fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Cena plastyki powiek dolnych
Cena plastyki powiek dolnych

Cena plastyki powiek dolnych to czynnik, który często jest brany pod uwagę przy wyborze miejsca realizacji tego specyficznego zabiegu. Procedura ta pozwala na zredukowanie nieestetycznego zwiotczenia powiek, spowodowanego postępującym ubytkiem kolagenu i elastyny. Skóra w tej okolicy staje się przez to cienka i delikatna, co wpływa niekorzystnie na wygląd twarzy. Usunięcie jej nadmiaru odbywa się w ramach zabiegu zwanego blefaroplastyką, którego koszty zależą od wielu różnych czynników.

Spis treści:
Od czego zależy koszt zabiegu?
Specyficzne wskazania do procedury
Charakterystyczny przebieg zabiegu
Jak wygląda koszt?
Postępowanie pozabiegowe

Od czego zależy cena laserowej plastyki powiek dolnych?

Cena laserowej plastyki powiek dolnych jest ściśle powiązana ze specyfiką tego zabiegu, a tym samym z rodzajem wykorzystywanych systemów technologicznych. Blefaroplastykę wykonujemy w naszym gabinecie Kaniowscy Clinic – szczegółowy cennik dostępny jest na naszej stronie internetowej. Sama procedura jest realizowana ze względów nie tylko estetycznych, ale też zdrowotnych. Taki zabieg pozwala na pozbycie się zmęczonego wyrazu twarzy i wielu innych niekorzystnych objawów.

Specyficzne wskazania do procedury

problemy medyczne blefaroplastyka sposób na opadające powieki

Do aspektów wpływających na cenę zabiegu zaliczają się charakterystyczne i dość szerokie wskazania do jego realizacji. Procedura wykonywana jest u pacjentów, którzy zmagają się z nadmiarem skóry w obszarze dolnej powieki. Za pomocą zabiegu możemy przywrócić jej właściwe napięcie, a tym samym zniwelować widoczne zwiotczenie. Plastyka jest wykonywana także w celu usunięcia ptozy, czyli objawu obwisającej powieki górnej w wyniku uszkodzeń nerwu czy osłabienia mięśni. Procedura sprawdzi się również w przypadku ptozy rzekomej, która z kolei wynika z nadmiernego rozbudowania mięśnia. Zabieg ten umożliwia korektę konturu lub kształtu powieki, a tym samym może pomóc w poprawie wyglądu całej twarzy poprzez uwidocznienie rzęs i podniesienie wyrazistości spojrzenia. Blefaroplastykę wykonujemy ponadto w celu zniwelowania objawów niewydolności dźwigacza, cofnięcia wady wzroku, zmniejszenia ciężkości powiek czy poszerzenia pola widzenia.

Charakterystyczny przebieg zabiegu

Czynnikiem mającym wpływ na ogólne koszty blefaroplastyki jest także specyfika przygotowań i realizacji samego zabiegu. Na około 2-3 tygodnie przed procedurą pacjent musi odstawić środki z kwasem salicylowym, np. aspirynę czy polopirynę. W okresie tym trzeba zrezygnować także z paracetamolu, ibuprofenu i innych środków przeciwbólowych, ponieważ podnoszą one ryzyko krwawienia z uwagi na przedłużony czas krzepnięcia krwi. Na koszty procedury składa się konsultacja, podczas której specjalista może zalecić badania laboratoryjne – włącznie z poziomem elektrolitów, morfologią i APTT. Przed samym zabiegiem pacjent znieczulany jest miejscowo, natomiast sama plastyka trwa średnio 60-90 minut. Korekta polega na wykonaniu cięcia laserowego i usunięciu zwiotczałej skóry, a także obkurczeniu odsłoniętego mięśnia laserem. Przy okazji można wyeliminować część okołogałkowej tkanki tłuszczowej. Rana zamykana jest warstwowo, a wykorzystane cienkie szwy pozwalają na zmniejszenie widoczności blizny po wygojeniu oraz ulokowanie jej w naturalnej fałdzie powieki.

Jak wygląda cena plastyki powiek górnych i dolnych?

Cena plastyki powiek górnych i dolnych jest, z oczywistych względów, wyższa ze względu na szerszy zakres zabiegu oraz jego bardziej skomplikowany przebieg. Koszty wzrastają dodatkowo przy jednoczesnym wykonaniu regeneracji skóry. Sama procedura jest wykonywana metodą laserową, a tym samym bez użycia skalpela. Z tego względu cechuje się krótszym okresem rekonwalescencji. Konsultacja realizowana przed zabiegiem umożliwia właściwą kwalifikację pacjenta, a także stanowi okazję do przedstawienia mu wszystkich szczegółów związanych z przebiegiem procedury. Na tym etapie konieczne może być też wykonanie badań okulistycznych z oceną drożności kanalika łzowego, co wiąże się z dodatkowym wydatkiem.

Postępowanie pozabiegowe

W okresie pozabiegowym należy przede wszystkim zadbać o właściwą ochronę skóry powieki przed infekcjami, dlatego wymaga ona stosowania maści z antybiotykiem czy dodatkowego środka usprawniającego gojenie. Skórę powieki można też zakryć niedużym opatrunkiem. Przez kilka pierwszych dni zalecamy również nakładanie zimnych kompresów, które łagodzą obrzęk i zasinienie. Z reguły niekomfortowe objawy ustępują w ciągu od 2 do 4 tygodni. Do często występujących symptomów zaliczamy także łzawienie, pieczenie, swędzenie czy nadwrażliwość na światło, które można zniwelować dzięki kroplom do oczu. Dolegliwości bólowe ustępują zwykle po 1-2 dniach, dlatego długoterminowe aplikowanie środków łagodzących nie jest konieczne. Na etapie rekonwalescencji trzeba ponadto zrezygnować z długotrwałej ekspozycji słonecznej, solarium, sauny czy intensywnej aktywności fizycznej. Z reguły zdjęcie szwów jest możliwe po około 7-10 dniach, zgodnie z zaleceniem chirurga.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas