fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Depilacja laserowa nóg we Wrocławiu
Depilacja laserowa nóg we Wrocławiu
Depilacja laserowa nóg to zabieg w naszym gabinecie we Wrocławiu, który pozwala na trwałe i szybkie pozbycie się owłosienia. Dzięki nowoczesnym technologiom depilacja ta jest o wiele prostsza i bardziej skuteczna niż jeszcze kilka lat temu. Włoski po serii zabiegów nie odrastają, a Ty możesz cieszyć się gładką skórą bez podrażnień. W poniższym artykule omawiamy rodzaje laserów wykorzystywanych w naszym gabinecie, przebieg zabiegu oraz efekty, jakich można się spodziewać. Zapraszamy do lektury.

Spis treści
Charakterystyka zabiegu
Przeciwwskazania
Przebieg zabiegu
Przygotowanie
Rekonwalescencja
Laser Vectus
Laser Thunder MT
Którą metodę wybrać?

Jak wygląda depilacja laserowej nóg we Wrocławiu?

Depilacja laserowa nóg we Wrocławiu pozwala na pozbycie się niechcianego owłosienia. Dzięki zabiegowi nie tylko zaoszczędzisz czas i pieniądze przeznaczane na regularne usuwanie owłosienia na własną rękę, ale również unikniesz nawracających problemów z podrażnieniem, zapaleniem mieszków włosowych czy wrastającymi włoskami. Jeśli posiadasz skórę wrażliwą i skłonną do podrażnień, z pewnością wiesz, ile problemów przysparza regularne golenie nóg i zmaganie się z nawracającymi stanami zapalnymi. Epilacja laserowa pomaga zażegnać te problemy, pozostawiając skórę gładką na długi czas.

Przeciwwskazania

Jednakże tak jak w przypadku każdego zabiegu, istnieją również przeciwwskazania do jego wykonania. Najważniejszymi są choroby ogólnoustrojowe, takie jak schorzenia układu krążenia, posiadanie rozrusznika serca czy cukrzyca. Jako że epilacja powoduje zwiększenie wrażliwości skóry na promienie słoneczne, do zabiegu nie mogą również przystąpić osoby stosujące leki czy zioła fotouczulające, na przykład osoby odbywające kurację retinoidami. Zabiegu nie można również przeprowadzać na skórze zmienionej, pokrytej stanami zapalnymi, bliznowcami bądź o przerwanej ciągłości naskórka.

Przebieg zabiegu

Epilację laserową przeprowadza się w seriach, dzięki czemu można trwale usunąć wszystkie włoski z danej partii ciała. Laser usuwa włosy znajdujące się w fazie anagenu, czyli wzrostu, natomiast włosy znajdujące się w innej fazie pozostają nienaruszone. Podczas kolejnego zabiegu włoski te wkraczają w fazę anagenu, dzięki czemu one również mogą zostać usunięte. Dlatego też konieczne jest wykonanie serii zabiegów.

Czy znieczulenie jest konieczne?

Zabieg, w zależności od wybranego rodzaju lasera, jest całkowicie bezbolesny bądź też dostarcza niewielkich dolegliwości bólowych, dlatego też nie ma potrzeby znieczulenia skóry. W dzień wykonania zabiegu pacjent stawia się w gabinecie, odbywa konsultację medyczną oraz, w przypadku pierwszej wizyty, wypełnia kartę zabiegową. Następnie dobierana jest moc oraz długość wiązki lasera w zależności od karnacji i rodzaju usuwanego owłosienia. Ustala się również odpowiednią wielkość głowicy lasera, co pozwala na szybkie, a jednocześnie dokładne przeprowadzenie epilacji. Cały zabieg, w zależności od wielkości epilowanego obszaru, trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut, a po jego zakończeniu pacjent może udać się do domu.

Przygotowanie do zabiegu

Przed przystąpieniem do zabiegu konieczne jest odbycie wizyty konsultacyjnej w naszym gabinecie. Podczas niej przeprowadzany jest wywiad lekarski w celu wyeliminowania możliwych przeciwwskazań. Lekarz przedstawia również dokładne zalecenia przedzabiegowe. Przede wszystkim na 2 tygodnie przed wykonaniem zabiegu należy zrezygnować z inwazyjnych metod usuwania owłosienia: depilacji woskiem, depilatorem elektrycznym oraz pensetą. Skórę należy odpowiednio przygotować: ogolić dany obszar, pozostawiając mały fragment nieogolonej skóry (1 cm x 1 cm), który pozwoli na ocenienie gęstości i koloru owłosienia, a także nie używać natłuszczających balsamów.

Rekonwalescencja

Zabieg nie jest inwazyjny i nie wymaga rekonwalescencji. Bezpośrednio po nim występuje zwykle lekkie zaczerwienienie i podrażnienie skóry, które mija samoistnie do 48 godzin. Aby złagodzić te dolegliwości, pacjent może stosować zimne okłady. Należy pamiętać, że skóra po zabiegu jest bardziej wrażliwa na promieniowanie słoneczne, dlatego konieczne jest stosowanie kremów z filtrem SPF 50+, a także unikanie ekspozycji na słońce. Aby zapewnić najlepszy efekt, zabieg jest powtarzany w odpowiednich odstępach czasu. W przypadku epilacji nóg okres ten wynosi około 8 tygodni.

Rodzaje laserów używanych do depilacji laserowej nóg w naszym gabinecie we Wrocławiu

W gabinecie Kaniowscy Clinic we Wrocławiu depilację laserową nóg wykonujemy wyłącznie przy pomocny nowoczesnych urządzeń. Dowiedz się, jakich laserów używamy.

Laser Vectus

Laser diodowy Vectus jest obecnie najpopularniejszym rodzajem lasera wykorzystywanym do skutecznych zabiegów epilacji. Zapewnia delikatne i całkowicie bezpieczne działanie, bez nadmiernego podrażnienia skóry. Wyposażony jest w technologię Skintel™, która pozwala na ocenę poziomu melaniny w skórze i samodzielnie dobiera siłę oraz długość wiązki lasera wykorzystywanego podczas zabiegu. Jest on skuteczny nie tylko w przypadku usuwania włosów ciemnych; doskonale radzi sobie również z owłosieniem w kolorze blond oraz rudym, często pomijanym przez inne typy laserów. Zabieg z wykorzystaniem urządzenia Vectus trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut i cechuje się średnią bolesnością, uzależnioną od indywidualnej wrażliwości pacjenta na ból.

Laser Thunder MT

thunder mt najszybszy najmocniejszy na świecie sprzęt do epilacji

Laser Thunder MT to najnowocześniejszy i najsilniej działający laser stosowany w epilacji na świecie. Jego działanie opiera się na działaniu dwóch długości fali – aleksandrytowej (755) oraz neodymowo-yagowej (1064 nm). Innowacyjna technologia pozwala na stosowanie obu tych fal w trakcie zabiegu jednocześnie bądź też jednej po drugiej. Fala aleksandrytowa cechuje się większym powinowactwem do melaniny zawartej we włosie, dlatego też bardzo skutecznie niszczy cebulkę włosa. Dodatkowo uszkadzane są również naczynia odpowiadające za ukrwienie i odżywienie cebulki włosa za pomocą fali neodymowo-yagowej. Dzięki innowacyjności tego rozwiązania Thunder MT jest obecnie najszybszym i najskuteczniejszym urządzeniem używanym do epilacji laserowej. Zabieg z jego wykorzystaniem trwa kilkanaście minut i jest praktycznie całkowicie bezbolesny, dlatego też jest polecany dla osób o niskim progu bólu.

Który laser wybrać?

Wszystkie rodzaje laserów dostępnych w naszym gabinecie cechują się profesjonalnym i nowoczesnym działaniem. Laser Thunder MT pozwala na odrobinę szybszą, a także mniej bolesną epilację, jednak zabieg z jego wykorzystaniem jest droższy w porównaniu z laserem Vectus. Aby dobrać najlepszy rodzaj lasera dla siebie, polecamy zaufać rekomendacji naszych specjalistów – podczas wizyty w gabinecie lekarz oceni rodzaj i kolor owłosienia oraz doradzi najlepsze rozwiązanie.

Trwałe usunięcie owłosienia jeszcze nigdy nie było tak proste. Dzięki nowoczesnej technologii epilacja laserowa może być szybka i praktycznie bezbolesna. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą w tej dziedzinie i zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami w celu umówienia wizyty konsultacyjnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas