fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Regeneracja skóry po opalaniu
Regeneracja skóry po opalaniu

Regeneracja skóry po opalaniu może być dobrym sposobem na pozbycie się problemów skórnych, które powstają w wyniku nadmiernej ekspozycji słonecznej lub częstych wizyt w solarium. Zabiegi wykonywane pod tym kątem mają szczególne znaczenie dla przywrócenia prawidłowego nawilżenia, poprawy elastyczności czy zredukowania przebarwień, zmarszczek i popękanych naczyń krwionośnych. Po opalaniu skóra wymaga zarówno rewitalizacji, jak i odpowiedniej pielęgnacji.

Spis treści:
Na czym polega?
Specyfika zabiegu
Przebieg zabiegu
Jak wygląda zabieg z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego?
Charakterystyka procedury

Na czym polega regeneracja skóry po opalaniu z użyciem specjalnej technologii?

Regeneracja skóry po opalaniu sposoby

Regeneracja skóry po opalaniu jest niezbędna ze względu na konieczność jej odżywienia i odbudowy naruszonych struktur. Procedury realizowane w tym celu powinny opierać się zarówno na specjalistycznym wsparciu terapeutycznym, jak i samodzielnej pielęgnacji w domu. Obecnie szczególną popularnością cieszą się zabiegi medycyny estetycznej, które przeprowadzamy w naszym gabinecie Kaniowscy Clinic. Należą do nich procedury z wykorzystaniem różnych nowoczesnych technologii. Zabiegi mające na celu regenerację skóry najlepiej wykonać wczesną jesienią, z uwagi na mniejszą ekspozycję słoneczną.

Specyfika zabiegu

Jednym z zabiegów dostępnych w naszym gabinecie jest procedura, w której zastosowanie znajdują fala elektromagnetyczna o częstotliwości radiowej oraz mikroigły przeznaczone do nakłuwania, które wspólnie indukują procesy regeneracyjne i obkurczają włókna kolagenowe. Do zabiegu można wykorzystać zaawansowane systemy, pozwalające na zredukowanie niedoskonałości spowodowanych opalaniem. Obie technologie mogą funkcjonować razem lub osobno. W pierwszej z nich wykorzystujemy prąd o częstotliwości fal radiowych, który umożliwia kontrolowane podgrzanie skóry oraz przebudowę jej struktur celem zwiększenia jędrności i elastyczności. Druga opiera się natomiast na stymulowaniu procesów naprawczych poprzez wykonanie serii niewielkich nakłuć. W procesie tym wykorzystywane są mikroigły, które pozwalają na frakcyjne dostarczenie energii do głębokich warstw skóry.

Przebieg zabiegu

Zabieg łączący obie te technologie nie wymaga specjalnego przygotowania od pacjenta. Przed procedurą należy odstawić stosowanie doustnych sterydów i niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Procedura wymaga wcześniejszego znieczulenia skóry odpowiednią maścią. Specjalista przykłada do wybranego obszaru głowicę, aby umożliwić bezpośrednie przyleganie aplikatora. Podczas zabiegu mikoigły w delikatny sposób penetrują skórę, zgodnie z ustaloną wcześniej głębokością. Energia bipolarna pozwala na podgrzanie tkanki wokół nich, a także jej koagulację. W ten sposób następuje uruchomienie procesu przebudowy kolagenu i elastyny. W zależności od obszaru poddawanego procedurze, czas całego zabiegu może być dość zróżnicowany. Zabieg tego typu przyczynia się do wygładzenia opalonej skóry i wyrównania jej kolorytu, a także zredukowania zwiotczeń i zwężenia porów. Zabieg można wykonać na różnych strefach ciała. Z reguły zaleca się realizację od 3 do 5 sesji w odstępach od 3 do 4 tygodni. Aby zredukować bardziej widoczne niedoskonałości, należy przeprowadzić około 5-7 zabiegów.

Jak wygląda regeneracja skóry po opalaniu z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego?

Regeneracja skóry po opalaniu może być przeprowadzona również poprzez zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego. W tym przypadku procedura polega na wykorzystaniu naturalnego preparatu krwiopochodnego, który zawiera wysokie stężenie płytek krwi. W ich składzie znajdują się specjalne białka, które wykazują cenne właściwości terapeutyczno-regeneracyjne. Płytki krwi redukują stan zapalny i inicjują proces gojenia, co ma szczególne znaczenie dla skóry zmagającej się z problemami spowodowanymi opalaniem. Zabieg wymaga pobrania od pacjenta niewielkiej próbki krwi, a następnie umieszczenia jej w odpowiedniej wirówce. W ten sposób płytki krwi są oddzielane od pozostałych substancji, a następnie osocze wstrzykiwane jest w wybrany obszar ciała.

Charakterystyka procedury

Zabieg z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego pozwala na dostarczenie do skóry wielu cennych składników, takich jak chociażby czynniki wzrostu, witaminy, enzymy oksydacyjne, oligopeptydy i oligoelementy. Po dotarciu w głąb wybranego obszaru, substancje te przyczyniają się do produkcji nowego kolagenu i elastyny poprzez pobudzenie fibroblastów. Zabieg aktywuje też mikrokrążenie, co prowadzi do rewitalizacji oraz biostymulacji komórek skóry. W rezultacie możliwa jest jej autologiczna odnowa komórkowa. Procedura ta może być wykonana na różnych obszarach ciała i twarzy. Zabieg jest szczególnie zalecany po opalaniu, ponieważ przyspiesza regenerację skóry i minimalizuje ryzyko powstania trwałych niedoskonałości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas