fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Blizna po cesarskim cięciu
blizna po cesarskim cięciu

W niektórych wypadkach poród nie może odbyć się siłami natury, wtedy niezbędne jest tzw. cesarskie cięcie. Cięcie cesarskie w przeciwieństwie do porodu drogami natury wiążę się z zabiegiem chirurgicznym. Możesz więc spodziewać się blizn po zagojeniu się nacięcia. Dobra wiadomość jest taka, że ​​blizny po cesarskim cięciu są zwykle małe i znajdują się poniżej linii bikini. Gdy rana  dobrze się zagoi, możesz mieć tylko wyblakłą bliznę, która jest ledwo zauważalna. Często jednak skóra w obrębie blizny zmienia się, zmienia swój kolor oraz strukturę na skutek powstania włóknistej tkanki łącznej. Jeśli zadajesz sobie pytanie, jak usunąć bliznę po cesarskim cięciu, to w Kaniowscy Clinic znajdziesz odpowiedź. Medycyna estetyczna i regeneracyjna dają ogromne możliwości, kluczem do satysfakcjonujących efektów jest dobór właściwej metody przez specjalistę. Jeżeli chcesz skutecznie pozbyć się blizny, to przede wszystkim pójdź na konsultację do lekarza, który zaproponuje Ci indywidualny plan leczenia.

Terapia blizn

Zazwyczaj blizna po cięciu cesarskim goi się szybko, jest estetyczna i mało widoczna. Niestety czasami dochodzi do upośledzonego procesu gojenia się i blizna może być przerosła, widoczna i może znacząco wykraczać poza linię cięcia. Wtedy przychodzą z pomocą zabiegi z zakresu medycyny estetycznej i regeneracyjnej. Oczywiście nie ma sposobu, aby dowiedzieć się, jak zagoi się blizna, dopóki tak się nie stanie. Sposób leczenia jest różny u różnych ludzi, a rozmiar blizny może się różnić. Warto wspomnieć, że już na wczesnym etapie gojenia się, warto wdrożyć terapie, mające na celu zmniejszenie blizny, oto kilka wskazówek, jak poprawić wygląd blizny po cesarskim cięciu.

  • Plastry i żele silikonowe, według badań silikon może zmiękczyć i spłaszczyć blizny, a także zmniejszyć ból podczas procesu gojenia się. 
  • Masaż blizn, regularne masowanie blizny, po zagojeniu może również zmniejszyć jej wygląd. Masaż stymuluje skórę i pobudza przepływ krwi, co sprzyja wzrostowi komórkowemu. Masuj bliznę okrężnymi przez 5 do 10 minut dziennie. 
  • Terapia światłem LED, światłoterapia pobudza procesy regeneracyjne i znacząco przyspiesza proces gojenia się. Terapię światłem LED można rozpocząć  już pierwszego dnia po porodzie.

Skuteczne metody na bliznę po cesarskim cięciu

Gdy dochodzi do nieprawidłowego procesu gojenia się blizny po cesarskim cięciu,  blizna może być przerosła, może „rwać”, „ciągnąć”, a przez to może przeszkadzać w prawidłowym funkcjonowaniu. Metodę leczenia powinien dobrać doświadczony specjalista, na podstawie bardzo indywidualnych cech, takich jak: rodzaj blizny (bliznowce, keloidy, czy blizny przerostowe), powierzchnia blizny, głębokość blizny, czas, który upłynął od momentu powstania blizny. W Kaniowscy Clinic specjalizujemy się w terapii blizn różnego pochodzenia, w tym takich po cięciu cesarskim. Z naszego doświadczenia wynika, że najbardziej skutecznymi narzędziami w walce z bliznami są: laseroterapia, karboksyterapia, mezoterapia (np. osoczem bogatopłytkowym lub komórkami macierzystymi pozyskanymi z tkanki tłuszczowej) oraz terapia światłem LED.

Laseroterapia

 Lasery dostępne w naszych gabinetach działają z bardzo dużą precyzją, tworząc w obrębie blizny mikrouszkodzenia. Dzięki temu, zostają pobudzone procesy regeneracyjne naskórka poprzez nasilenie produkcji nowych włókien kolagenowych. Laser zmienia strukturę blizny, ulega ona znacznemu zmiękczeniu, a jej kolor zbliża się do naturalnego kolorytu skóry. W naszym gabinecie wykonujemy zabiegi laserowe pozwalające na wygładzenie blizn, a są to między innymi: Discovery Pico, Laser CO2, Mosaic i SmartXide2.

SmartXide 2

Jest to nowoczesna technologia, która łączy wiązkę lasera z falą radiową, co skutkuje fototermolizą struktur w okolicy blizny. Takie połączenie, skutecznie pobudza komórki do wytwarzania kolagenu i procesów regeneracyjnych.

Discovery Pico

Do zabiegu z wykorzystaniem Discovery Pico stosuje się końcówkę frakcyjną, której działanie widocznie poprawia strukturę skóry. Laser powoduje powstanie mikrouszkodzeń, które stymulują skórę do procesów samoregeneracji.

Laser CO2

 Laser frakcyjny CO2 „dziurkuje” strukturę skórę, stymulując syntezę kolagenu. Nieuszkodzone komórki sąsiadujące z uszkodzonymi zapewniają szybką odbudowę prawidłowej struktury tkanek.

Mezoterapia

Jednym z niezwykle skutecznych zabiegów na blizny jest mezoterapia. Mezoterapia pozwala na intensywną regenerację tkanki objętej procesem bliznowacenia. W naszym gabinecie oferujemy mezoterapię osoczem bogatopłytkowym, lub z wykorzystaniem komórek macierzystych uzyskanych z tkanki tłuszczowej, a także w razie potrzeby specjalistycznymi lekami. Kilka, odpowiednio dobranych zabiegów pozwoli Ci na osiągnięcie zadowalających rezultatów! Komórki macierzyste to podstawa medycyny regeneracyjnej, ich wysoki potencjał pozwala na przyśpieszenie procesów gojenia się.

Lampa LED

W zmniejszaniu blizn niezwykle skuteczny jest także zabieg z wykorzystaniem lampy LED Triwings. Terapia LED pozwala na pobudzenie blizny do przebudowy oraz regeneracji. Wykorzystuje się ją albo jako uzupełnienie innych terapii, albo samodzielnie w przypadku świeżych ran. Terapię LED zaleca się już od pierwszego dnia po porodzie. Naświetlanie lampą LED to w Kaniowscy Clinic także standardowa procedura po każdym zabiegu medycznym, która dodatkowo pobudza procesy regeneracyjne w skórze.

Karboksyterapia

Karboksyterapia polega na podawaniu dwutlenku węgla śródskórnie lub podskórnie. Medyczny dwutlenek węgla poprawia ukrwienie i stymuluje produkcję włókien kolagenowych i elastynowych. Karboksyterapia zazwyczaj stanowi dodatek do innych terapii na blizny.

W Kaniowscy Clinic posiadamy najbardziej skuteczne narzędzia, mające na celu zmniejszenie widoczności blizny. Mimo, że blizna po cesarskim cięciu zazwyczaj jest mała i słabo widoczna, to w niektórych wypadkach blizna może być przerosła i przeszkadzać w prawidłowym funkcjonowaniu. Każda blizna jest inna, dlatego do terapii każdej z nich podchodzimy bardzo indywidualnie. Każda seria zabiegowa w terapii blizn, rozpoczyna się od dokładnego wywiadu przeprowadzonego przez specjalistę dermatologa lub specjalistę chirurgaq oraz ustalenia indywidulanego plany leczenia. W naszych gabinetach specjalizujemy się w terapii blizn, a nasza wiedza i doświadczenie w tym aspekcie to gwarancja osiągnięcia satysfakcjonujących  efektów leczenia.

Zapraszamy na konsultacje do naszych specjalistów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas