fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Ujędrnianie skóry. Poznaj dostępne metody
Ujędrnianie skóry dostępne metody
Ujędrnianie skóry to jeden z kluczowych warunków pięknego i młodego wyglądu, obok odpowiedniej diety i aktywności fizycznej. Wiemy, że upływ czasu, ciąża, intensywne odchudzanie mogą spowodować pojawienie się takich problemów z wiotczejącą skórą, które wymagają profesjonalnych rozwiązań. Obecnie medycyna estetyczna dysponuje całym wachlarzem innowacyjnych metod, które przywrócą Twojej skórze jędrność i elastyczność oraz sprawią, że sylwetka będzie wyglądała perfekcyjnie.

Spis treści
Czynniki wpływające na jędrność skóry
Jak zapobiec wiotczeniu skóry po odchudzaniu?
Najskuteczniejsze zabiegi ujędrniające ciało

Co może wpłynąć na ujędrnianie skóry i jej ogólny stan?

Ujędrnianie skóry koncentruje się na dwóch kluczowych białkach fibrylarnych: kolagenie i elastynie. Kolagen stanowi ok. 80% struktury skóry. Nadaje jej jędrność i odporność na rozciąganie. Elastyna, znajdująca się w środkowej warstwie skóry, ma podobne właściwości jak guma elastyczna – pozwala skórze rozciągać się, a następnie wracać do pierwotnego kształtu. Jędrność i napięcie skóry zależą od stanu tych właśnie włókien strukturalnych. Istnieje jednak wiele czynników, które mogą spowodować ich uszkodzenie.

Wiek

Rozpad kolagenu w skórze jest naturalnym elementem procesu starzenia się. Od 20 roku życia jego ilość zaczyna powoli spadać. Także włókna elastyny ulegają w czasie stopniowej degradacji, czego efektem jest pomarszczona, wiotka skóra.

Ekspozycja na słońce

Promieniowanie UV przyspiesza degradację kolagenu i elastyny, powoduje także powstawanie wolnych rodników, które przyczyniają się do niszczenia struktur skóry.

Glikacja

Ten skomplikowany proces biochemiczny polega na reakcji między krążącym we krwi cukrem a białkami, stanowiącymi budulec tkanek. Kolagen i elastyna są bardzo podatne na glikację, w efekcie której tracą sprężystość, stają się sztywne i kruche, a ich produkcja ulega zahamowaniu.

Odwodnienie

Ciało ludzkie składa się w 60% z wody, a nawilżona skóra zachowuje młody i zdrowy wygląd. Intensywne nawilżanie poprawia stan komórek skóry, zapobiegając utracie przez nią sprężystości.

Poznaj zabiegi na ujędrnianie skóry na brzuchu i udach po odchudzaniu

Ujędrnianie skóry (m.in. na brzuchu i udach) po odchudzaniu może okazać się koniecznością, w czym bardzo pomoce okazują się zabiegi, o których dowiesz się więcej w dalszej części artykułu. Na wadze zwykle przybiera się latami, co skutkuje rozciągnięciem, a następnie trwałym, mechanicznym uszkodzeniem włókien kolagenowych i elastynowych. Zrzucenie nadprogramowych kilogramów w każdym przypadku można uznać za sukces, ale nie sposób się nim cieszyć, jeśli jednocześnie skóra sprawia wrażenie, jakby było jej za dużo. Dopiero połączenie odchudzania z zabiegami przywracającymi skórze jędrność i elastyczność pozwoli Ci odczuć satysfakcję z posiadania pięknej sylwetki.

Zabiegi ujędrniające

Ujędrnianie skóry na brzuchu, udach i pośladkach ma na celu poprawienie jakości skóry w obszarach ciała szczególnie narażonych na utratę sprężystości. Brzuch, uda i pośladki to miejsca, na których zazwyczaj odkłada się tkanka tłuszczowa. Ciąża, siedzący tryb życia, intensywna redukcja wagi, zmiany hormonalne – wszystkie te czynniki powodują, że ciało może stracić jędrność i elastyczność, a skóra przestaje być odporna na działanie grawitacji. Istnieje jednak cała gama zabiegów, wykorzystujących różne rodzaje fal, drenaż limfatyczny, technikę laserową czy innowacyjne preparaty, które są w stanie przywrócić skórze jędrność i elastyczność. Prawie wszystkie zabiegi są nieinwazyjne i nie powodują znacznego dyskomfortu.

Accent Prime™

Urządzenie to wykorzystuje fale ultradźwiękowe i radiowe. Ultradźwięki o zróżnicowanej temperaturze rozbijają tkankę tłuszczową, a fale radiowe stymulują odnowę kolagenu i elastyny. Efektem zabiegu jest redukcja cellulitu, wymodelowanie sylwetki i przywrócenie skórze jędrności.

Cena od 650 zł za zabieg, dostępne również pakiety!

Ultraformer III

Ta innowacyjna metoda polega na działaniu wysoką temperaturą na wybrane partie skóry za pomocą wysokoenergetycznej fali ultradźwiękowej HIFU (High Intensity Focused Ultrasound). Zabieg ten inicjuje produkcję i regenerację włókien kolagenowych, odpowiedzialnych za prawidłowe napięcie skóry.

Cena zabiegu ustalana indywidualnie z lekarzem.

UTIMS A3

utims lifting skóry

System ten również oparty jest o ultradźwiękowe fale HIFU, ale dzięki opatentowanym przetwornikom Centerless są one rozprowadzane w sposób poziomy, działając selektywnie na tkanki i minimalizując ryzyko dyskomfortu podczas zabiegu. Ultradźwięki stymulują skórę do intensywniejszej regeneracji i obkurczają rozciągnięte włókna kolagenowe. Urządzenie umożliwia precyzyjne wymodelowanie sylwetki i ujędrnienie skóry w wybranych obszarach ciała.

Prądy elektromagnetyczne ONDA DEKA z technologią CoolWaves

Urządzenie wykorzystuje innowacyjną technologię mikrofali Coolwaves o wysokich częstotliwościach. Zabieg przebiega z wykorzystaniem dwóch głowic – jedna rozbija znajdującą się głęboko tkankę tłuszczową, druga powoduje obkurczanie włókien kolagenowych i stymuluje odnowę kolagenu. W efekcie skóra jest ujędrniona i wygładzona, a tkanka tłuszczowa ulega redukcji.

Cena – od 900 zł za zabieg.

Endermolab

Enermolab to zaawansowane urządzenie do drenażu limfatycznego, które za pomocą sterowanych elektronicznie rolek i próżni przyspiesza metabolizm na poziomie komórkowym, pobudza krążenie krwi i limfy, a w efekcie skutecznie ujędrnia wybrane obszary ciała. Zalecany jest szczególnie po porodzie i kuracjach odchudzających.

Cena w pakiecie – od 130 zł za zabieg.

Kriolipoliza MIRACOOL®

Kriolipoliza jest rodzajem drenażu limfatycznego. Wykorzystuje naprzemiennie niskie temperatury i ciepłą elektrostymulację. Efektem zabiegu jest redukcja tkanki tłuszczowej oraz wyraźnie ujędrnienie skóry.

Cena – od 1200 zł za zabieg, dostępne również pakiety.

Laserowa liposukcja LipoLife 3G

Laser do liposukcji LipoLife 3G pozwala usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej z wybranych miejsc na ciele. Podczas zabiegu odsysania tłuszczu wiązka laserowa jednocześnie ujędrnia i obkurcza skórę, dzięki czemu pozostaje ona sprężysta i dobrze napięta po zredukowaniu nadmiarowych komórek tłuszczu. Dodatkową zaletą zabiegu jest możliwość wykorzystania pobranych tkanek do reimplementacji w miejsca wymagające wypełnienia.

Cena – od 5000 zł.

PROSTROLANE INNER-B

Zabieg ma na celu redukcję tkanki tłuszczowej oraz ujędrnienie np. brzucha. Polega na wprowadzeniu pod skórę aktywnego preparatu, opartego na unikalnym połączeniu czterech peptydów, który wpływa widocznie na poprawę elastyczności i napięcia skóry na brzuchu, wykazując przedłużone, nawet dwutygodniowe działanie stymulujące.

Karboksyterapia

Karboksyterpia polega na podskórnej aplikacji dwutlenku węgla w wybrane partie ciała. Iniekcje z CO2 zwiększają napięcie tkanek, przyspieszają produkcję kolagenu i powodują rozbicie tkanki tłuszczowej. Najlepsze efekty przynosi seria 7-10 zabiegów.

Cena w pakiecie – od 250 zł za zabieg.

Terapia światłem

Lampa LED Triwings ma wiele zastosowań terapeutycznych, m.in. skutecznie przyspiesza metabolizm na poziomie komórkowym oraz stymuluje regenerację uszkodzonych tkanek. Może być używana do kuracji anti-aging, mających na celu uelastycznienie i ujędrnienie skóry, pozwala również zredukować cellulit.

Cena – od 80 zł za zabieg

Wobec szerokiej gamy zabiegów na ujędrnianie skóry możesz zastanawiać się, który jest najodpowiedniejszy dla Ciebie. Konsultacja z naszym specjalistą pomoże Ci wyjaśnić wszelkie wątpliwości – zadzwoń i umów się na wizytę już dziś!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas