fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Ujędrnianie skóry brzucha po odchudzaniu
Ujędrnianie skóry brzucha po odchudzaniu

Obecnie istnieją różne skuteczne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, ujędrniające skórę brzucha po odchudzaniu. Metody te niwelują wiele objawów związanych ze spadkiem jędrności skóry na brzuchu, przywracając jej elastyczność oraz odmładzając. Zabiegi tego typu oferujemy w naszym gabinecie Kaniowscy Clinic.

Spis treści:
Kiedy warto skorzystać?
Utrata wagi a elastyczność skóry
Nowoczesne zabiegi
Radiofrekwencja mikroigłowa Secret Duo
Ultraformer III
Utims A3

Kiedy warto skorzystać z zabiegu ujędrniania skóry brzucha po odchudzaniu?

Kiedy warto poddać się zabiegowi ujędrniania skóry brzucha po odchudzaniu? Utrata kilogramów prowadzi zwykle do poprawy stanu zdrowia i ogólnej kondycji, jednak często wiążę się z pewnymi nieestetycznymi zmianami. Odchudzanie może bowiem doprowadzić do utraty elastyczności skóry, przez co staje się ona wiotka i zaczyna charakterystycznie obwisać. W rezultacie nie pasuje do szczupłego ciała, a jej wygląd jest mało atrakcyjny.

Utrata wagi a elastyczność skóry

Skóra chroni całe ciało, dlatego musi być odporna na rozciąganie. Jej elastyczność w dużym stopniu zależy od obecności włókien kolagenowych, których uszkodzenia prowadzą do występowania rozstępów. Długi okres rozciągnięcia skóry spowodowany nadwagą sprawia, że po schudnięciu nie jest ona w stanie powrócić do swojego pierwotnego stanu. Problem ten uwidocznia się zwłaszcza na brzuchu, ze względu na gromadzenie dużej ilości tkanki tłuszczowej. Z reguły potrzeba wielu miesięcy, aby skóra mogła się odpowiednio obkurczyć oraz dostosować do nowej sylwetki. Przywrócenie jej dawnej jędrności może być jednak dość trudne, nawet mimo upływu czasu i wykonywania domowych masaży. W przypadku bardzo dużego nadmiaru skóry lub znaczącego uszkodzenia jej struktur najlepszym rozwiązaniem będzie konsultacja z naszymi specjalistami i realizacja odpowiedniego zabiegu z naszej oferty.

Ujędrnianie skóry brzucha po odchudzaniu za pomocą nowoczesnych zabiegów

Procesjonalne procedury medycyny estetycznej ujędrniające skórę brzucha po odchudzaniu polecane są wówczas, gdy poprawa elastyczności domowymi metodami nie przynosi oczekiwanych efektów. Zabiegi te są w pełni bezpieczne, a ich realizacją zajmują się doświadczeni specjaliści. Aby optymalnie dopasować metodę do potrzeb pacjenta, zalecamy skorzystanie z indywidualnej konsultacji. W Kaniowscy Clinic możemy trafnie ocenić stopień zaawansowania problemu, a następnie dobrać do niego najskuteczniejszy zabieg pozwalający na przywrócenie skórze dawnej jędrności.

Radiofrekwencja mikroigłowa Secret Duo

secret duo kaniowscy zabiegi

Jednym z polecanych zabiegów jest radiofrekwencja mikroigłowa Secret Duo, która łączy w sobie również działanie nieablacyjnego lasera frakcyjnego erbowo-szklanego. System ten pozwala na realizację procedur mikroigłowania pod kątem redukcji rozstępów i blizn, odmładzania oraz poprawy napięcia skóry, a także korzysta z technik termokoagulacyjnych z elektrodami igłowymi do korekty blizn, leczenia trądziku czy zamykania naczynek. Funkcje te mogą działać razem lub indywidualnie, co zapewnia optymalnie dopasowany program terapii. W radiofrekwencji wykorzystywany jest prąd o częstotliwości fal radiowych, które w sposób kontrolowany przegrzewają skórę oraz inicjują w ten sposób procesy regeneracyjne celem poprawy jędrności i elastyczności. Mikronakłuwanie polega natomiast na wykonywaniu serii nakłuć, pobudzających i stymulujących procesy naprawcze. W systemie Secret Duo wykorzystywane są specjalne mikroigły, które pozwalają na frakcyjne dostarczanie energii radiofrekwencji do najgłębszych warstw skóry. Urządzenie to regeneruje i rewitalizuje tkanki, zapewniając dobre efekty przy minimalnej rekonwalescencji pacjenta. Laser erbowo-szklany o długości fali 1540 nm odpowiada natomiast za utworzenie w skórze mikrokanalików, a następnie podgrzanie tkanek wewnętrznych bez jednoczesnego uszkadzania jej powierzchni. Wiązka działa bardzo delikatnie, co zapewnia bezpieczeństwo i bezinwazyjność zabiegu. Laser dodatkowo wzmacnia i uzupełnia efekty mikronakłuwania, intensyfikując regenerację skóry oraz proces przebudowy kolagenu.

Ultraformer III

Ultraformer III to nowoczesne urządzenie, pozwalające na bezinwazyjne eliminowanie wiotkości skóry. Zabieg z jego wykorzystaniem stanowi bardzo dobrą alternatywę dla procedur chirurgicznych. W systemie tym wykorzystywana jest zaawansowana technologia fali ultradźwiękowej o wysokiej energii, czyli HIFU – High Intensity Focused Ultrasound. Zabieg Ultraformer III polega na podgrzewaniu wybranych partii ciała celem obkurczenia tkanek skóry, co w połączeniu z kontrolowanym prowokowaniem mikrouszkodzeń stymuluje regenerację komórek i produkcję nowego kolagenu. Terapia tego typu pozwala na uzyskanie efektu liftingu bez skalpela, a tym samym odmłodzenia różnych obszarów ciała. Dotyczy to również zwiotczałej skóry na brzuchu, która jest rezultatem utraty wagi. Poza ujędrnieniem efektem zabiegu będzie też wyraźne wymodelowanie i wyszczuplenie ciała. Procedura z wykorzystaniem urządzenia Ultraformer III poprzedzona jest konsultacją, podczas której omawiamy z pacjentem schemat terapii. Nasi specjaliści dobierają odpowiednią końcówkę głowicy, zależnie od wyników ocen obszaru zabiegowego i warunków anatomicznych. W przypadku utraty jędrności skóry na brzuchu zastosowanie znajduje przetwornik 9 mm. U najbardziej wrażliwych pacjentów wskazane jest nałożenie znieczulenia miejscowego w formie maści. Przed zabiegiem oczyszczamy skórę i nakładamy na nią specjalny żel, po czym następuje wielokrotne przykładanie do ciała głowicy emitującej falę ultradźwiękową w postaci zogniskowanej. Jej zadaniem jest podgrzanie tkanki na wybranych głębokościach, czemu towarzyszy uczucie rozchodzącego się ciepła oraz delikatne ukłucie. Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, jednak stan ten mija po ok. 30 minutach.

Utims A3

W zabiegu z zastosowaniem urządzenia Utims A3 również wykorzystywana jest technologia HIFU, czyli skoncentrowanych fal ultradźwiękowych o wysokiej częstotliwości. Urządzenie to bazuje na nowoczesnych przetwornikach Centerless. Ich zastosowanie sprawia, że wiązka ultradźwięków nie wnika do tkanek podskórnych pionowo. Rozprzestrzenia się ona poziomo, co w połączeniu z działaniem chłodzącym znacząco ogranicza odczuwalność zabiegu. Pacjent odczuwa jedynie niewielki dyskomfort, natomiast silne dolegliwości bólowe nie występują. Przetworniki Centerless mogą działać na różnych głębokościach, co dodatkowo podnosi bezpieczeństwo i precyzję. Przed procedurą przeprowadzamy konsultację, podczas której pacjent jest finalnie kwalifikowany do zabiegu. Sama procedura trwa ok. 30-40 minut, zależnie od wybranego obszaru. Wiązka ultradźwięków podgrzewa skórę, co wywołuje obkurczenie tkanek i stymuluje produkcję nowego kolagenu poprzez kontrolowane mikrouszkodzenia. Zabieg ten eliminuje wiotkość skóry i podnosi jej elastyczność po utracie masy ciała. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego gabinetu Kaniowscy Clinic. W razie pytań zachęcamy do kontaktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas