fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Usuwanie przebarwień na twarzy we Wrocławiu
Usuwanie przebarwień na twarzy we Wrocławiu
Usuwanie przebarwień na twarzy i innych obszarach ciała to jedno z wiodących zadań medycyny estetycznej we Wrocławiu. Mimo że większość przebarwień jest neutralna dla Twojego zdrowia, to jednak często bywają one przyczyną dyskomfortu. Jeżeli Twoim ideałem jest nieskazitelna cera, dowiedz się, w jaki sposób możesz skutecznie usunąć zmiany pigmentacyjne i wyrównać koloryt skóry.

Spis treści
Skąd się biorą zaburzenia pigmentacji?
Czy nasze zabiegi są dla Ciebie?
Laser i jego alternatywy
Ceny

Zanim zdecydujesz się na usuwanie przebarwień z twarzy we Wrocławiu, poznaj rodzaje depigmentacji

Usuwanie przebarwień na twarzy w naszym gabinecie we Wrocławiu opiera się na trafnej diagnozie, określającej rodzaj i stopień zaawansowania zmiany pigmentacyjnej. Dzięki temu lekarz specjalista może wybrać terapię, która okaże się najskuteczniejsza w Twoim przypadku. Przyjrzyjmy się zatem najczęstszym typom depigmentacji.

Najczęstsze typy zaburzeń pigmentacji

Twoja skóra posiada melanocyty – komórki produkujące ciemny pigment, melaninę. Przebarwienia związane są z zaburzeniami procesu melanogenezy mogą wynikać z nadmiaru aktywnych melanocytów lub też ich nadaktywnością. Pigment może odkładać się płytko w naskórku, w głębszych warstwach skóry właściwej lub w obu tych warstwach jednocześnie. W efekcie na skórze mogą pojawić się przebarwienia, takie jak piegi, plamy soczewicowate, melasma, plamy wątrobowe czy też inne rodzaje zaburzeń pigmentacji.

Przyczyny powstawania przebarwień

Walka z przebarwieniami na twarzy powinno obejmować przede wszystkim eliminację ich przyczyn, o ile jest to możliwe. Przebarwienia powstają wskutek działania różnych czynników, wśród których należy wymienić:

  • nadmierną ekspozycję na promieniowanie UV,
  • zmiany hormonalne,
  • skutki uboczne przyjmowania leków,
  • niektóre choroby,
  • przyczyny genetyczne,
  • ślady po mechanicznych czy chemicznych uszkodzeniach skóry oraz stanach zapalnych,
  • naturalne zmiany związane z upływem czasu.

O ile część z tych przyczyn jest poza Twoją kontrolą, to unikanie nadmiernej ekspozycji na słońce jest niezbędnym warunkiem utrzymania zdrowej, gładkiej skóry bez przebarwień.

Kiedy możliwe jest trwałe usuwanie przebarwień?

Usuwanie przebarwień na twarzy, szyi, dekolcie czy dłoniach znacznie ułatwia nowoczesna technologia, jaką dysponujemy. Indywidualny dobór metody leczenia wpływa na jej efektywność i trwałość. Ponieważ naszym priorytetem jest Twoje bezpieczeństwo, podczas konsultacji dermatologicznej lekarz ustali, czy nie ma przeciwwskazań do zabiegu. Często też zabiegi wyrównujące koloryt skóry skorelowane są z działaniem odmładzającym, regenerującym i oczyszczającym.

Laserowe usuwanie przebarwień z twarzy i inne metody w Kaniowscy Clinic we Wrocławiu

Usuwanie przebarwień z twarzy w Kaniowscy Clinic we Wrocławiu może odbywać się za pomocą specjalistycznych preparatów, aplikowanych pod kontrolą lekarza, jednak zdecydowanym liderem w walce z nimi jest laser, szczególnie jeśli problem jest bardziej zaawansowany, a pigment znajduje się w głębszych warstwach skóry. Poniżej prezentujemy metody dostępne w naszej klinice – w indywidualnym doborze najskuteczniejszego zabiegu dla Ciebie pomoże Ci lekarz.

Jaki zabieg laserowy dobrać?

Działanie lasera polega na wprowadzeniu wiązki laserowej w głębsze warstwy skóry, gdzie powoduje ona koagulację melaniny i zniszczenie komórek, które ją produkują. Rozbite cząsteczki pigmentu są samoczynnie usuwane przez organizm, a skóra odzyskuje gładkość i blask. W naszej klinice wykonujemy kilka różnych zabiegów tego typu.

Laser tulowy Lavieen

Nowością w naszej klinice są zabiegi z wykorzystaniem lasera tulowego Lavieen. Jest to innowacyjne urządzenie wytwarzające fale o długości 1927 nm. Jego skuteczność potwierdzają liczne badania i publikacje naukowe, a także opinie lekarzy. Lavieen jest jedynym na świecie laserem ze skanerem frakcyjnym, który znacząco podnosi poziom bezpieczeństwa podczas wykonywania zabiegów oraz skraca okres rekonwalescencji. Zabiegi z jego wykorzystaniem mogą stanowić remedium nie tylko dla osób borykających się z przebarwieniami na twarzy, ale także z innymi problemami, w tym np. rozstępami.

Discovery Pico

Discovery Pico to obecnie najsilniejszy laser medyczny, idealny do „zadań specjalnych” – skutecznie likwiduje ostudę, przebarwienia posłoneczne i inne zmiany barwnikowe. Połączenie technologii pikosekundowej i lasera frakcyjnego znacznie skraca czas zabiegu. Jego działanie nie powoduje dyskomfortu – zabieg jest prawie bezbolesny, a skóra nie wymaga dłuższej rekonwalescencji.

Głowica Dye-Vl™

Głowica Dye-Vl™ w systemie Alma Harmony świetnie sobie radzi z oznakami fotostarzenia na twarzy, szyi, dekolcie czy dłoniach. Laser ten emituje wiązkę światła, która termicznie rozbija komórki zawierające pigment. W efekcie przebarwienie ciemnieje i złuszcza się z upływem czasu. Długość fal świetlnych 500-600 nm wpływa na bezpieczeństwo zabiegu, a zaawansowany system chłodzenia zapewnia komfort i nie pozostawia widocznych śladów na skórze.

Laser frakcyjny CO2

Laser frakcyjny CO2 nie tylko trwale i skutecznie usuwa przebarwienia posłoneczne, melasmę czy plamy spowodowane starzeniem, ale także stymuluje produkcję kolagenu i poprawia strukturę skóry. Jego działanie oparte jest na procesie fototermolizy – mikroskopijne impulsy powodują kontrolowane uszkodzenia komórek, skóra się złuszcza, a następnie regeneruje. Zabieg ten jest dość inwazyjny, dlatego wykonujemy go w znieczuleniu, a na zagojenie się skóry i pierwsze efekty trzeba czekać ok. 2 tygodnie.

Laser Cutera Excel V+

Laser Cutera Excel V to laser dualny, pracujący na wiązkach o zróżnicowanej długości fal, które dostają się do napigmentowanych komórek skóry i powodują ich rozkład. Można z jego pomocą usuwać plamy związane ze starzeniem się skóry czy przebarwienia posłoneczne – oprócz działania depigmentacyjnego, laser Cutera Excel V+ wygładza skórę i stymuluje produkcję kolagenu. Zabieg jest nieinwazyjny, nie pozostawia widocznych śladów poza lekkim zaczerwieniem.

golden touch smartxide2 zwróć swojej skórze młodość

Golden Touch Smartxide 2

Golden Touch Smartxide 2 to nowatorska technologia, łącząca fale radiowe z laserowymi. Laser ten usuwa zmiany posłoneczne oraz poprawia koloryt skóry, nadając jej młody wygląd. Osiągnięcie tych spektakularnych efektów wiąże się jednak z pewnym dyskomfortem i wymaga zarezerwowania kilku dni na pełną regenerację skóry.

Inne metody usuwania przebarwień

Kuracja Cosmelan to popularna od lat, sprawdzona metoda usuwania przebarwień. Pozwala na trwałą i skuteczną eliminację ok. 90% zmian, niezależnie od ich etiologii i czasu występowania. Używamy jej do leczenia przebarwień pochodzenia hormonalnego, zmian posłonecznych, ostudy, znamion barwnikowych, piegów czy przebarwień pozapalnych. Ponadto poprawia ona wygląd skóry tłustej i mieszanej, eliminuje niedoskonałości i działa przeciwstarzeniowo. Kuracja Cosmelan polega na nałożeniu przez lekarza specjalnej maski, a następnie kontynuacji leczenia w domu przez kilka miesięcy, za pomocą kremu i pod stałą opieką specjalisty.

Oprócz kuracji Cosmelan polecamy Dermamelan – wersję zabiegu bogatszą w składniki aktywne, o natychmiastowym działaniu. Jest ona rekomendowana szczególnie do usuwania melasmy.

Jeżeli zależy Ci na połączeniu efektu depigmentacyjnego z przeciwstarzeniowym, odpowiedni dla Ciebie będzie Amelan, zawierający idebenone o zaawansowanym działaniu antyoksydacyjnym i odmładzającym.

Mezoterapia

Zabieg ten polega na nakłuwaniu skóry drobnymi igiełkami i wprowadzeniu specjalistycznego preparatu o działaniu odmładzającym, rewitalizującym i rozświetlającym. Mezoterapia za pomocą urządzenia Dermapen 4 poprawia stan skóry, wyrównuje jej koloryt i niweluje efekty fotostarzenia – rekomendowana jest szczególnie do skóry dojrzałej.

Światłoterapia LED

Lampa LED to urządzenie emitujące fale świetlne, które pobudzają skórę do regeneracji i skutecznie usuwają zmiany pigmentacyjne, naprawiając uszkodzenie tkanki. Zabieg jest przyjemny, bezpieczny i całkowicie nieinwazyjny.

Co wpływa na cenę zabiegów służących usuwaniu przebarwień na twarzy we Wrocławiu?

Ceny zabiegów we Wrocławiu mających na celu usuwanie przebarwień na twarzy są zróżnicowane. Dlatego wizyta w naszej Klinice pozwoli Ci nie tylko wybrać optymalną metodę leczenia, ale także ustalić i zaplanować koszt całej kuracji. Poza tym oferujemy różne pakiety zabiegów w niższej cenie oraz oferty specjalne – koniecznie sprawdzaj naszą bieżącą naszą ofertę.

Przebarwienia rzadko dodają uroku, często bywają przyczyną kompleksów i symptomem starzenia się skóry. Skontaktuj się z nami i dowiedz się, jak je usunąć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas