fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Wybielanie okolic miejsc intymnych
Wybielanie okolic miejsc intymnych Wrocław

Wybielanie okolic miejsc intymnych, w tym odbytu i warg sromowych, to nowy trend w Polsce, który niestety w dalszym ciągu wzbudza dużo kontrowersji. Głównie dlatego, że w Internecie nie brakuje wielu, zupełnie sprzecznych ze sobą opinii. Postanowiliśmy więc obalić wszelkie mity oraz poruszyć najważniejsze kwestie związane z przeprowadzeniem tego zabiegu. Czy faktycznie jest się czego bać? Jakie efekty dają zabiegi? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na wszelkie trapiące Cię pytania.

 

Spis treści
W czym tkwi fenomen tego zabiegu?
Na czym on polega?
Dlaczego warto skorzystać z zabiegu?
Polecane zabiegi laserowe
Wybielanie za pomocą kremów i żeli

W czym tkwi fenomen wybielania skóry w okolicy miejsc intymnych?

Wybielanie skóry w okolicy miejsc intymnych to zabieg stosunkowo nowy. Pierwszy raz przeprowadzono go bowiem w 2005 roku. Modę na te zabiegi rozpowszechniły gwiazdy branży pornograficznej, w związku z tym po dziś dzień zabieg ten budzi wiele kontrowersji. Mimo to na zabieg decyduje się coraz więcej osób. Niestety w dalszym ciągu temat ten jednak stanowi tabu. Jednak dla wielu osób, zwłaszcza tych, które zmagają się z kompleksami, zabieg ten jest jedynym „ratunkiem”. Jak wygląda jego przebieg?

Na czym polega zabieg?

Zabieg ten można przeprowadzić na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest zastosowanie substancji wybielających, które można zakupić w aptece lub Internecie. Niestety jednak ta metoda przynosi dość słabe rezultaty. W składzie chemicznym kremów i żeli mogą występować substancje wywołujące u niektórych osób podrażnienia w miejscach intymnych. Dlatego też zdaniem ekspertów najlepiej jest skorzystać z drugiej metody — zabiegu laserem. Jak to wygląda?

Wybielanie miejsc intymnych przeprowadza się w renomowanych gabinetach medycyny estetycznej, które posiadają odpowiedni sprzęt laserowy. To właśnie z pomocą emitowanej przez niego wiązki światła rozjaśnia się okolice odbytu i narządów intymnych. Przed zabiegiem smaruje się je specjalnym kremem, który ma właściwości znieczulające. Dlatego też w trakcie zabiegu pacjenci nie są narażeni na odczuwanie bólu. Dyskomfort zmniejsza się również poprzez nawiew powietrza, który skierowany jest na naświetlane laserem miejsca intymne.

Zabiegi przeprowadzane w gabinetach lekarskich cieszą się wysoką skutecznością, a ich efekty widoczne są już po pierwszej sesji. Dla utrwalenia efektu zaleca się jednak powtórzyć zabieg przynajmniej raz.

Dlaczego warto skorzystać z zabiegu?

Wybielanie miejsc intymnych ma na celu podniesienie walorów estetycznych, co przekłada się na polepszenie jakości życia seksualnego. Wpływa to również na lepsze samopoczucie. Po zabiegach pacjenci czują się bardziej pewni siebie, a ich przykre kompleksy zanikają.

Jak wybielić okolice miejsc intymnych Kaniowscy Clinic

Jak wybielić okolice miejsc intymnych, korzystając z zabiegów laserowych?

Laserowy zabieg wybielania okolic miejsc intymnych trwa zazwyczaj ok. kilkunastu minut. Odbywa się on pod okiem specjalisty oraz przy użyciu najnowszych, dostępnych na rynku laserów. Dzięki temu proces ten jest bezpieczny, a jego efekty są widoczne niemalże od razu. Wśród laseroterapii przeprowadzanych w naszej klinice możemy wyróżnić: Mona Lisa Golden Touch oraz laser Discovery Pico. Czym się charakteryzują?

Mona Lisa Golden Touch

Tego typu laser skutecznie rozjaśnia oraz redukuje zaciemnienia, jakie powstały w miejscach intymnych. Trwa on zaledwie do 15 minut oraz przeprowadzany jest z użyciem znieczulającego kremu. Laser Mona Lisa Golden Touch nie tylko wybiela, ale również powoduje widoczną poprawę w jędrności skóry. Po zakończonym zabiegu wargi sromowe są nie tylko jaśniejsze, ale i wyglądają młodziej. Czas przewidywanej rekonwalescencji to ok. 7-10 dni.

Po zabiegu

Proces wybielenia okolic miejsc intymnych przebiega w sposób bezbolesny, jednak po jego zakończeniu skóra w tych częściach ciała może być wyjątkowo podatna na podrażnienia. Zdarza się również, że pojawiają się nieprzyjemne zaczerwienienia oraz uczucie swędzenia. Objawy te ustępują w ciągu 48 godzin od zakończenia leczenia. Miejscowy rumień może jednak nawracać, podobnie jak i podrażnienia, które mogą występować nawet powyżej tygodnia od daty zabiegu. Do tego czasu zaleca się jednak odpowiednio nawilżać skórę oraz powstrzymać się od stosunków płciowych . Wskazane jest również unikanie gorących kąpieli, które mogą podrażnić miejsca poddane laseroterapii.

Laser Discovery Pico

Laseroterapia za pomocą urządzenia Discovery Pico to zaawansowana metoda wybielania okolic intymnych, która jest uznana za jedną z najbardziej bezpiecznych terapii dokonywanych za pomocą lasera. Wysyłana za pomocą lasera wiązka światła przybiera formę ultrakrótkiego impulsu, który jest wysoce skuteczny. Dlatego też uzyskane tą drogą rezultaty są szybciej widoczne. Emitowane przez laser impulsy docierają do głębokich warstw skóry, dzięki czemu metoda ta cieszy się wyższą skutecznością działania. Tego rodzaju laser znany jest również z usuwania blizn potrądzikowych, rozstępów, przebarwień oraz tatuaży. Jego stosowanie nie tylko rozjaśnia powierzchnię skóry, ale poprawia jej wygląd. Skóra staje się bardziej jędrna i nabiera młodego wyglądu. Ogromną zaletą urządzenia jest również wyjątkowo krótki okres rekonwalescencji. Objawy w postaci pieczenia i zaczerwienienia mijają bowiem w do 48 godzin od czasu wykonania zabiegu.

Przeciwskazania

Korzystania z zabiegów wybielających okolice intymne nie wykonuję się kobietom w trakcie trwania ciąży oraz miesiączki. Nie powinny z nich również korzystać osoby zmagające się z infekcjami intymnymi, w tym podczas leczenia opryszczki oraz stanów zapalnych genitaliów oraz sromu. Zabiegu nie poleca się także osobom, które są nadwrażliwe na światło lub przyjmują środki fotouczulające.

Wybielanie za pomocą kremów i żeli

Okolice intymne są wyjątkowo wrażliwe, w związku z czym stosowanie jakichkolwiek preparatów powinno być poprzedzone wcześniejszymi konsultacjami z lekarzem. Niestety jednak ze względu na zawartość silnie podrażniających substancji większość takich specyfików nie jest dostępna w polskich aptekach. Naruszają one również naturalną barierę ochronną. Sięgając po takie kremy i żele wybielające, należy więc zachować szczególną ostrożność, a na wypadek nagłych reakcji alergicznych skontaktować się bezzwłocznie z lekarzem. Przed zakupem takiego środka warto również upewnić się, że nie zawiera on hydrochinonu. Substancja ta została bowiem z powodów bezpieczeństwa zakazana w państwach UE.

Jeżeli rozważasz opcję przeprowadzenia takiego zabiegu, zachęcamy do kontaktu z naszym gabinetem. Gwarantujemy nie tylko opiekę naszego wykwalifikowanego personelu, ale również i pełną dyskrecję. Oferujemy także konsultacje, w trakcie których dobierzemy laseroterapię, która będzie dla Państwa odpowiednia. Zachęcamy do kontaktu i zapraszamy na konsultację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas