fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Jak sobie poradzić z bliznami po trądziku we Wrocławiu?
Jak pozbyć się blizn po trądziku we Wrocławiu?

Blizny po trądziku to głównie blizny zanikowe, mające postać zagłębień w skórze, które można leczyć w naszym gabinecie we Wrocławiu. Mogą być one pojedyncze lub bardzo liczne, o różnej głębokości i kształtach. Często w miejscu ich występowania pojawiają się także nieestetyczne przebarwienia naskórka. Aktualny stan wiedzy i możliwości medycyny pozwalają na wdrożenie leczenia trądziku, które zminimalizuje ryzyko powstania blizn. Bardzo ważne jest więc podjęcie terapii już przy pierwszych objawach choroby. W klinice Kaniowscy podchodzimy do problemu w sposób kompleksowy. Skupiamy się na wielopłaszczyznowym aspekcie choroby, wdrażając indywidualnie dobrane terapie. Pacjenci, u których schorzenie wpływa na obniżenie jakości życia, mogą otrzymać u nas także pomoc psychologiczną. Jeśli leczenie nie zostało podjęte odpowiednio wcześnie i trądzik pozostawił po sobie blizny, mamy na to sposób.

Najlepsze rozwiązanie na blizny po trądziku w gabinetach medycyny estetycznej we Wrocławiu

Sposób redukcji blizn po trądziku we Wrocławiu zależy od nasilenia choroby i stanu skóry. Lekarz dermatolog, uwzględniając zaawansowanie zmian oraz oczekiwania pacjenta, proponuje indywidualny plan leczenia. Zazwyczaj jest ono wieloetapowe, dobrane w ten sposób, aby przyniosło widoczne i trwałe efekty. Oprócz zabiegów wykonywanych w gabinecie pod okiem lekarza, zachęcamy pacjentów do wdrożenia kuracji wspierającej, przeprowadzanej w domowych warunkach. Przygotuje ona skórę do zabiegów, przyczyniając się do potęgowania efektów. Bardzo satysfakcjonujące efekty przynosi kuracja Acnelan, posiadająca w swoim składzie kwasy: salicylowy, migdałowy, szikimowy i Sodium lepargilate. Naskórek poddany działaniu tych składników zostaje złuszczony i jest stymulowany do szybszej odnowy.

Co zrobić z bliznami po trądziku? Sprawdź, na czym polega ich usuwanie za pomocą lasera i jakie są ceny takich zabiegów we Wrocławiu

Doskonałe efekty w procesie redukcji blizn potrądzikowych przynosi nowoczesna laseroterapia w Kaniowscy Clinic we Wrocławiu. Ceny takiego zabiegu są uzależnione od różnych czynników, o czym nieco więcej napiszemy poniżej. Urządzenia stosowane w terapiach wyzwalają skupioną wiązkę energii o mocy dobranej do potrzeb skóry pacjenta. Światło przenika przez kolejne warstwy naskórka, powodując powstanie niewielkich, kontrolowanych uszkodzeń. W wyniku zabiegu stymulowana zostaje odnowa i produkcja nowego kolagenu – proces ten trwa ok. 3-6 miesięcy. Skóra zagęszcza się, redukcji ulegają drobne zmarszczki, blizny się wypłycają. W tym czasie zauważalnie poprawia się kondycja skóry, a pierwsze efekty- w zależności od użytego lasera i parametrów zabiegowych – mogą być widoczne już po 2 tygodniach. Wrażenia w trakcie zabiegu pacjenci opisują go jako dość nieprzyjemne. Możliwe jest miejscowe znieczulenie skóry, co z pewnością zniweluje uczucie dyskomfortu. Skóra po zabiegu może być delikatnie podrażniona. Dzięki umiarkowanej inwazyjności metoda ta jest powszechnie uznawana za bezpieczną. Światło niektórych laserów rozbija też cząsteczki pigmentu, pozwalając pozbyć się przebarwień. Efekt jest zależny od zastosowanej metody i mocy urządzenia. Po zabiegach wskazane jest naświetlanie lampą LED oraz okłady chłodzące.

Laserowe leczenie trądziku Kaniowscy Clinic

Jaki laser będzie odpowiedni dla Ciebie?

Aby dobrać odpowiednią metodę redukcji blizn, konieczna jest konsultacja z lekarzem, który oceni stopień zaawansowania zmian i oszacuje możliwości ich zminimalizowania. W naszej klinice posiadamy urządzenia takie jak laser Mosaic, laser frakcyjny CO2, laser Golden Touch SmartXide2 oraz laser Discovery Pico. Czym wyróżniają się poszczególne urządzenia?

Laser Mosaic

Urządzenie działa w skuteczny, ale łagodny sposób, jest więc idealnym rozwiązaniem do zabiegów wykonywanych 2-3 razy w roku, powstrzymujących starzenie się skóry. Za jego pomocą można zregenerować skórę po intensywnym opalaniu, pozbywając się objawów fotostarzenia, niejednolitej barwy naskórka oraz uszkodzeń posłonecznych. Skutecznie działa on także na zmiany pigmentacyjne, np. plamy starcze. Poprawia napięcie skóry, zwiększając jej elastyczność, dzięki czemu wygładzone zostają drobne zmarszczki, powiększone pory, rozstępy i blizny potrądzikowe.

Laser frakcyjny CO2

Ten rodzaj lasera pozwala osiągnąć trwałe i imponujące efekty już po pierwszym zastosowaniu. Jego użycie wiąże się z uczuciem dyskomfortu, pieczeniem lub odczuciami bólowymi, dlatego stosujemy znieczulenie miejscowe w maści. Skóra po zabiegu lekko brązowieje i łuszczy się, ale po zagojeniu widoczne są pierwsze efekty. Zabieg z wykorzystaniem tego lasera redukuje blizny pourazowe, oparzeniowe i potrądzikowe, a także rozstępy i keloidy; jest też stosowany do wyrównania niejednorodnej powierzchni skóry. Doskonale sprawdza się w przypadku wszelkiego rodzaju przebarwień, rozszerzonych porów i zaskórników. Poprawia napięcie skóry, wygładzając płytkie zmarszczki, nadając skórze elastyczność i gładkość.

Laser Discovery Pico

Jest to laser o bardzo dużej mocy, stosowany w przypadku problemów skórnych, których terapia do tej pory sprawiała dermatologom trudności. Stosowany jest głównie do skutecznego usuwania tatuaży, także makijażu permanentnego, minimalizując ryzyko powstawania przebarwień pozabiegowych. Przy zastosowaniu specjalnej końcówki frakcyjnej możliwe jest poprawienie struktury skóry, a co za tym idzie redukcja blizn, w tym także potrądzikowych. Duża skuteczność urządzenia pozwala na ograniczenie liczby powtarzanych zabiegów i znacznie zmniejsza okres rekonwalescencji pozabiegowej.

Jakie są koszty laserowego usuwania blizn potrądzikowych?

Koszt zabiegu zależy od wdrożonych kuracji pomocniczych, rodzaju użytego lasera, liczby powtórzeń zabiegu i obszaru skóry objętej leczeniem. Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo szczegółowy cennik. Proponujemy również rozmaite oferty specjalne, a także zniżki dla studentów, dzięki czemu ceny zabiegów w Kaniowscy Clinic są bardzo atrakcyjne.

Aktualna wiedza medyczna wraz ze wsparciem nowoczesnego specjalistycznego sprzętu pozwala osiągnąć coraz bardziej satysfakcjonujące efekty, które już w kilka dni po zabiegu pozwalają powrócić pacjentom do codziennej aktywności. Warto jest już dziś zawalczyć z problemem, aby cieszyć się piękną i promienną cerą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas