fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Jaki zabieg na trądzik?
Jaki zabieg na trądzik?

Jaki zabieg wybrać, gdy zmagasz się z trądzikiem? Problemy skórne tego typu należą do powszechnie występujących, a przy tym mają długotrwały i przewlekły charakter. Z tego względu duże znaczenie ma prawidłowa diagnostyka, a także systematyczna terapia. Odpowiednio dobrany zabieg może skrócić przebieg choroby, zmniejszyć jej nasilenie i pomóc w opanowaniu objawów, a także zapobiec powikłaniom w postaci blizn czy przebarwień. Ofertę w tym zakresie posiada nasze centrum Kaniowscy Clinic.

Spis treści:
Jaki będzie najskuteczniejszy?
Acnelan
Laser frakcyjny CO2
Laser Golden Touch SmartXde
Laser pikosekundowy Discovery Pico
Laser Mosaic
Trądzik różowaty

Jaki zabieg na trądzik będzie najskuteczniejszy?

Jaki zabieg na trądzik wybrać, aby pozbyć się tego uciążliwego problemu skórnego? Kwestia problemów trądzikowych może dotyczyć zarówno twarzy, szyi, dekoltu, a nawet ramion. Skorzystanie z konkretnej procedury powinno być poprzedzone specjalistyczną diagnostyką dermatologiczną, ponieważ formę terapii zawsze należy dobierać indywidualnie do potrzeb pacjenta. W naszym gabinecie korzystamy z wielu innowacyjnych metod, które przynoszą bardzo dobre efekty i jednocześnie są bezinwazyjne. O ich skuteczności w dużym stopniu decyduje zastosowanie specjalnie opracowanych technologii. Wiele z nich można połączyć z korzystną cenowo światłoterapią LED, która wykazuje działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne.

Acnelan

Terapia Acnelan obejmuje zarówno zabieg przeciwtrądzikowy przeprowadzany w naszym gabinecie, jak i pielęgnację domową. Za jej pomocą można poprawić kondycję skóry dotkniętej trądzikiem, kontrolując jego objawy oraz łagodząc niekorzystne następstwa. Terapia ta bazuje na kompleksowych czynnikach aktywnych, które wpływają na poszczególne elementy patogenezy trądziku. Preparaty Acnelan chronią przed powstawaniem zmian trądzikowych i potrądzikowych o różnym stopniu nasilenia, ze względu na zawartość odpowiednich substancji czynnych – takich jak kwas szikimowy, kwas migdałowy, kwas salicylowy czy sodium lepargilate. Kuracja w naszym gabinecie Kaniowscy Clinic polega na realizacji 3-6 zabiegów złuszczających, zwykle przeprowadzanych w odstępie 15-20 dni. Ich uzupełnieniem są preparaty samodzielnie aplikowane w domu przez pacjenta. Przed wykonaniem zabiegu należy zrezygnować z innych metod złuszczania na przynajmniej 3 tygodnie, a na 5 dni przed trzeba unikać substancji drażniących, korzystania z solarium i ekspozycji na promieniowanie słoneczne. Pielęgnacja domowa utrwala efekty procedury przeprowadzanej w gabinecie, dzięki czemu przyczynia się do wieloczynnikowej redukcji zmian trądzikowych.

Laser frakcyjny CO2

Laser frakcyjny CO2 to nowoczesne urządzenie, które wywołuje mikrouszkodzenia na skórze poprzez emisję tysięcy mikroskopijnych impulsów. Jego działanie nie opiera się więc na naświetlaniu zmian trądzikowych, tylko pobudzaniu naturalnych procesów leczenia. Wokół mikrouszkodzeń pozostaje bowiem zdrowa skóra, co intensyfikuje i przyspiesza regenerację. Zabieg z wykorzystaniem lasera frakcyjnego CO2 może być wykonywany na wszystkich obszarach ciała dotkniętych trądzikiem. W jego przebiegu stosowane jest znieczulenie miejscowe, a pacjent odczuwa mrowienie. Po zabiegu wystąpić może lekkie zaczerwienienie oraz obrzęk, jednak objawy te szybko mijają. W kolejnych etapach skóra brązowieje i ulega złuszczeniu, a po ok. 2 tygodniach ulega zagojeniu. Z czasem efekty zabiegu narastają, a w razie potrzeby można go powtórzyć.

Laser Golden Touch SmartXide

Golden Touch SmartXide to nowoczesny system, który pozwala na redukcję różnych niedoskonałości skóry. Urządzenie to łączy w sobie terapię laserową z działaniem fali radiowej, a jego parametry można optymalnie dostosować do potrzeb skóry i poszczególnych części ciała. Laser ten korzysta ze zjawiska fototermolizy, które przynosi bardzo dobre efekty w walce ze zmianami trądzikowymi. Fale radiowe pozwalają natomiast na ujędrnienie i liftingowanie skóry, co zapewnia wyjątkowo spektakularny rezultat. Podczas zabiegu Golden Touch Smartxide pacjent odczuwa delikatne pieczenie i ciepło, a w niektórych przypadkach występuje też niewielki ból. Uszkodzenia tkanek przez laser odbywają się jednak selektywnie i w sposób całkowicie kontrolowany. Zabieg ten uruchamia procesy naprawcze i regeneracyjne, które wygładzają skórę i eliminują zmiany trądzikowe. Po przeprowadzeniu procedury cera jest zaczerwieniona i pojawia się na niej opuchlizna, jednak objawy te mijają w ciągu kilku dni.

Laser pikosekundowy Discovery Pico

Discovery Pico jest najmocniejszym w swojej klasie laserem medycznym, który bazuje na innowacyjnej technologii pikosekundowej. Urządzenie to łączy w sobie również działanie lasera frakcyjnego. W systemie tym ważną rolę odgrywa technologia ultrakrótkich impulsów, których moc nawet dwukrotnie przekracza wcześniej stosowane rozwiązania. Nie tylko zwiększa zakres możliwości leczenia zmian trądzikowych, ale również podnosi ich skuteczność. Nowoczesny laser Discovery Pico jest wyposażony w specjalną końcówkę frakcyjną, dzięki której zabieg efektywnie poprawia strukturę skóry. W czasie zabiegu impuls świetlny ulega zamianie w falę akustyczną, co w dużym stopniu minimalizuje efekt cieplny w tkankach. Odczucia bólowe są minimalne, podobnie jak ryzyko powstawania zgrubień czy blizn. W zestawieniu z innymi metodami ograniczony jest też okres rekonwalescencji. Dużą zaletą Discovery Pico jest fakt, że zabieg nie wyłącza pacjenta z codziennych aktywności.

Laser Mosaic

zabiegi mosaic

Laser Mosaic jest przeznaczony do efektywnego zagęszczania skóry, a także pobudzania procesów jej odnowy. Za jego pomocą można przywrócić prawidłowe napięcie, wyeliminować przebarwienia i rozszerzone pory czy zapewnić właściwy koloryt skóry. Zabieg ten przyczynia się także do redukcji zmian trądzikowych Laser Mosaic został wyposażony w niewielką końcówkę, która w bardzo szybkim tempie generuje dużą liczbę małych wiązek penetrujących powierzchnię skóry. W rezultacie powstaje sieć mikroskopijnych otworów, które są otoczone zdrową tkanką. Zabieg przyspiesza w ten sposób proces odbudowy i regeneracji. Procedura opiera się na wykonaniu serii przejść głowicą, czemu towarzyszy uczucie ciepła oraz mrowienia. Po zabiegu skóra jest rozgrzana i zaczerwieniona, dlatego należy schłodzić ją zimnym okładem, może wystąpić także delikatny obrzęk. W kolejnych dniach pojawia się zazwyczaj jej szorstkość / uczucie piasku na skórze i złuszczenie, jednak są to całkowicie naturalne objawy i mijają po kilku dniach.

Jaki zabieg na trądzik różowaty sprawdzi się najlepiej?

Jaki zabieg na trądzik różowaty najlepiej przeprowadzić w naszym gabinecie? Choroba ta ma przewlekły charakter i objawia się występowaniem specyficznego rumienia oraz teleangiektazji, czyli poszerzonych naczynek krwionośnych. Nieleczony trądzik różowaty rozwija się w coraz bardziej zaawansowane fazy, przez co na skórze zaczynają pojawiać się krostki i grudki. W skrajnych przypadkach występuje nawet ryzyko przerostu gruczołów łojowych i podskórnej tkanki łącznej. Ze względu na duże zróżnicowanie faz i stopni zaawansowania trądziku różowatego jego leczenie powinno bazować na indywidualnie dobranych zabiegach. Zapraszamy do skorzystania z konsultacji w Kaniowscy Clinic, gdzie dostępnych jest wiele skutecznych procedur o potwierdzonym działaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas