fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Lipotransfer na twarz
Lipotransfer na twarz

Lipotransfer na twarz coraz częściej stosowany jest jako procedura, która przyczynia się do poprawy wyglądu zewnętrznego. Zabieg ten polega na pobraniu tkanki tłuszczowej z wybranej części ciała pacjenta, a następnie przeszczepienia jej w obszar twarzy. Procedura pozwala na wielokierunkowe modelowanie z wykorzystaniem naturalnego wypełniacza. Metoda ta powszechnie stosowana jest nie tylko w obrębie twarzy, ale też brzucha, ud, biustu czy pośladków.

Spis treści:
Jak przebiega?
Przyczyny problemu
Tkanka tłuszczowa jako wypełniacz
Od czego zależy cena?
Specyfika zabiegu
Przeciwwskazania do zabiegu

Jakie przebiega lipotransfer na twarz?

Lipotransfer na twarz to jeden z zabiegów przeprowadzanych przez specjalistów w gabinecie Kaniowscy Clinic. Procedura ta rozpoczyna się od podania pacjentowi specjalnego płynu w miejsce pobrania tłuszczu, który pozwala na obkurczenie naczyń krwionośnych i jednocześnie stanowi formę znieczulenia. Kolejnym etapem jest wykonanie niewielkiego nacięcia w skórze, a następnie wprowadzenie odpowiednich kaniuli oraz odessanie tkanki tłuszczowej. Pobrany tłuszcz wymaga odpowiedniego przetworzenia, aby było możliwe jego dalsze wykorzystanie. Uzyskany materiał jest przeszczepiany w wybrane miejsce, po czym w obszarach nacięć zakładamy szwy i opatrunki. Pacjent musi przez pewien czas nosić ubranie uciskowe, co ma na celu zabezpieczenie miejsc odessania tłuszczu.

Przyczyny problemu

Twarz wraz z wiekiem ulega procesom starzenia, dlatego jej owal w pewnym momencie zaczyna tracić naturalne kontury i zaczyna opadać wskutek oddziaływania grawitacji. Nie bez wpływu na wygląd zewnętrzny pozostaje też postępująca degradacja włókien kolagenu i elastyny w tkankach skóry. Zmiany w gospodarce hormonalnej zmniejszają nawilżenie, elastyczność i gęstość, a także prowadzą do redukcji podskórnej tkanki tłuszczowej. Wszystko to wywołuje widoczne zmiany w proporcjach twarzy. Skóra pozbawiona oparcia traci naturalne napięcie i zaczyna opadać. Rozwiązaniem problemu może być w takim przypadku właśnie lipotransfer, który polega na autologicznym przeszczepie tłuszczu, w celu korekty wyglądu twarzy.

Tkanka tłuszczowa jako wypełniacz

adivive lipofillinfg wypełnienie tkanką tłuszczową kaniowscy

Tkanka tłuszczowa sprawdza się jako wypełniacz dużo lepiej, niż syntetyczne substancje czy implanty. Implantacja naturalnej tkanki eliminuje ryzyko odrzutu, a także szybko ulega ukrwieniu. Tkanka tłuszczowa odessana w procesie liposukcji charakteryzuje się bardzo wartościowym składem, którego około 20% stanowią komórki macierzyste. Ich zastosowanie w medycynie estetycznej jest obecnie wyjątkowo szerokie. Komórki te są samoodnawialne, ponieważ posiadają praktycznie nieograniczoną zdolność do podziału mitotycznego. Ich zaletą jest też możliwość różnicowania się w inne wyspecjalizowane komórki. Po przeszczepie wywołują intensywną rewitalizację skóry, co ma szczególne znaczenie w procesie modelowania twarzy oraz wypełniania jej ubytków.

Od czego zależy cena za lipotransfer twarzy?

Lipotransfer twarzy to procedura, której cena jest uzależniona przede wszystkim od obszaru skóry poddanego zabiegowi oraz liczby miejsc wypełnianych pobranym tłuszczem. Usługa ta może dodatkowo obejmować regenerację wybranych okolic czy redukcję blizn potrądzikowych, pooparzeniowych i pooperacyjnych. Zabieg jest zwykle tańszy w przypadku przeprowadzenia go częściowo, np. tylko w obszarze oczu czy ust, a droższy przy objęciu również szyi czy dekoltu. Procedura może też obejmować wypełnianie ubytków pourazowych, co podnosi cenę.

Specyfika zabiegu

Lipotransfer bardzo często wykorzystywany jest jako metoda redukcji cieni pod oczami. Metoda ta bywa nazywana lipoliftingiem, ponieważ przynosi rezultaty zbliżone do standardowego liftingu. Ze względu na konieczność podania pobranej tkanki tłuszczowej w delikatne okolice oczu, procedura wymaga sporej dokładności i dużego doświadczenia specjalisty. Sam zabieg opiera się na zastosowaniu odpowiednio dobranej kaniuli. Po iniekcji niezbędne jest też wykonanie specjalnego masażu docelowego miejsca, co ma na celu ochronę przed wystąpieniem ewentualnych nierówności. Lipotransfer pozwala na odmłodzenie skóry pod oczami i wygładzenie zmarszczek, a także uzupełnienie ubytków w tkance podskórnej. Zabieg przyczynia się do naturalnego stymulowania komórek, wywołując przy tym jedynie minimalne dolegliwości bólowe złagodzone znieczuleniem miejscowym. Rezultaty lipoliftingu mogą utrzymywać się nawet przez kilka lat.

Przeciwwskazania do zabiegu

Do wykonania procedury istnieją pewne przeciwwskazania. Sam przeszczep tkanki tłuszczowej nie wywołuje powikłań, z uwagi na całkowitą zgodność biologiczną podanego materiału. Z przeprowadzeniem zabiegu nie wiąże się też ryzyko wywołania reakcji alergicznych czy pozostawiania blizn. Procedura nie powinna być jednak wykonywana u osób z aktywnymi infekcjami i stanami zapalnymi, zaburzeniami krzepliwości krwi czy nadciśnieniem tętniczym, a także niewydolnością nerek lub wątroby. Do przeciwwskazań zalicza się też występowanie niektórych chorób, w tym cukrzycy, nowotworów, schorzeń autoimmunologicznych czy schorzeń mięśnia sercowego i układu krążenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas