fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Kwas hialuronowy na cienie pod oczami
Kwas hialuronowy na cienie pod oczami

Kwas hialuronowy na cienie pod oczami znajduje szerokie zastosowanie w redukcji takich nieestetycznych zmian. U wielu pacjentów problemy te są objawem procesów starzenia, ponieważ z wiekiem skóra słabiej się regeneruje. Nie bez znaczenia pozostaje również dieta czy nawodnienie organizmu.

Spis treści:
Kiedy jest zalecane?
Przyczyny problemu
Na czym polega?
Charakterystyka procedury
Oczekiwane rezultaty

Kiedy zalecany jest kwas hialuronowy na cienie pod oczami?

Redukcja cieni pod oczami z wykorzystaniem kwasu hialuronowego to jeden z zabiegów medycyny estetycznej, który przeprowadzamy w naszym gabinecie Kaniowscy Clinic. Procedura ta jest dość wymagająca ze względu na wyjątkowo delikatną i cienką skórę w tym obszarze twarzy. Nie zawiera ona gruczołów łojowych, a tym samym nie dysponuje warstwą ochronną w postaci sebum. Skóra pod oczami cechuje się też rzadszym rozmieszczeniem kolagenu i elastyny, których ubytki dodatkowo pogłębiają widoczność sińców. Nieustanna praca mięśni powiek zwiększa z kolei ryzyko występowania zmarszczek.

Przyczyny problemu

Cienie pod oczami są ściśle uzależnione od procesu starzenia się skóry w tej okolicy. Z wiekiem następuje bowiem zanik tkanki podskórnej, a także zwiotczenie mięśni tworzących jej rusztowanie. Skóra staje się mało sprężysta i narażona na zmianę obrzęków w trwałe worki pod oczami, a także występowanie zmarszczek mimicznych i statycznych. Bezpośrednią przyczyną występowania takich zmian może być zbyt płytkie unaczynienie skóry, która charakteryzuje się widocznymi prześwitującymi naczynkami krwionośnymi. Problem często wynika też z zaburzeń przepływu krwi, zwłaszcza u osób spędzających dużo czasu przed komputerem czy palących papierosy. Obkurczenie naczyń krwionośnych w połączeniu z zastojami krwi sprawia, że pod cienką skórą cienie stają się mocno widoczne. U niektórych pacjentów przyczyną jest też produkowana w nadmiarze melanina, która odkłada się na zewnątrz skóry. Cienie pod oczami nierzadko okazują się również objawem reakcji alergicznej lub choroby, np. anemii, cukrzycy czy niedoczynności tarczycy, a nawet problemów z nerkami lub obecności pasożytów. Niektóre czynniki wiążą się ponadto ze stylem życia, np. przewlekłym stresem, zmęczeniem, odwodnieniem, niedoborem snu, złą dietą czy stosowaniem używek.

Na czym polega usuwanie cieni pod oczami kwasem hialuronowym i od czego zależy cena tego zabiegu?

Usuwanie cieni pod oczami kwasem hialuronowym to zabieg, którego cena zwykle ustalana jest indywidualnie. Koszty zależą bowiem od ilości użytego preparatu, a także zakresu procedury. Kwas hialuronowy może bowiem zostać zaaplikowany również na całą twarz lub w wybrane jej okolice. Podstawę stanowi dokładna ocena stanu skóry i kwalifikacja pacjenta, która pozwoli na dobór odpowiednio zaplanowanej terapii o działaniu regenerującym, wzmacniającym i wygładzającym. Prawidłowo wykonany zabieg może także pomóc w redukcji innych niedoskonałości, takich jak charakterystyczne zmiany naczyniowe, zmarszczki mimiczne czy nadmierne przesuszenie skóry.

Charakterystyka procedury

Jeden z najpopularniejszych zabiegów wykorzystujących kwas hialuronowy polega na dostarczaniu w głąb skóry odpowiednio dobranych substancji aktywnych. Procedura ta pozwala na przeprowadzenie iniekcji w ściśle określony obszar, co odbywa się przy użyciu specjalnej kaniuli lub igły. Głębokość wkłucia jest zawsze dokładnie ustalona, podobnie jak dawka dostarczanego preparatu. Znaczenie mają tutaj nie tylko odpowiednie właściwości kwasu hialuronowego i innych substancji, ale też pobudzenie skóry do samoregeneracji. Proces ten ulega aktywacji pod wpływem serii wykonywanych nakłuć. W przypadku sińców pod oczami, szczególne znaczenie ma dostarczenie do skóry różnych witamin, oligoelementów, oligopeptydów, enzymów oksydacyjnych czy czynników wzrostu. Z tego względu procedura może bazować również na zastosowaniu np. osocza bogatopłytkowego. Składniki dostarczane podczas zabiegu aktywują fibroblasty do produkcji kolagenu, a zarazem niwelują działanie wolnych rodników i pobudzają mikrokrążenie skóry. Regeneracja i biostymulacja komórek odbywa się w wyniku odnowy autologicznej. Procedura może być wykonana także z pomocą substancji wspierających naturalne procesy komórkowe i metaboliczne. Kwas hialuronowy bardzo dobrze działa w połączeniu z aminokwasami do biorewiatalizacji, sprawdzając się w formie zastępczej terapii aminokwasowej.

Oczekiwane rezultaty

Zabieg eliminujący cienie pozwala na pozbycie się tej uciążliwej niedoskonałości, która stanowi spory dyskomfort estetyczny oraz niekorzystnie wpływa na samopoczucie pacjenta. Procedura ta ma na celu poprawę elastyczności skóry w okolicach powiek, a także zredukowanie widocznych, zmarszczek, przebarwień i innych niekorzystnych objawów. Aby im zapobiegać, należy pamiętać o odpowiedniej profilaktyce. Konieczne jest stosowanie kremów z filtrem i okularów przeciwsłonecznych, a także pielęgnowanie skóry i korzystanie z właściwie dobranych zabiegów kondycjonujących.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas