fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Modelowanie pośladków kwasem polimlekowym
Modelowanie pośladków kwasem polimlekowym

Modelowanie pośladków kwasem polimlekowym pozwala na poprawę ich jędrności i kształtu, a także zredukowanie różnych niedoskonałości. Procedura ta może być wykonana u osób o różnej budowie ciała. U niektórych pacjentów wskazane jest zoptymalizowanie ilości tkanki tłuszczowej w obrębie pośladków, podczas gdy u innych uwydatnienie mięśni czy podniesienie napięcia skóry w tym obszarze. Zastosowanie kwasu polimlekowego zawsze jednak zapewnia duże możliwości kształtowania sylwetki.

Spis treści:
Jakie ma zastosowanie?
Specyficzne właściwości
Główne wskazania
Jak przebiega i od czego zależy cena?
Oddziaływanie preparatu
Zalecenia i przeciwwskazania

Jakie zastosowanie ma modelowanie pośladków kwasem polimlekowym?

Modelowanie pośladków kwasem polimlekowym jest jednym z zabiegów, które przeprowadzamy w naszym gabinecie Kaniowscy Clinic. O zastosowaniu tej procedury decydują wyniki specjalistycznej konsultacji. Na kształt pośladków mają wpływ różne czynniki, włącznie ze stylem życia czy predyspozycjami genetycznymi. Wygląd tej części ciała jest w dużej mierze uzależniony od poziomu aktywności fizycznej czy rodzaju stosowanej diety. Istotną kwestią pozostają występujące choroby przewlekłe, a także ewentualne zaburzenia hormonalne. Zabieg modelujący zawsze trzeba indywidualnie dobrać do oczekiwań i stanu zdrowia pacjenta.

Specyficzne właściwości

Kwas polimlekowy to specyficzna substancja, która w organizmie występuje naturalnie. W zabiegach modelujących jest wykorzystywany głównie w preparatach opracowanych na jego bazie. Kwas ten spełnia funkcję aktywatora kolagenu, dzięki czemu pobudza jego syntezę w skórze. Preparaty zawierające ten związek mogą być wstrzykiwane w różne obszary ciała i twarzy. Ich głównym celem w przypadku pośladków jest zwiększenie objętości tkanki, a tym samym poprawa jej jędrności skóry i zredukowanie jej zwiotczenia. Podawana substancja stymuluje syntezę nowych włókien kolagenowych, dzięki czemu uruchamia odpowiednie procesy regeneracyjne. W rezultacie zwiększa się napięcie skóry pośladków oraz objętość tkanek.

Główne wskazania

Procedura z użyciem tej substancji jest zalecana pacjentom, którym zależy na poprawie wyglądu sylwetki. Odpowiedni kształt pośladków nie zawsze można wypracować intensywnymi ćwiczeniami fizycznymi, które też nierzadko nadmiernie obciążają kręgosłup i stawy. Rezultaty osiągnięte poprzez trening nie są również trwałe, dlatego wymagają regularnego podtrzymania. Zastosowanie zabiegu kwasem polimlekowym niweluje ten problem, pozwalając na uzyskanie zadowalającego wyglądu pośladków w połączeniu z nieobciążającymi ćwiczeniami i odpowiednimi nawykami żywieniowymi. Zabieg nie tylko zwiększa objętość tkanek i redukuje niedoskonałości skóry, ale też pomaga w redukcji cellulitu czy blizn. Poza pośladkami procedura modelująca z użyciem takiego preparatu jest zalecana także na obszarze dekoltu, dłoni, ramion, szyi, kości policzkowych, podbródka czy policzków.

Jak przebiega modelowanie pośladków kwasem polimlekowym i od czego zależy cena takiej procedury?

EM Body BTL - płaski umięśniony brzuch i brazylijskie pośladki bez skalpela

Modelowanie pośladków kwasem polimlekowym to zabieg, którego cena jest ściśle uzależniona od rodzaju użytego preparatu oraz zakresu podejmowanych działań. Przed wykonaniem procedury niezbędne jest też przeprowadzenie konsultacji pozwalającej na dobór właściwej metody oraz wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań. Aplikacja preparatu odbywa się poprzez użycie odpowiednio cienkich igieł, a także po znieczuleniu skóry. Po podaniu preparatu lekarz przeprowadza specjalny masaż w obszarze zabiegowym, co zapewnia równomierne rozprowadzenie substancji czynnych. Zabieg trwa około 30 minut.

Oddziaływanie preparatu

Cząsteczki kwasu stymulują reakcję organizmu po dotarciu do głębokich warstw skóry, co odbywa się poprzez aktywację produkcji kolagenu. Substancja ta wykazuje wielokierunkowy wpływ na regenerację tkanek. Preparat używany do iniekcji działa jako wypełniacz i zawiera również wodę, która ulega wchłonięciu. Substancja obudowuje struktury kolagnowe, a tym samym regeneruje cały szkielet tkanki skórnej. Procedura ta poprawia kondycję skóry nie tylko od zewnątrz, ale również od wewnątrz. W efekcie objętość pośladków ulega poprawie na długi czas. O trwałości rezultatów decydują indywidualne predyspozycje, ale w przypadku konieczności powtórzenia sesji preparat jest używany w mniejszej ilości.

Zalecenia i przeciwwskazania

Iniekcja odpowiedniego preparatu może się wiązać z pewnymi dolegliwościami bólowymi, obrzękiem, tkliwością czy zaczerwienieniem, jednak objawy te mijają samoistnie. Przez kilkanaście dni po zabiegu konieczne jest masowanie miejsc podania preparatu, najlepiej przez kilka minut dwa razy dziennie. W pierwszej dobie po podaniu substancji nie powinno się korzystać z żadnych kosmetyków, a przez kolejny tydzień zrezygnować z intensywnych ćwiczeń, sauny, basenu czy opalania. Do wykonania samego zabiegu występują też pewne przeciwwskazania. Kwas polimlekowy nie jest zalecany pacjentom z aktywnymi stanami zapalnymi czy infekcjami skóry, a także nieuregulowaną cukrzycą, nowotworami czy chorobami autoimmunologicznymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas