fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Laser na rozstępy we Wrocławiu
Laser na rozstępy we Wrocławiu
Laser na rozstępy to doskonały sposób niwelowania tych stosunkowo częstych i nie do końca estetycznych zmian skórnych w naszym gabinecie we Wrocławiu. Rozstępy mogą dotyczyć praktycznie każdego, dlatego też, jeśli jest to również Twój problem, powinnaś lub powinieneś zapoznać się z tym artykułem. Przedstawimy Ci w nim możliwości laserowej redukcji rozstępów, które dostępne są w Kaniowscy Clinic.

Spis treści
O problemie rozstępów słów kilka
Metoda laserowa
Ceny zabiegów w Kaniowscy Clinic

Zanim się zdecydujesz na laser na rozstępy w Kaniowscy Clinic we Wrocławiu, sprawdź, z czym się zmagasz

Laser na rozstępy to dostępna w Kaniowscy Clinic we Wrocławiu, nowoczesna, a przede wszystkim skuteczna metoda redukcji krępujących i często zawstydzających zmian. Zanim jednak przejdziemy do opisu wykonywanego w naszym gabinecie zabiegu, zastanówmy się nad tym, jak zdefiniować rozstępy.

Czym są rozstępy?

Rozstępy to widoczne na skórze pasmowate zmiany, wynikające z nadmiernego lub zbyt szybkiego rozciągnięcia skóry. Mogą one również być skutkiem zmian hormonalnych oraz genetycznych. Rozciągnięcie skóry powoduje osłabienie jej struktury i niszczenie włókien elastynowych i kolagenowych, znajdujących się w obrębie skóry właściwej. Rozstępy mogą powstawać na skórze całego ciała, jednak najczęściej znajdują się one w obrębie brzucha, ud, pośladków czy też barków. Początkowo mają kolor czerwony. Jest to pierwsza faza zwana zapalną, gdyż na skutek uszkodzenia skóry uaktywniają się mediatory prozapalne. Następnie występuje faza zanikowa, w której zmiany rozstępowe bledną i stają się jaśniejsze w stosunku do otaczającej je powierzchni zdrowej skóry. W tym miejscu należy zaznaczyć, iż rozstępy nigdy nie znikną samoistnie. Jeśli zatem masz problem z tego typu zmianami skórnymi, powinnaś zainteresować się możliwościami ich usunięcia, jakie oferuje medycyna estetyczna.

Na co powinnaś uważać?

Stare powiedzenie mówi, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Z tego powodu szczególnie ważne powinny być dla Ciebie czynniki, które powodują występowanie nowych rozstępów. Należą do nich między innymi szybka zmiana masy ciała, ciąża, przyjmowanie leków, takich jak glikokortykosteroidy oraz nagły przyrost masy mięśniowej. Pamiętaj, iż wymienione czynniki odpowiedzialne są za powstawanie nowych rozstępów w każdych okolicznościach – również po uprzedniej serii zabiegów usunięcia zmian. Z tego właśnie powodu niezmiernie ważny jest termin wykonania laseroterapii – najlepiej jest bowiem nie planować po niej nagłej zmiany masy ciała tj. odchudzania czy też ciąży. W takim przypadku warto przełożyć terapię.

Czy sprawdza się po ciąży?

Zabieg laserowy na rozstępy to bardzo skuteczna metoda zmniejszenia widoczności tych zmian, mogących często powodować dyskomfort psychiczny i prowadzić do wielu kompleksów. Osoby, u których one powstały, często się ich wstydzą i chcą je ukryć. Niestety, w wielu różnych sytuacjach, szczególnie latem, jest to niezmiernie trudne, a wręcz niemożliwe. Z tego właśnie powodu zabiegi z użyciem lasera w celu usunięcia rozstępów są jednymi z najpopularniejszych zabiegów w dziedzinie medycyny estetycznej. Musisz jednak pamiętać, iż usuwanie rozstępów za pomocą lasera wymaga kilkukrotnego powtórzenia zabiegu. Wynika to z faktu, iż skóra po zabiegu regeneruje się stopniowo, a całkowite przywrócenie pierwotnego wyglądu skóry może nie być możliwe.

Po ciąży

Laser na rozstępy po ciąży to szczególny przypadek zastosowania laseroterapii. Ciało kobiety w czasie ciąży zmienia się pod wieloma względami. Jednym z nich są rozstępy pojawiające się nawet w 90% w późnych fazach ciąży – najczęściej w trakcie trzeciego trymestru, i to nie tylko na brzuchu. Wpływ na to mają zarówno wahania hormonalne, jak i szybki wzrost dziecka w brzuchu matki. Młode kobiety, które dbają o swój wygląd, często próbują domowymi metodami zminimalizować prawdopodobieństwo wystąpienia rozstępów w czasie ciąży. Powinnaś jednak wiedzieć, iż zazwyczaj metody te nie przynoszą oczekiwanych efektów. Z tego też powodu, w okresie poporodowym kobiety często pragną wrócić do swojego wyglądu sprzed ciąży. W realizacji tego pragnienia bardzo często potrzebna jest jednak pomoc specjalistów. Z tego powodu nie powinnaś frustrować się niepowodzeniem zastosowanych przez siebie metod, lecz skorzystać z naszej oferty, w skład której wchodzą zabiegi redukujące rozstępy oraz profesjonalne porady lekarzy zajmujących się medycyną estetyczną.

Wiele laserów na rozstępy, wiele możliwości w naszym gabinecie we Wrocławiu

Powinnaś zdawać sobie sprawę z faktu, iż określenie „laseroterapia” nie oznacza jednej konkretnej metody, lecz wiele różnych technik wykorzystujących różnego rodzaju lasery na rozstępy w naszym gabinecie we Wrocławiu. Poniżej prezentujemy te, które są wykorzystywane do wykonywania zabiegów na rozstępy w Kaniowscy Clinic.

Laser Discovery Pico

Laser Discovery Pico działa na skórę za pośrednictwem nowoczesnej technologii pikosekundowej. Dzięki temu dochodzi do kontrolowanych uszkodzeń struktury skóry. Proceder ten zapoczątkowuje uruchomienie naturalnych mechanizmów naprawczych. To właśnie dzięki nim zmniejszają się widoczne zmiany skórne, jakimi są rozstępy. Chociaż zabieg ten nie należy do najprzyjemniejszych, to trwa on stosunkowo krótko. Ponadto w czasie jego prowadzenia stosuje się chłodzący nawiew, z tego też powodu zwykle znieczulenie nie jest konieczne.

zabiegi mosaic

Laser Mosaic

Laser Mosaic, emitując wiele mikroskopijnych wiązek laserowych, penetruje skórę właściwą. Dalszy proces jest bardzo podobny, jak we wcześniej opisywanym laserze Discover Pico, bowiem te mikrouszkodzenia pobudzają skórę do przebudowy i regeneracji.

Laser frakcyjny CO2

Laser frakcyjny CO2 ma za zadanie stymulację fibroblastów znajdujących się w skórze do produkcji nowych włókien kolagenu. Zastosowanie tego lasera w miejscach występowania rozstępów sprawia, iż skóra ulega tam przebudowie. Dzięki temu procesowi znacznie poprawia się jej wygląd i sprężystość.

Laser Golden Touch Smartxide

Laser Golden Touch Smartxide to połączenie zalet lasera CO2 z terapią falami radiowymi. Umożliwia to działanie na wielu różnych głębokościach skóry. Proces ten znajduje przełożenie w szybszym stymulowaniu naprawy i remodelingu Twojej skóry.

Przeciwwskazania do zabiegu

Zabieg, mimo wielu zalet, nie może być wykonany u każdej osoby. Przeciwwskazaniami do laserowego usuwania rozstępów są:

  • ciąża i okres karmienia piersią,
  • infekcje okolicy skóry poddawanej zabiegowi,
  • świeża opalenizna,
  • obecność jakiejkolwiek czynnej lub leczonej choroby nowotworowej,
  • okres leczenia za pomocą retinoidów.

Jakie są ceny lasera na rozstępy we Wrocławiu?

Cena zabiegu laseroterapii na rozstępy we Wrocławiu jest uzależniona od wielu różnych czynników – głównymi z nich są rodzaj zastosowanego lasera oraz okolica ciała poddawana zabiegowi. W przypadku lasera Discovery Pico cena jednego zabiegu waha się w granicach od 600 zł do 1500 zł. Zabiegi wykonywane za pomocą lasera frakcyjnego CO2 – cena jednego takiego zabiegu wynosi ok. 300 zł. Wyjątek jednak stanowią rozstępy poddawane zabiegowi metodą lasera frakcyjnego CO2 w okolicach piersi – wtedy zabieg kosztuje ok. 1000 zł. Ceny zabiegów z jego pomocą są bardzo różne i wahają się w zależności od okolicy ciała. Niemniej jednak najtańsze z nich kosztują ok. 400 zł, natomiast droższe ok. 1300 zł. Zabiegi z wykorzystaniem lasera Mosaic to koszty w granicach ok. 300 zł. Oczywiście powinnaś pamiętać, iż podane ceny dotyczą jednego zabiegu, a nie całej wymaganej ich serii, która pomoże Ci pozbyć się rozstępów!

Wysoka skuteczność serii zabiegów sprawia, że jest to często wybierana metoda usuwania rozstępów. Niezależnie od przyczyny ich powstania, w Kaniowscy Clinic zajmiemy się ich zniwelowaniem. Zaufaj profesjonalistom i zapomnij o uciążliwym problemie rozstępów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas