fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Laser na przebarwienia
Laser na przebarwienia

Laser na przebarwienia to specjalnie zaprojektowane urządzenie, które znajduje zastosowanie w redukcji zmian pigmentacyjnych. Zabiegi wykonywane z jego wykorzystaniem przywracają skórze właściwy kolor, a także mogą dodatkowo wygładzić i ujednolicić jej strukturę. W redukcji przebarwień metodami laserowymi zastosowanie znajdują różne systemy, które w znacznej mierze bazują na innowacyjnych technologiach i sprawdzają się także w przypadku wielu innych problemów dermatologicznych.

Spis treści:
Kiedy się sprawdzi?
Usuwanie zmian pigmentacyjnych
Specyfika zabiegów
Jaki wybrać?
Proponowane rozwiązania

Kiedy sprawdzi się laser na przebarwienia na twarzy po trądziku?

Usuwanie blizn potrądzikowych

Laser na przebarwienia bardzo często stosowany jest na twarzy, co sprawdza się przykładowo w przypadku pacjentów zmagających się z nieestetycznymi śladami po trądziku. Zabiegi tego typu realizujemy w naszym gabinecie Kaniowscy Clinic. Procedura laserowa jest szczególnie zalecana wówczas, gdy zmian naskórnych spowodowanych pigmentacją nie da się zredukować innymi metodami. Zmiany potrądzikowe mogą mieć różny stopień nasilenia i miejsce występowania, jednak najczęściej pojawiają się właśnie na twarzy.

Usuwanie zmian pigmentacyjnych

Laser pozwala na usuwanie zarówno uogólnionych, jak i ograniczonych śladów pigmentacyjnych. Dotyczy to również przebarwień, które mocno wyróżniają się na tle naturalnego kolorytu skóry. Wiele z nich ma naturalne podłoże i rozwija się w wyniku przyspieszonej melanogenezy, co dotyczy chociażby piegów. Problem pojawia się, gdy zmiany zachodzą w wyniku oddziaływania zewnętrznych czynników – np. ekspozycji słonecznej i promieniowania UV, powodującego nadmiar melaniny i melanocytów. Przebarwienia mogą też mieć charakter pozapalny, zaistniały na skutek urazów skóry, dermatoz czy właśnie trądziku. Z problemem tym zmagają się osoby w różnym wieku, nie tylko młodzi pacjenci. Ślady potrądzikowe mogą być bardziej uwidocznione w przypadku nieprawidłowej pielęgnacji skóry. Przebarwienia zwykle przyjmują jasnobrązowy, czerwonawy lub różowawy odcień, w zależności od podłoża problemu i stopnia jego zaawansowania. Takie zmiany zawsze wymagają specjalistycznej diagnostyki, która pomoże w doborze właściwej metody laserowej.

Specyfika zabiegów

Laserem zredukować można także zmiany wynikające z innych czynników, np. hormonalnych, genetycznych czy też spowodowane brakiem fotoprotekcji, procesami starzenia, stosowaniem leków czy powikłaniami pozabiegowymi. Zasada działania takich urządzeń opiera się na emisji wiązki światła laserowego, która zwykle wymaga odpowiedniego dostosowania parametrów. Poszczególne systemy posiadają też liczne usprawnienia i funkcjonalności, co podnosi zakres ich zastosowań proceduralnych. Laseroterapia z pomocą odpowiedniej aparatury może pomóc w redukcji innych niedoskonałości i działać regeneracyjnie. W zależności od wybranego systemu, zabieg jest wykonywany jednorazowo lub w kilku ustalonych sesjach. Oprócz zmian tego typu, lasery usuwają też rozstępy, cellulit czy nieduże zmarszczki.

Jaki wybrać laser na przebarwienia i od czego zależy cena zabiegu?

Laser na przebarwienia zawsze powinien być odpowiednio dopasowany do specyfiki zmian pigmentacyjnych i ich zakresu, a cena zabiegu zależy w dużej mierze właśnie od rodzaju wybranej aparatury. Terapia w takiej formie jest szczególnie zalecana, gdy nieestetyczne ślady utrzymują się przez dłuższy czas i nie można ich usunąć inną metodą. W wielu przypadkach przebarwienia występują obok innych niedoskonałości spowodowanych trądzikiem, fotostarzeniem czy uszkodzeniami skóry. Podstawę zawsze stanowi prawidłowa klasyfikacja pacjenta, dzięki której możemy starannie zaplanować i ukierunkować laseroterapię.

Polecane rozwiązania

Do urządzeń najczęściej stosowanych w przypadku zmian pigmentacyjnych należy laser, który posiada na wyposażeniu specjalną końcówkę frakcyjną. System ten kompleksowo stymuluje struktury skóry, wykorzystując do tego innowacyjną technologię krótkich impulsów o bardzo wysokiej mocy. Taki laser jest ponadto przystosowany do emisji wiązki o podwójnej długości fali, a ponadto może działać w kilku trybach pracy. Urządzenie dociera nawet do głębokich warstw skóry, zapewniając intensywne pobudzenie procesów regeneracyjnych. Procedura z jego wykorzystaniem odbywa się pod ścisłą kontrolą, a także zapewnia minimalną rekonwalescencję. Innym polecanym rozwiązaniem w przypadku przebarwień jest laser, który pozwala na redukcję zmian pigmentacyjnych o różnym pochodzeniu. Jego cechą charakterystyczną jest specyficzne źródło energii, czyli będący najrzadszym lantanowcem tul. Laser ten jest przystosowany do pracy w kilku trybach działania, a długość jego fali sięga nawet 1927 nm. Parametry aparatury mogą być optymalnie przystosowane do wymaganej grubości penetracji, co ułatwia personalizację zabiegu. Umiejętny dobór intensywności energii oraz długości impulsu pozwala na dokładniejsze wyrównanie naruszonych struktur skóry, a także umożliwia jej przebudowę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas