Nawilżanie ust kwasem hialuronowym to dobre i skuteczne rozwiązanie dla osób mających problem z pękającymi, suchymi wargami. Nierzadko objawy potrafią powodować duży dyskomfort. Delikatne zwiększenie ilości kwasu hialuronowego w obrębie ust pozwala na zachowanie prawidłowego nawilżenia czerwieni wargowej, tym samym poprawiając wygląd i samopoczucie.

Spis treści
Dlaczego kwas hialuronowy jest istotny?
Dla kogo polecany jest zabieg?
Przebieg zabiegu
Zalecenia po zabiegu
Uzyskiwane efekty
Przeciwwskazania do zabiegu

Na czym polega nawilżanie ust kwasem hialuronowym

Wykorzystanie kwasu hialuronowego do nawilżania ust jest metodą, dającą bardzo zadowalające rezultaty. Wynika to z właściwości samego preparatu, wykorzystywanego podczas zabiegu. Kwas hialuronowy to związek chemiczny naturalnie występujący w tkankach organizmu. Jego zadaniem jest wiązanie dużych ilości wody. Na jedną cząsteczkę kwasu przypada około 250 cząsteczek wody. Jędrność, sprężystość oraz odpowiednie nawilżenie ust wynika z odpowiednio dużej naturalnej zawartości kwasu hialuronowego w tkance. Niestety wraz z wiekiem znacząco obniża się produkcja tego związku w organizmie człowieka. Przyczynia się to do pojawiania się zmarszczek, spadku jędrności i elastyczności skóry. Na ilość kwasu hialuronowego w tkankach wpływają również inne czynniki niż wiek. Przykładowym parametrem może być też płeć czy temperatura otoczenia. W okresie zimowym dodatkowo spada zawartość kwasu hialuronowego. To jedna z przyczyn, dla których usta o tej porze roku stają się suche i podatne na pękanie. Osoby borykające z tym problem często odczuwają duży dyskomfort. Nieraz nieskuteczne okazują się smarowanie ust wazeliną czy używanie pomadek ochronnych. Sposobem, który może zażegnać uciążliwy problem, jest wykonanie zabiegu, podczas którego doświadczony lekarz umieści preparat z kwasem hialuronowym w ustach.

Komu zaleca się zabieg nawilżania ust?

Zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego wykonywany w celu poprawy nawilżenia ust jest polecany dla osób odczuwających dyskomfort z powodu ich suchości. Często objawy nasilają się w okresie jesiennym oraz zimowym (wpływ wiatru, niskiej temperatury). Wyschnięte usta stają się podatne na pękanie. Osoby borykające się z tym problemem opowiadają o uczuciu „skorupy” pokrywającej czerwień wargową. Odczuwalne jest także pieczenie. Dodatkowo usta nie wyglądają wtedy estetyczne. Często objawy nie ustępują po stosowaniu kosmetyków mających za zadanie ochronę powierzchni ust, chociaż mimo wszystko warto je stosować jako dodatkowe zabezpieczenie przed utratą wody (pomadki, środki nawilżające i natłuszczające). W przypadku występowania objawów suchości warto rozważyć wykorzystanie kwasu hialuronowego, w celu poprawy nawilżenia. Zabieg zredukuje symptomy lub je zlikwiduje. Należy podkreślić, że procedura nie musi się wiązać z powiększeniem objętości ust. Najczęściej na zabieg decydują się kobiety w wieku 30-40 lat, jednak nie ma przeciwwskazań do wykonania go u młodszych lub starszych osób.

Wskazania do nawilżania ust:

  • suchość ust,
  • uczucie skorupy na ustach,
  • spierzchnięcie ust,
  • pękanie ust,
  • krwawienia z pękniętych ust,
  • dyskomfort związany z suchością ust.

Wszystko o zabiegu nawilżania ust kwasem hialuronowym?

Zabieg nawilżania ust kwasem hialuronowym jest wykonywany przez doświadczonego lekarza. Przed rozpoczęciem procedury wybierany jest odpowiedni preparat z kwasem hialuronowym. W trosce o komfort przed zabiegiem znieczula się okolicę ust przy pomocy specjalnego kremu. Pozwala to na wyeliminowanie nieprzyjemnych bodźców bólowych. Następnie osoba wykonująca zabieg wprowadza małe ilości preparatu z kwasem hialuronowym w czerwień wargową. Zabieg wykonywany jest przy pomocy cienkiej igły bądź kaniuli. Kluczem do sukcesu jest precyzyjna aplikacja preparatu. Po wprowadzeniu kwasu hialuronowego lekarz delikatnie rozmasowuje okolicę ust, co pomaga w rozmieszczeniu środka w czerwieni wargowej.

Zalecenia po zabiegu

Zaraz po zabiegu nie powinno się korzystać z sauny. Nie zaleca się również picia ciepłych napojów. Przez kilka dni po zabiegu pacjent powinien obserwować usta. W razie wystąpienia niepokojących objawów należy się niezwłocznie zgłosić się do lekarza, który wykonywał zabieg. Przez kilka dni może występować uczucie lekkiego rozpierania oraz delikatny obrzęk. Ewentualne zasinienia w miejscu nakłucia znikają w przeciągu 2-3 dni.

Efekty

Głównym efektem zabiegu jest zwiększenie nawilżenia ust na skutek związania przez podany kwas dużej ilości wody. Czerwień wargowa staje się jędrniejsza i nie ulega pęknięciom. Poprawia się również wygląd ust, dodając tym samym uroku całej twarzy. Lekarz podczas wprowadzania preparatu z kwasem hialuronowym może delikatnie zredukować ewentualną asymetrię ust. Starsi pacjenci mogą traktować zabieg jako terapię anty-aging, ponieważ uzyskiwany jest efekt redukcji zmarszczek w okolicy warg.

Efekty zabiegu nawilżanie ust Wrocław Kaniowscy Clinic przed

PRZED ZABIEGIEM

Efekty zabiegu nawilżanie ust Wrocław Kaniowscy Clinic-po

PO ZABIEGU

 

Usta po zabiegu:

  • stają się odpowiednio nawilżone,
  • nie pękają,
  • odzyskują estetyczny wygląd,
  • stają się symetryczne,
  • podkreślają wygląd twarzy,
  • mają naturalny, świeży oraz zdrowy wygląd,
  • uzyskują odpowiednią jędrność i napięcie,
  • podkreślają kontur twarzy,
  • w zależności od potrzeb oczekiwań pacjentki mogą zostać nieco powiększone.

Jak długo utrzymują się efekty zabiegu?

Rezultaty zabiegu nawilżania ust utrzymują się od 6 do 24 miesięcy. Rozbieżność jest spowodowana wykorzystywaniem różnych preparatów z kwasem hialuronowym w zależności od potrzeb pacjenta. Znaczenie mają również indywidualne cechy organizmu pacjenta. Gdy minie efekt pierwszego zabiegu, można go wykonać ponownie.

Czy są jakieś przeciwwskazania do wykonania zabiegu nawilżania ust kwasem hialuronowym?

Zabieg nawilżania ust przy pomocy preparatów zawierających kwas hialuronowy należy do bezpiecznych, z niskim ryzykiem wystąpienia powikłań. Istnieje jednak grupa przeciwwskazań wykluczających wykonanie procedury. Wśród najczęstszych wymienia się:

  • ciążę,
  • karmienie piersią,
  • aktywne zakażenie bakteryjne lub wirusowe w obrębie skóry poddawanej zabiegowi (np. opryszczka lub liszajec zakaźny),
  • tendencja do powstawania blizn,
  • niektóre choroby autoimmunologiczne,
  • niedawno przeprowadzone modelowanie ust przy pomocy preparatów z kwasem hialuronowym.

Zabieg nawilżania przy pomocy kwasu hialuronowego jest bardzo dobrą propozycją dla osób borykających się z problemem suchości w obrębie ust. Często zjawisko to nasila się w okresie występowania niskich temperatur, manifestując się objawami takimi jak pękanie ust, krwawienie, ból oraz uczucie dyskomfortu. Dobrze przeprowadzony zabieg przez doświadczonego lekarza może zlikwidować lub przynajmniej zredukować dokuczliwe symptomy. Wybierając naszą klinikę, masz pewność, że korzystamy z najwyższej jakości preparatów. Dysponujemy również bardzo dużym doświadczeniem w zakresie zabiegów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Zachęcamy do kontaktu z nami.