fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Dermatologia estetyczna to sposób na poprawę jakości życia
czym zajmuje się dermatologia

Dermatologia estetyczna troszczy się nie tylko o zdrowy i młody wygląd, ale przede wszystkim o dobre samopoczucie i komfort psychiczny osób w każdym wieku. Specjalizujący się w tej dziedzinie lekarze zajmują się różnego typu schorzeniami dotykającymi skóry, włosów oraz paznokci Zabiegi poprawiające wygląd skóry stanowią sposób na poprawę jakości życia związanej ze zdrowiem. Wykonywane są przez lekarzy specjalistów w ramach pojedynczych sesji lub terapii łączonych, tak jak to ma miejsce w Centrum Dermatologii Estetycznej Kaniowscy Clinic we Wrocławiu.

Spis treści
Czym się zajmuje?
Dermatolog a medycyna estetyczna
Wykonywane zabiegi
Nasza oferta

Czym jest dermatologia estetyczna i jakie zabiegi wykonuje dermatolog zajmujący się medycyną estetyczną?

Dermatologia estetyczna stanowi część dermatologii ogólnej (gr. derma – skóra, logos – nauka), czyli dziedziny medycyny, skupiającej się na poznawaniu, diagnostyce i leczeniu chorób skóry, jej przydatków, takich jak włosy czy paznokcie, błon śluzowych oraz innych chorób ogólnoustrojowych, których objawy ujawniają się na skórze. Zajmuje się także chorobami wenerycznymi. A na czym skupia się jej odmiana powiązana z medycyną estetyczną?

Dermatologia a medycyna estetyczna

Dermatologia estetyczna wchodzi w skład medycyny estetycznej i zajmuje się przede wszystkim poprawą wyglądu i odmładzaniem skóry. Nazwę medycyna estetyczna stosuje się szerzej, ponieważ dbanie o estetykę nie dotyczy tylko skóry, ale na przykład wiąże się ze stomatologią czy ginekologią. To powoduje, że dermatologię estetyczną możemy nazwać dziedziną medycyny estetycznej, która zajmuje się wyglądem skóry i jej przydatków.

Jeszcze dwadzieścia lat temu zmarszczki czy bruzdy nadające twarzy smutny, zmęczony wygląd były uznawane za nieodwracalny efekt upływającego czasu a zabiegi estetyczne były traktowane jako ekskluzywne „fanaberie” gwiazd filmowych.

Dzisiaj praktycznie każdy może skorzystać z osiągnięć estetyki lekarskiej. Aktywne zawodowo kobiety dbają nie tylko o młody wygląd skóry na twarzy. Często wstydzą się np. starzejących się dłoni , które zdradzają ich wiek. Trafiają tez do mnie pacjentki z takimi defektami jak np. zbyt cofnięty podbródek czy zbyt wąskie lub asymetryczne wargi. Obecnie te będące przed laty przyczyną wielu kompleksów objawy można bardzo łatwo zniwelować za pomocą umiejętnie podanego wypełniacza. Ważne jednak jest jakiego preparatu używamy , od jego jakości w dużej mierze zależy długofalowy efekt i kondycja naszej skóry.

Wyjątkowa plastyczność preparatów najnowszej generacji takich jak StylAge pozwala na stosowanie najbardziej wysublimowanych technik iniekcji i uzyskanie niezwykle naturalnego efektu korekcji. Ważne jest , to że w gamie StylAge są preparaty opracowane specjalnie do typów wykonywanych zabiegów:

 • XXL – pozwala mi dokonywać większych rekonstrukcji,
 • L – stosuję do wypełniania głębokich bruzd, bardzo dobrze się tez sprawdza od odmłodzenia dłoni,
 • S- jest doskonały do korekcji łagodnych bruzd i powierzchownych zmarszczek itd.
 • StylaAge to nowoczesny wypełniacz, który poza usieciowanym kwasem hialuronowym, zawiera także cenne antyoksydanty i środki znieczulające co sprawia, że zabieg z ich użyciem jest bardzo komfortowy, a efekt utrzymuję się znacznie dłużej.

Należy pamiętać, że wszystkie zabiegi z zakresu medycyny estetycznej powinien zawsze wykonywać wykwalifikowany lekarz, a nie kosmetyczka, czy kosmetolog.

Piękna kobieta i kwiaty wiśni

Jakie zabiegi estetyczne wykonuje dermatolog?

Istnieje wiele procedur, które mogą być przeprowadzane tylko przez wykwalifikowanego lekarza i w związku z tym nie są dostępne w zwykłych gabinetach kosmetycznych. Należą do nich przede wszystkim:

Należy pamiętać, że wykonanie zabiegów dermatologii estetycznej w gabinetach kosmetologicznych, nieoferujących usług lekarza, może wiązać się z ryzykiem. Stąd zresztą ostatnie projekty senackiej komisji zdrowia, która postuluje, aby zabiegi szeroko rozumianej medycyny estetycznej mogli wykonywać wyłącznie lekarze.

Jakie zabiegi dostępne są w gabinetach dermatologicznych Centrum Dermatologii Estetycznej i Laserowej we Wrocławiu?

Centra Dermatologii Estetycznej i Laserowej Kaniowscy Clinic to profesjonalne gabinety dermatologiczne, w których wykonujemy zabiegi z zakresu terapii łączonych, podczas których współpracują dermatolodzy, wenerolodzy, chirurdzy, ginekolodzy, psychiatrzy i dietetycy, a także wykwalifikowany personel pielęgniarski i kosmetolodzy. Oferujemy pełen zakres usług dermatologii estetycznej, dostosowanych do indywidualnych potrzeb pacjentów.

Jakie problemy rozwiązujemy?

Pomagamy w przypadku dyskomfortu związanego z wyglądem twarzy, szyi, dekoltu czy innych części ciała. Rozwiązujemy problemy estetyczne, które często bywają wynikiem zmian chorobowych. Zajmujemy się zatem leczeniem i redukcją:

Pamiętamy także o zabiegach profilaktycznych, które wykonywane odpowiednio wcześnie mogą zapobiegać pojawianiu się niepożądanych zmian bądź w znacznym stopniu je opóźnić. Wizyty u dermatologa powinny stać się częścią ogólnie rozumianej profilaktyki zdrowotnej. Coraz więcej jest bowiem czynników, które powodują przyspieszone starzenie się skóry.

Jakie zabiegi przeprowadzamy?

Przeprowadzane u nas zabiegi dotyczą skóry twarzy, rąk oraz innych części ciała. Wykorzystujemy najnowsze osiągnięcia medycyny estetycznej oraz zaawansowaną technologię. Nasi pacjenci chętnie wybierają takie zabiegi jak:

 • lifting twarzy i szyi nićmi Silhouette Soft,
 • redukcja zmian naczyniowych, przebarwień pigmentacyjnych i poprawa kolorytu skóry za pomocą lasera Alma Harmony;
 • złuszczenie i naturalne dotlenienie skóry od wewnątrz poprzez zastosowanie aparatu Geneo™ (możliwość odmłodzenia skóry lub jej rozjaśnienia i ożywienia);
 • leczenie bruksizmu (zgrzytania zębami) przy pomocy terapii toksyną botulinową;
 • regeneracja starzejącej się skóry twarzy wypełniaczem na bazie kwasu hialuronowego (np. Teosyal RHA);
 • laserowe usuwanie żylaków kończyn dolnych z użyciem aparatu VascuLife™;
 • dermatologiczny resurfacing skóry – odmładzanie przez odbudowę całego profilu skóry aż do jej głębokich warstw;
 • redukcja miejscowego gromadzenia się tkanki tłuszczowej poprzez zastosowanie preparatu peptydowego Prostrolane Inner-B;
 • terapia komórkowa Arthrex®ACP – wykorzystanie czynników wzrostu z własnego osocza i komórek macierzystych własnej tkanki tłuszczowej pacjenta – zabieg odmładzający, redukujący
 • blizny, rozstępy, trudno gojące się rany oraz stosowany w łysieniu i osłabieniu włosów;
 • lifting skóry i modelowanie sylwetki z wykorzystaniem aparatu ultradźwiękowego Utims A3, Ulthera lub Ultraformer III;
 • Regeneris Cellular Matrix® - osocze bogatopłytkowe i kwas hialuronowy – ożywia, regeneruje i nawilża skórę;
 • mezoterapia mikroigłowa – wprowadzenie substancji czynnych, odżywiających i regenerujących skórę we wszystkich obszarach ciała;
 • terapia kolagenowa preparatem Nithya – poprawia kondycję skóry, redukuje blizny oraz rozstępy;
 • wstrzykiwanie preparatu PROFHILO® - przywrócenie konturu, profilu oraz jędrności dolnej i środkowej części twarzy;
 • lipolifting Adivive™ – separacja własnych komórek tłuszczowych pacjenta i wykorzystanie ich do regeneracji skóry (na przykład ujędrnienie skóry piersi po ciąży i karmieniu);
 • liposukcja laserowa LipoLife 3G – odsysanie tkanki tłuszczowej z możliwością jej przeszczepu w inne miejsce;
 • blefaroplastyka laserowa lub Plasma IQ– usunięcie efektu opadających powiek górnych;
 • zabiegi infuzji tlenowej – dotlenienie, odżywienie i rozpromienienie skóry;
 • Elanse™ Hands – wypełniacz wspomagający rewitalizację skóry dłoni;
 • leczenie uszkodzonych naczyń krwionośnych laserem Cutera;
 • nawilżanie, ujędrnianie i korygowanie kształtu ust;
 • trwała depilacja laserowa;
 • kosmetyki, maści i kremy poprawiające strukturę skóry.

Wizyta w Centrum Medycyny Estetycznej i Laserowej stanowi najlepsze rozwiązanie zarówno dla tych z Was, którzy chcą dobrać odpowiednie metody profilaktyczne i wcześnie zapobiegać starzeniu się skóry, jak i tych, u których wystąpiły już tego typu objawy. Skutecznie redukujemy znamiona, przebarwienia, blizny czy rozstępy. Możemy korygować niedoskonałości, odmładzać, a co za tym idzie, zdecydowanie polepszyć nie tylko wygląd, ale przede wszystkim samopoczucie naszych pacjentów, działając przede wszystkim kompleksowo. Zapraszamy na konsultacje!

Dr n. med. Ewa Kaniowska – specjalista dermatolog z 30 letnim stażem, wiceprezes  Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych, wykładowca i trener w  Międzynarodowym Centrum Medycyny Anti-Aging a także jedna z fundatorek i  członkiń Rady Fundacji Medycyny Anti-Aging, współwłaścicielka kliniki DermaPuls

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas