fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Utrata jędrności skóry u młodych mam
Wiotkość skóry

Okres ciąży to piękny czas dla każdej kobiety. W tym okresie nasza skóra poddawana jest intensywnym testom wytrzymałości, ulega ona intensywnemu rozciągnięciu, dlatego po porodzie może być ona wiotka i mało jędrna. Do Kaniowscy Clinic zgłaszają się pacjentki, których najczęstszymi problemami jest wiotkość skóry, przede wszystkim na brzuchu. Wiele młodych mam poszukuje skutecznych rozwiązań, aby odzyskać dawną elastyczność i witalność skóry. Intensywne zmiany masy ciała w trakcie ciąży i po porodzie sprawiają, że włókna kolagenowe i elastynowe intensywnie rozciągają się, przez co ciało traci swoją jędrność sprzed okresu ciąży. W Kaniowscy Clinic posiadamy niezwykle skuteczne technologie, które zwiększają gęstość i jędrność skóry, sprawiając, że odzyskuje ona swoją witalność sprzed ciąży.

Z czego wynika utrata jędrności skóry?

Zmiany ciała kobiety podczas ciąży, mają charakter anatomiczny, fizjologiczny oraz hormonalny. W wyniku działania hormonów dochodzi do nadmiernego gromadzenia się znacznej ilości wody w tkankach, tym samym zwiększa się masa ciała, a skóra na brzuchu ulega rozciągnięciu. Rozciągnięciu ulegają także włókna kolagenu i elastyny, co w głównej mierze odpowiada za wzmożoną wiotkość skóry. Wiotka, mało elastyczna skóra na brzuchu po ciąży często staje się źródłem kompleksów u młodych mam. Utracie jędrności skóry, niestety nie jesteśmy w stanie całkowicie zapobiec, ale można przygotować skórę przed intensywnym rozciągnięciem. Warto przed planowaną ciążą intensywnie nawilżać skórę i dostarczać jej bogatych olejów, kwasu hialuronowego oraz ceramidów. Zwiększone nawilżenie naskórka może zmniejszyć wiotkość skóry, obserwowaną po porodzie.

Jak skutecznie walczyć z wiotkością skóry po ciąży?

Wiele młodych mam zastanawia się jak skutecznie walczyć z wiotkością skóry. Niestety domowe sposoby, w postaci balsamów, koncentratów do ciała i masaże mają bardzo ograniczoną skuteczność. Z pomocą przychodzą zabiegi z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej. W Kaniowscy Clinic posiadamy rozwinięte technologicznie aparatury, które działają bezpośrednio na przyczynę wiotkości skóry, czyli na włókna kolagenowe i elastynowe. Z naszego doświadczenia wynika, że najefektywniejszymi zabiegami są te, które pobudzają produkcję nowego kolagenu i elastyny. Do takich zabiegów należy thermolifting z wykorzystaniem np. technologii HIFU, fali radiowej i ultradźwiękowej. Nasi specjaliści indywidualnie dobierają procedurę zabiegową i dzięki temu efektywność naszych zabiegów jest satysfakcjonująca.

HIFU

Technologia HIFU pozwala na uzyskanie przebudowy skóry i poprawę jej jędrności. Silnie zogniskowane ultradźwięki pobudzają intensywnie produkcję kolagenu i elastyny. Metoda jest bezpieczna, a jej skuteczność potwierdzona licznymi badaniami klinicznymi. W naszych gabinetach posiadamy 3 urządzenia wykorzystujące tą technologię: Utims A3, Ulthera i Ultraformer. Specjalista dobiera indywidulanie do stanu skory i jej potrzeb właściwe urządzenie i procedurę zabiegową. Sam zabieg jest komfortowy i polega na wielokrotnym przykładaniu do skóry specjalnej głowicy, która emituje fale ultradźwiękowe. Wnikają one aż do warstwy SMAS, a jest to warstwa kluczowa w chirurgicznym liftingu skóry.  W wyniku podgrzania, skóra ulega obkurczeniu i dochodzi do wzmożonej syntezy kolagenu. Jest to doskonała terapia dla młodych mam, które borykają się z widocznym spadkiem napięcia skóry.

ultraformer przed i po
Efekty zabiegu Ultraformer

Accent Prime

Bezinwazyjnego i bezpiecznego ujędrnienia i zagęszczania skóry można dokonać z pomocą tzw. thermoliftingu, czyli ujędrnieniu skóry w wyniku działania wysokiej temperatury. Accent Prime to technologia bazująca na działaniu wysokiej temperatury, w wyniku czego zostaje pobudzona produkcja kolagenu i elastyny. Wysyłane do skóry fale radiowe powodują podgrzanie jej głębokich warstw do ok. 40-44 stopni Celcjusza, dochodzi do skrócenia włókien kolagenowych i do produkcji nowych, co w rezultacie poprawia kondycję skóry, w tym jej jędrność i elastyczność.

Karboksyterapia

Karboksyterapia to zabieg wykorzystujący medyczny dwutlenek węgla, który podawany jest śródskórnie lub podskórnie. Wprowadzając gaz za pomocą iniekcji zwiększamy dotlenienie i odżywienie tkanek. Zostają przyspieszone fizjologiczne procesy metaboliczne. Dochodzi do silnej stymulacji produkcji nowego kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Karboksyterapia jest zabiegiem wykorzystywanym w przypadku wiotkiej skóry ramion i brzucha, czyli miejscach których problem wiotkości dotyka najczęściej.

Onda

ONDA to urządzenie wykorzystujące najnowszą światową technologię mikrofali Coolwaves, czyli prądów elektromagnetycznych o wysokich częstotliwościach. Podczas zabiegu wytwarzane są fale o częstotliwości 2,45 GHz, która jest najbardziej selektywną częstotliwością do spalania tłuszczu. Podczas zabiegu specjalista wykorzystuje dwie głowice, jedna z nich kumuluje swoją energię w tkance tłuszczowej, a druga w skórze właściwej, dlatego Onda jest nie tylko skutecznym rozwiązaniem w alce z utratą jędrności skóry, ale również z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Mikrofale emitowane przez urządzenie Onda wywołują skurcz włókien kolagenu i dodatkowo stymulują produkcję nowego kolagenu, prowadząc do poprawy jędrności skóry.

Renuvion

Renuvion to urządzenie, które w swoim mechanizmie działania wykorzystuje zimną plazmę – dzięki tej technologii uzyskujemy poziom napięcia skory, który wcześniej nie był możliwy do osiągnięcia. Plazma to tzw. czwarty stan skupienia. Renuvion łączy w sobie, które łączy w sobie działanie plazmy helowej oraz fal radiowych, to jedyne urządzenie wykorzystujące w połączenie tych dwóch technologii. W wyniku działania tych dwóch bodźców dochodzi do zwiększenia elastyczności i jędrności skóry. Poprzez działanie fal radiowych, dochodzi do zwiększenia temperatury helu, który zamienia się w plazmę. Plazma powoduje mikrouszkodzenia skóry i stymuluje jej procesy regeneracyjne, pobudzając produkcję kolagenu i elastyny.

Intraject

IntraJect, to urządzenie, które łączy w sobie zalety kawitacji ultradźwiękowej, plazmy azotowej, sonoporacji oraz radiofrekwencji mikroigłowej. Synergia tych bodźców silnie stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, zwiększając tym samym jędrność i elastyczność. Dochodzi do odnowy skóry, jej wygładzenia i zagęszczenia. Intraject swój mechanizm działania głównie opiera na mikronakłuwaniu i fali radiowej. Mikronakłuwanie pobudza procesy regeneracyjne i stymuluje produkcję kluczowych białek, takich jak kolagen i elastyna. Podczas zabiegu igły docierają do skóry właściwej, przez igły przepływa fala radiowa, która pozwala ma głęboki thermolifting skóry. Dochodzi do stymulacji włókien mięśniowych w tkankach podskórnych, tym samym zwiększa się jędrność i elastyczność skóry.

Wiotkość skóry, zwłaszcza w okolicy brzucha i ramion to najczęstsze zmiany, które zauważają młode mamy. Aby ujędrnić skórę i zwiększyć jej elastyczność należy stymulować produkcję kolagenu i elastyny. To właśnie te włókna wpływają na elastyczność skóry. W Kaniowscy Clinic dysponujemy licznymi technologiami, które działają na przyczynę utraty jędrności. W naszych gabinetach łączymy różne procedury zabiegowe, co zwiększa efektywność zabiegu. Choć nic nie zastąpi profesjonalnych zabiegów kosmetologicznych i z zakresu medycyny estetycznej, to domowa pielęgnacja jest również bardzo istotna. Zdecydowanie najbardziej satysfakcjonujące efekty osiągniesz, łącząc zabiegi gabinetowe z odpowiednio dobraną pielęgnację domową.

Jeśli tuż po porodzie zauważyłaś, że skóra na brzuchu nie jest taka jak przed ciążą to zapraszamy na konsultacje do naszych specjalistów, którzy dobiorą indywidualny plan leczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas