fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Modelowanie pośladków
Modelowanie pośladków

Modelowanie pośladków jest jednym z najlepszych sposobów na poprawę ich kształtu oraz zwiększenie jędrności, a także wyeliminowanie wielu niedoskonałości. Na tego rodzaju zabieg decydują się osoby o różnym typie sylwetki. Pośladki mogą wymagać nie tylko zoptymalizowania ilości tkanki tłuszczowej, ale też podniesienia i napięcia skóry czy uwydatnienia mięśni. Uwzględnienie w realizowanych zabiegach wszystkich tych aspektów przynosi najlepsze efekty.

Spis treści:
Kiedy warto?
Wskazania do zabiegów ujędrniających i modelujących
Efekty zabiegu Embody
Z użyciem kwasu polimlekowego
Sculptra
Lanluma
PowerFill

Kiedy warto zdecydować się na modelowanie pośladków?

Modelowanie pośladków to jeden z wielu zabiegów oferowanych przez nasze centrum medycyny i dermatologii estetycznej Kaniowscy Clinic. Na kształt tej części ciała wpływa wiele czynników. Dotyczy to zarówno predyspozycji genetycznych, jak i stylu życia. Duży wpływ na wygląd pośladków ma aktywność fizyczna, a także stosowana dieta. Nie bez znaczenia pozostają zaburzenia hormonalne czy choroby przewlekłe. Z tego względu zabieg modelujący zawsze powinien być indywidualnie dopasowany do potrzeb pacjenta, co możemy zapewnić w naszym gabinecie podczas szczegółowej konsultacji.

Wskazania do zabiegów ujędrniających i modelujących

Na zabiegi ujędrniające i modelujące decydują się przede wszystkim osoby, które chcą poprawić swoją sylwetkę w bezpieczny i efektywny sposób. Osiągnięcie wymarzonego kształtu pośladków nie zawsze jest możliwe poprzez intensywne ćwiczenia, które dodatkowo obciążają stawy i kręgosłup. Wynika to zarówno z indywidualnych predyspozycji, jak i konieczności spędzania na siłowni wielu godzin w ciągu tygodnia. Efekty osiągane poprzez ćwiczenia nie są też trwałe, dlatego trzeba je podtrzymywać regularną aktywnością fizyczną. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest medycyna estetyczna, która w połączeniu z nieobciążającym treningiem i dobrymi nawykami żywieniowymi może przynieść dużo trwalsze oraz szybsze rezultaty.

Na czym polega modelowanie pośladków zabiegiem Embody?

przebieg zabiegu embody wroclaw

Modelowanie pośladków i sylwetki często przeprowadzamy z użyciem nowoczesnego urządzenia Emody firmy BTL. System ten pozwala na redukcję tkanki tłuszczowej, a jednocześnie także stymulację wzrostu mięśni. Zabieg umożliwia liftingowanie i ujędrnianie pośladków, zapewniając przy tym bezinwazyjność i bezbolesność. Za jego pomocą można też wyszczuplić talię i wyrzeźbić mięśnie brzucha. Embody to urządzenie opracowane jako kompaktowa wersja BTL Emsculpt. Aparatura korzysta z nowoczesnego systemu HIFEM (High-Intensity Focused ElectroMagnetic Technology), czyli wysoce intensywnej technologii elektromagnetycznej.

Efekty zabiegu Embody

Zabieg Embody w selektywny sposób wywołuje supramaksymalne skurcze mięśni, a następnie przez określony czas je podtrzymuje. W rezultacie struktura tkanki mięśniowej ulega poprawie, czemu towarzyszy zwiększona produkcja włókien kolagenowych. Efektem zabiegu jest przede wszystkim utworzenie nowych białek, a tym samym rozrost tkanki mięśniowej. Ze względu na zastosowanie technologii HIFEM, Embody zapewnia rezultaty lepsze niż intensywny trening. System elektromagnetyczny oddziałuje na mięśnie z wysoką mocą i częstotliwością, wywołując ok. 20 tys. selektywnych skurczów. Sygnały te trafiają bezpośrednio do obwodów nerwowych, a ich intensywność przekracza MVC (Maximal Voluntary Contraction) – maksymalny skurcz dobrowolny, który jest wywoływany fizjologicznie. Takiego efektu ujędrniania pośladków nie da się osiągnąć samodzielnie, zwłaszcza w przypadku osłabionych mięśni. Zabieg nie tylko je wzmacnia, ale też ułatwia późniejsze treningi.

Jak odbywa się modelowanie pośladków z użyciem kwasu polimlekowego?

Modelowanie pośladków w naszym centrum Kaniowscy Clinic przeprowadzamy również z wykorzystaniem specjalnych preparatów, które pobudzają naturalne zdolności organizmu do regeneracji oraz stymulują procesy naprawcze tkanek. Składnikiem przynoszącym bardzo dobre efekty w poprawie wyglądu pośladków jest kwas polimlekowy, znajdujący się w wielu tego rodzaju produktach. Jego zastosowanie wiąże się z licznymi korzyściami. Niemałą zaletą pozostaje fakt, że jest w pełni bezpieczny, łatwo metabolizowany i dobrze tolerowany przez organizm. Nie występują w nim uczulające białka, dzięki czemu zabiegi nie wymagają przeprowadzania testów alergicznych.

Sculptra

Sculptra to preparat z kwasem polimlekowym, który skutecznie redukuje problemy prowadzące do obniżenia elastyczności skóry. Najczęściej wynikają one z procesów starzenia, a bezpośrednio spowodowane są zmniejszoną produkcją elastyny i kolagenu. Nie bez znaczenia pozostaje tendencja tkanki tłuszczowej do przemieszczania się, przez co pośladki tracą swoją jędrność i zgrabny kształt. Sculptra wpływa przede wszystkim na stymulowanie produkcji kolagenu, który zapewnia skórze naturalne rusztowanie. Jego utrata obniża jej elastyczność i objętość, przez co zwiększa ilość i widoczność zwiotczeń na pośladkach. Za pomocą zabiegu z wykorzystaniem tego preparatu można przywrócić skórze prawidłową strukturę wewnętrzną. Preparat aplikowany jest cienkimi igłami, dzięki czemu nie wywołuje bólu.

Lanluma

Zabiegiem pozwalającym na kondycjonowanie skóry pośladków jest też Lanluma. W tym przypadku do wskazań również zalicza się stopniową utratę kolagenu oraz osłabienie jego włókien. Głównym składnikiem preparatu Lanluma również jest kwas polimlekowy, który doskonale sprawdza się jako aktywator naturalnego kolagenu oraz efektywnie pobudza komórki skóry do jego produkcji. Jego wstrzyknięcie w pośladki pozwala na zwiększenie objętości wybranych miejsc, a tym samym zmniejszenie różnych nierówności. Lanluma skutecznie stymuluje syntezę włókien kolagenowych i elastynowych, uruchamiając przy tym szereg procesów regeneracyjnych podnoszących elastyczność tkanek. Jego zastosowanie działa regeneracyjnie na kilku poziomach. Po wstrzyknięciu produkt zapewnia efekt wypełnienia, po czym woda znajdująca się w preparacie ulega wchłonięciu. Stymulacja syntezy kolagenu rozbudowuje natomiast jego strukturę, zapewniając solidne rusztowanie tkance skórnej.

PowerFill

Wypełniaczem o działaniu stymulującym aktywność komórkową jest też PowerFill. Preparat ten zawiera kwas polimlekowy, a także karboksycelulozę tworzącą odpowiednie warunki do syntezy kolagenu. Zastosowanie tego produktu w ujędrnianiu pośladków wynika z możliwości budowy objętości tkanek, a zarazem zapewnieniu skórze odpowiedniej elastyczności i gęstości. Proces regeneracji i tworzenia się nowych elementów macierzy pozakomórkowej za pomocą PowerFill został potwierdzony badaniami histologicznymi. Preparat ten jest w pełni bezpieczny, a jego podanie w warstwę podskórną niweluje ryzyko migracji. Substancja jest też w pełni biodegradowalna, ponieważ po około trzech latach od implantacji rozkłada się do wody i dwutlenku węgla. Efekty osiągnięte dzięki PowerFill narastają stopniowo, ale są długotrwałe. Zapraszamy do nawiązania kontaktu i skorzystania z oferty Kaniowscy Clinic.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas