fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Zabiegi na cienie pod oczami

Zabiegi na cienie pod oczami to zróżnicowana grupa różnych procedur medycznych, które pozwalają na usunięcie nieestetycznych zmian obecnych w tym obszarze twarzy. Niedoskonałościom tego typu bardzo często towarzyszą inne objawy, takie jak charakterystyczny obrzęk. Z wiekiem skóra traci swoje zdolności regeneracyjne, przez co cienie i worki mogą utrzymywać się przez długi czas. Do ich powstawania przyczyniają się też inne czynniki, np. nieodpowiednia dieta czy odwodnienie organizmu.

Spis treści:
Na czym polegają procedury?
Redukcja sińców
Usuwanie obrzęków
Kondycjonowanie skóry
Od czego zależy cena?
Oddziaływanie procedury

Na czym polegają zabiegi rozjaśniające na cienie i worki pod oczami?

Zabiegi rozjaśniające na cienie i worki pod oczami są obecnie wykonywane coraz częściej, a ich realizacją zajmują się także nasi specjaliści w gabinecie Kaniowscy Clinic. Procedury tego typu bywają stosunkowo wymagające ze względu na bardzo cienką skórę w tej okolicy. Brak gruczołów łojowych dodatkowo sprawia, że naskórek nie posiada naturalnej warstwy ochronnej w postaci sebum. W okolicach oczu rzadsze jest również rozmieszczenie kolagenu i elastyny, a ubytki tych substancji spowodowane wiekiem coraz mocniej uwidaczniają sińce i worki. Nieustanna praca mięśni powiek dodatkowo sprawia, że zwiększa się ryzyko zmarszczek.

Redukcja sińców

Jedną z rekomendowanych metod usuwania sińców pod oczami jest przeszczep tłuszczu, czyli lipotransfer. W takim przypadku tkankę pobieramy z innej części ciała, a następnie aplikujemy ją w wybrany obszar twarzy. Tłuszcz dobrze sprawdza się jako naturalny wypełniacz. Jego zadaniem jest „przykrycie” przebijających się naczynek, które w dużym stopniu odpowiadają za efekt cieni pod oczami. Innym rozwiązaniem może być karboksyterapia, która polega na iniekcji dwutlenku węgla. Odpowiednia podaż CO2 pod skórę przyspiesza metabolizm komórkowy, poprawia mikrokrążenie i utlenianie oraz pobudza produkcję nowego kolagenu. W redukcji cieni można zastosować również osocze bogatopłytkowe. Wykonanie takiego zabiegu polega na wykorzystaniu preparatu uzyskanego bezpośrednio z krwi pacjenta. Płytki krwi posiadają w składzie wartościowe składniki, takie jak czynniki wzrostu pobudzające regenerację.

Usuwanie obrzęków

Redukcja obrzęków pod oczami jest nieco bardziej wymagająca, ze względu na większą trudność w usuwaniu tego rodzaju zmian. Rozwiązaniem ponownie może się okazać karboksyterapia, ponieważ przyczyną obrzęków tego typu bardzo często bywa zastój limfatyczny. W przypadku bardziej zaawansowanych problemów, pacjentem powinien zająć się chirurg. W takiej sytuacji rekomendowanym rozwiązaniem będzie plastyka powiek dolnych. Zabieg ten jest wykonywany metodą laserową i w znieczuleniu miejscowym. Polega on na usunięciu nadmiaru zwiotczałej skóry, w niektórych przypadkach także poduszek tłuszczowych. Procedura odznacza się krótkim okresem rekonwalescencji, jednak wymaga odbycia specjalistycznej konsultacji celem prawidłowego zakwalifikowania pacjenta do wykonania zabiegu.

Kondycjonowanie skóry pod oczami

Poza redukcją nieestetycznych zmian, dobrym uzupełnieniem zabiegów jest odpowiednie kondycjonowanie skóry pod oczami. W tym celu można zastosować np. skoncentrowane fale ultradźwiękowe, które cechują się wysoką częstotliwością. Zabieg ten pozwala na uniesienie i ujędrnienie skóry, a także obkurczenie tkanek. W poprawie kondycji skóry pod oczami można zastosować także laseroterapię z wykorzystaniem różnego rodzaju technologii. Każdy laser działa z nieco inną intensywnością, a także rekomendowany jest dla konkretnych niedoskonałości skórnych.

Od czego zależy cena za zabieg usuwania cieni pod oczami?

Cena za zabieg usuwania cieni pod oczami jest uzależniona przede wszystkim od rodzaju wybranej metody, a tym samym wymagań technologicznych samej aparatury czy kosztów użycia konkretnych preparatów. Podstawę ich doboru zawsze powinna stanowić profesjonalna konsultacja ze specjalistą, która pozwala na określenie potencjalnie najbardziej korzystnych rozwiązań i kompleksowe zaplanowanie terapii. Koszt procedury może być wyższy w przypadku zastosowania na innych obszarach ciała. Niektóre zabiegi mogą też dawać dodatkowe rezultaty, włącznie z działaniem profilaktycznym.

Oddziaływanie procedury

Poza redukcją charakterystycznych sińców czy worków pod oczami, poszczególne metody zabiegowe mogą się przyczynić również do zmniejszenia widoczności zmian naczyniowych oraz innych niedoskonałości w tym obszarze twarzy. Nie bez znaczenia pozostaje samo wzmocnienie delikatnej skóry w okolicach powiek czy poprawa jej kondycji, co odbywa się poprzez wyeliminowanie nadmiaru wody oraz usunięcie różnych związków toksycznych. W zależności od rodzaju procedury, zastosowana technologia sprzyja też wygładzaniu zmarszczek mimicznych, regeneracji cery oraz eliminowaniu przesuszenia. Na końcowe rezultaty wpływa w dużej mierze trafna kwalifikacja pacjenta, a tym samym prawidłowa diagnostyka problemu. Nie bez znaczenia pozostają odpowiednio sterylne warunki podczas realizacji procedury, specjalistyczna opieka medyczna oraz wykorzystanie certyfikowanych urządzeń czy preparatów przebadanych klinicznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas