fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Kriolipoliza ud
Kriolipoliza ud

Kriolipoliza ud to zabieg, który pozwala na zredukowanie z tego obszaru ciała nadmiaru tkanki tłuszczowej zgromadzonej miejscowo. Procedura ta często wybierana jest przez pacjentów, którzy mają problem z wyszczupleniem nóg na przykład za pomocą innych metod. Kriolipoliza znajduje zastosowanie przede wszystkim w usuwaniu tkanki tłuszczowej opornej na redukcje poprzez ćwiczenia fizyczne czy deficyt kaloryczny. Taki zabieg może być wykonywany w celu modelowania nie tylko ud, ale również innych części ciała.

Spis treści:
Przebieg zabiegu i zastosowana technologia
Zastosowanie systemu Coolshaping 2
Na czym polega?
Dobór odpowiedniego aplikatora
Przebieg zabiegu i zalecenia
Kiedy przynosi efekty?
Zalecenia po zabiegu

Jak wygląda kriolipoliza ud i jaka technologia pozwala na jej przeprowadzenie?

Kriolipoliza ud polega na redukcji nadmiernej tkanki tłuszczowej poprzez jej schłodzenie, a następnie naturalne usunięcie z organizmu. Zabieg ten pozwala na jednoczesne ujędrnienie ciała i zminimalizowanie różnych niedoskonałości. Kriolipoliza odbywa się z użyciem specjalnej głowicy przykładanej do skóry, która pozwala na zassanie tłuszczu oraz obniżenie jego temperatury. W zabiegu tym następuje kontrolowane wywołanie stanu zapalnego w komórkach tłuszczowych, dzięki czemu mogą być one usunięte przez organizm w ramach naturalnych procesów metabolicznych.

Zastosowanie systemu Coolshaping 2

Jednym z systemów używanych w naszym gabinecie medycyny estetycznej do kriolipolizy jest Coolshaping 2. Technologia ta daje spore możliwości pod względem dostosowania zakresu terapii do potrzeb pacjenta, co ułatwia redukcję tkanki tłuszczowej zgromadzonej miejscowo na udach. System ten korzysta z charakterystycznych zjawisk, które są wywoływane oddziaływaniem niskiej temperatury. Po schłodzeniu tkanka tłuszczowa na udach ulega zamrożeniu w temperaturze sięgającej nawet -10 stopni Celsjusza. W procesie tym dochodzi do trwałego ubytku tłuszczu nagromadzonego podskórnie. Urządzenie korzysta ze zintegrowanego układu Technology, pozwalającego na utrzymanie odpowiedniej synergii wszystkich działań. Poza wymrażaniem tkanki tłuszczowej istotnym etapem zabiegu jest zastosowanie pulsacyjnego trybu zasysania oraz umiejętne operowanie światłem czerwonym LED. Procesy te usprawniają absorpcję niskiej temperatury przez tkanki, a także wspierają metabolizm oraz jednocześnie poprawiają elastyczność skóry na udach i redukują zaczerwienienie. W Kaniowscy Clinic oferujemy również inne metody kriolipolizy, na przykład system Miracool.

Na czym polega kriolipoliza wewnętrznej strony ud?

Kriolipoliza wewnętrznej strony ud koncentruje się ściśle na tym obszarze ciała. Zabieg zrealizowany systemem Coolshaping 2 pozwala na redukcję tkanki tłuszczowej zlokalizowanej podskórnie, której usuwanie innymi metodami nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Metoda ta nie sprawdzi się jednak w leczeniu otyłości czy zmniejszaniu nadwagi, ponieważ jej głównym celem jest jedynie modelowanie wewnętrznej strony ud. Procedura ta nie wymaga podawania znieczulenia. Sama skóra wymaga zabezpieczenia przed odmrożeniem za pomocą dedykowanego Coolpadu z substancją ochronną oraz Lainera zabezpieczającego przed przedostaniem się żelu do aplikatora.

Dobór odpowiedniego aplikatora

W systemie Coolshaping 2 kluczowe znaczenie ma odpowiedni dobór aplikatora zabiegowego. Jego rodzaj powinien zależeć od miejsca na ciele, które wymaga wymrożenia tkanki tłuszczowej. Na potrzeby redukcji mniejszych złogów tłuszczu zastosowanie znajduje aplikator w rozmiarze S. Jego użycie sprawdzi się w przypadku ud, a także obszaru nad kolanami. Z reguły dla większych obszarów konieczne jest korzystanie z aplikatorów w rozmiarach M i L, które służą do wymrażania komórek tłuszczowych z pleców, pośladków, boków czy brzucha. W każdym wariancie konstrukcja urządzenia zapewnia bezpośredni kontakt ze skórą, przez co wydajne chłodzenie jest utrzymywane w zakresie 360 stopni. W ramach pojedynczego zabiegu można zastosować kilka głowic, a tym samym wykonać kriolipolizę na wielu obszarach jednocześnie. Poza wewnętrzną stroną ud, miejscowa tkanka tłuszczowa często występuje na przykład w linii biustonosza czy w górnej części ramion.

Przebieg zabiegu i zalecenia

Podczas zabiegu pacjent może doświadczać uczucia intensywnego zasysania, co wynika z pracy aplikatora. Proces ten polega na przyciąganiu fałdów tłuszczowo-skórnych przez próżnię, która znajduje się wewnątrz głowicy. Pacjent może przez kilka minut odczuwać pewien dyskomfort spowodowany kłuciem, zimnem i mrowieniem, jednak objawy te stopniowo mijają pod wpływem postępującego drętwienia schłodzonych tkanek. Siłę ssania i temperaturę pracy systemu dopasowuje się indywidualnie. Zabieg kriolipolizy trwa średnio 45 minut, o czym decyduje głównie rozległość obszaru poddawanego procedurze wymrażania tkanki tłuszczowej. Na koniec następuje odłączenie aplikatorów, a samą tkankę dodatkowo masujemy falą uderzeniową. Na skórze może się uwidocznić zaczerwienienie i obrzęk, jednak symptomy te zazwyczaj mijają po paru godzinach. Przez kilka dni obszar zabiegowy jest zwykle nieco tkliwy i wrażliwy, ale w większości przypadków pacjenci szybko wracają do codziennych aktywności. Przez jeden miesiąc należy zrezygnować z masażu ud oraz innych zabiegów terapeutycznych na ich obszarze.

Kiedy kriolipoliza wewnętrznej strony ud przynosi efekty oraz jakie są opinie na temat tego zabiegu?

Kriolipoliza wewnętrznej strony ud może przynieść efekty już po pierwszym zabiegu, co w znacznej mierze potwierdzają opinie pacjentów. Pojedyncza procedura pozwala na redukcję średnio 29% lokalnie nagromadzonej tkanki tłuszczowej, co jest widoczne po około 3 miesiącach. Rezultaty zwykle da się odnotować jeszcze wcześniej, średnio po 1-2 miesiącach. Kriolipoliza ma na celu wywołanie kontrolowanej krystalizacji komórek tłuszczowych, na co pozwala właśnie ich zamrożenie. Skóra je otaczająca nie ulega uszkodzeniom podczas zabiegu. Komórki tłuszczowe ulegają następnie przejściu w fazę apoptozy, która jest stanem pozwalającym na ich wyeliminowanie z organizmu poprzez naturalne procesy metaboliczne. Po przetworzeniu martwe komórki są wydalane w okresie do 90 dni.

Zalecenia po zabiegu

Po zakończeniu całej procedury pacjent powinien stosować się do wszystkich zaleceń pozabiegowych. Dotyczy to kwestii dotyczących zarówno aktywności fizycznej, jak i właściwych postępowań dietetycznych. Sama kriolipoliza może być powtarzana w razie potrzeby, jednak zwykle odbywa się jednorazowo. Na ewentualną częstotliwość kolejnych zabiegów wpływają indywidualne ustalenia. Koszty związane z wykonaniem kriolipolizy zależą głównie od liczby użytych głowic, które trzeba zastosować na konkretnym obszarze ciała. Cena zabiegu rośnie z każdą kolejną głowicą wykorzystaną podczas sesji zabiegowej w tym samym dniu. Sama procedura oddziałuje jedynie na komórki tłuszczowe gromadzone podskórnie po wewnętrznej stronie ud, dlatego nie wywiera żadnego wpływu na mięśnie czy nerwy. Skóra pacjenta jest natomiast odpowiednio zabezpieczona przed odmrożeniem, ze względu na zastosowanie dedykowanych membran do izolacji naskórka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas