowania laseroterapii. Zabieg trwa od 10 do 20 minut. Osoba wykonująca procedurę przykłada głowicę lasera do zmiany naczyniowej, a urządzenie impulsami zamyka naczynka. Ilość sesji jest uzależniona od typu zmiany, zazwyczaj procedurę należy powtórzyć 2-4 razy.

Przeciwwskazania:

 • ciąża,
 • karmienie piersią,
 • infekcje skóry,
 • spożywanie leków i ziół fotouczulających,
 • nowotwory skóry,
 • nadmierna opalenizna.

Efekty:

 • zamknięcie naczynek,
 • redukcja widoczności zmian poddawanych zabiegowi,
 • usunięcie naczyniaków.

Laser Alma Harmony

Laser Alma Harmony również jest propozycją dla osób borykających się z problem widocznych naczynek, teleangiektazji oraz pajączków naczyniowych na kończynach dolnych. Urządzenie wykorzystuje wąskopasmowe pulsacyjne światło, co zwiększa bezpieczeństwo terapii i jednocześnie maksymalizuje efekty. Zabiegi nie wymagają znieczulenia. Zazwyczaj rekomenduje się powtórzenie zabiegu. Przeciwwskazania do laseroterapii są identyczne jak w przypadku lasera Cutera Excel V +.

VascuLife

zabiegi vasculife

VascuLife to rozwiązanie dla pacjentów cierpiących z powodu żylaków. Zabieg z wykorzystaniem tego lasera jest świetną alternatywą dla procedur chirurgicznych. Mała inwazyjność to duży atut metody cieszącej się pozytywnymi opiniami. Procedura jest stosunkowo krótka. W trakcie zabiegu wykorzystuje się znieczulenie miejscowe w trosce o komfort pacjenta. Dioda laserowa precyzyjne zamyka naczynia żylne, dzięki stałej kontroli USG. Zabieg polega na wprowadzeniu światłowodu do patologicznej żyły. Następnie laser emituje światło i jednocześnie jest wysuwany. W rezultacie chorobowo zmienione naczynie ulega zamknięciu.

Przed zabiegiem

Przed zabiegiem wymagana jest konsultacja chirurgiczna. Podczas wizyty zbierany jest wywiad i odbywa się badanie fizykalne. Specjalista wykonuje USG żył z mierzeniem przepływu krwi przez naczynie. Dodatkowo chirurg zleca pacjentowi badania krwi.

Efekty zabiegu VascuLife

Zabieg charakteryzuje się dużą skutecznością. Pierwsze efekty zabiegu widoczne są zaraz po opuszczeniu sali zabiegowej. Na pełen rezultat należy poczekać kilka tygodni (około 2-3). Procedura jest krótka i mało inwazyjna, więc wiąże się z szybkim powrotem do codziennej aktywności. Ryzyko nawrotu żylaków jest małe.

Przeciwwskazania:

 • ciąża,
 • karmienie piersią,
 • zakrzepica żył głębokich,
 • mocno rozwinięte procesy miażdżycowe w naczyniach obwodowych,
 • bardzo duża średnica patologicznie poszerzonego naczynia.

Ile kosztuje zamykanie naczynek na nogach? Poznaj orientacyjne ceny we Wrocławiu

Jeśli się zastanawiasz, ile kosztuje zamykanie naczynek na nogach we Wrocławiu, warto, abyś wiedział, że dokładne ceny zabiegów zależą od wielu czynników. Znaczenie mają wielkość, rodzaj i lokalizacja zmiany. Średni koszt przeprowadzenia zabiegu VascuLife to od 3000 do 4500 złotych (za jedną nogę). Laserowe zamykanie naczynek technologią Cutera Excel V+ szacuje się na koszt od 500 złotych.

Poszerzone naczynka często wywołują kompleksy. Osoby dotknięte problemem zasłaniają ciało, nosząc długie spodnie i sukienki, rezygnując z przebywania na basenie czy na plaży. Dzisiejsza medycyna estetyczna proponuje zabiegi pozwalające na zlikwidowanie widocznych pajączków, teleangiektazji oraz poszerzonych żyłek i tętniczek. Jeżeli masz problem z naczynkami na nogach, to zachęcamy do konsultacji w naszej klinice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas