fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Regeneracja skóry po lecie
Regeneracja skóry po lecie

Regeneracja skóry po lecie ma bardzo duże znaczenie. W okresie wakacyjnym skóra jest bowiem narażona na wiele czynników zewnętrznych, zwłaszcza intensywne promieniowanie słoneczne, chlorowaną wodę basenową czy powietrze z klimatyzacji. Wszystko to sprawia, że szybciej traci ona naturalne nawilżenie i staje się mniej elastyczna. Po lecie zwiększa się też ryzyko pękania naczynek krwionośnych czy występowania przebarwień i zmarszczek. Aby temu zaradzić, warto zadbać o kompleksową pielęgnację.

Spis treści:
Dlaczego jest ważna?
Złuszczanie naskórka i zamykanie naczynek
Usuwanie przebarwień
Jak powinna wyglądać?
Odżywienie i nawilżenie
Ujędrnianie i modelowanie
Badanie znamion

Dlaczego regeneracja skóry po lecie jest tak ważna?

Przebarwienia po opalaniu

Regeneracja skóry po lecie jest konieczna, ponieważ sprzyja odpowiedniemu odżywieniu i rewitalizacji po okresie wakacyjnym. Działania pod tym kątem powinny obejmować specjalistyczne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, a także właściwie dobraną pielęgnację domową. Procedury tego typu realizujemy w naszym gabinecie Kaniowscy Clinic. Odpowiednim momentem na wdrożenie odpowiedniej terapii jest wczesna jesień, ze względu na bardziej ograniczoną ekspozycję słoneczną.

Złuszczanie naskórka i zamykanie naczynek

Jednym z pierwszych etapów regeneracji skóry po lecie powinno być złuszczanie martwego, zrogowaciałego naskórka. W tym celu zastosowanie znajduje chociażby zabieg z użyciem naturalnych diamentów, który przyczynia się do wygładzenia, odżywienia i dotlenienia cery. Do odświeżenia skóry można też wykorzystać zabiegi rewitalizujące z retinolem, witaminą C i koktajlem antyoksydantów. Optymalny rezultat zapewnia ponadto użycie laseroterapii i osocza bogatopłytkowego. Po lecie warto też zadbać o zamknięcie rozszerzonych i popękanych naczynek krwionośnych, które często występują u osób z płytko unaczynioną skórą. W takim przypadku również zastosowanie znajduje laseroterapia, pozwalająca na redukcję rumienia i przywrócenie właściwego kolorytu cery.

Usuwanie przebarwień

Po lecie na skórze często uwidoczniają się przebarwienia. Niektóre z takich zmian mogą być zupełnie nowe, podczas gdy inne ulegają nasileniu pod wpływem ekspozycji na słońce. W redukcji przebarwień duże znaczenie ma trafne ustalenie podłoża i przyczyny problemu, dlatego niezbędna jest ocena stanu skóry przez dermatologa. Zastosowanie właściwego sprzętu pozwala też na analizę zakresu zmian oraz ich głębokości. Na podstawie diagnostyki możemy następnie prawidłowo zaplanować terapię. W redukcji przebarwień sprawdza się chociażby laser, który wykazuje działania odbudowujące i regeneracyjne. Specjalista może też zalecić uzupełniającą pielęgnację domową, realizowaną celem wzmocnienia i utrzymania rezultatów zabiegu.

Jak powinna wyglądać regeneracja skóry po lecie?

Regeneracja skóry po lecie powinna obejmować działania, które pozwalają na zniwelowanie niekorzystnych objawów utraty jędrności, gładkości i elastyczności. W okresie wakacyjnym występuje wzmożona ekspozycja na słońce. Skóra staje się szara, szorstka i sucha, ze względu na uszkodzenie jej naturalnego płaszcza hydrolipidowego. Regeneracja powinna zatem w znacznym stopniu koncentrować się na przywróceniu prawidłowego nawilżenia.

Odżywienie i nawilżenie

Aby odpowiednio odżywić i nawilżyć skórę po okresie letnim, można zdecydować się na zabieg, który polega na dostarczaniu specjalnie dobranych produktów na bazie kwasu hialuronowego i koktajli witaminowych, które pozwalają na uzyskanie optymalnego odżywienia. W wielu przypadkach, zalecanym rozwiązaniem jest również terapia kolagenowa. Nie tylko poprawia ona jakość skóry, ale też przywraca jej dawny blask i wygładza drobne zmarszczki. Oba te zabiegi polegają na wprowadzaniu dedykowanych preparatów poprzez powierzchniową iniekcję. Odpowiedniego nawilżenia i odżywienia po lecie wymaga oczywiście nie tylko cera, ale też delikatna i cienka skóra dłoni, przedramion, dekoltu czy szyi.

Ujędrnianie i modelowanie

Aby poprawić kondycję skóry po lecie, warto też wziąć pod uwagę zabiegi modelujące ciało. Za ich pomocą można zredukować cellulit, rozstępy i inne niedoskonałości, a także wyszczuplić uda i talię. Jedną z takich procedur jest drenaż limfatyczny, który pozwala na poprawę elastyczności skóry oraz zniwelowanie obrzęków. Sposobem na zredukowanie wiotkości z obszaru nad kolanami czy na wewnętrznej stronie ramion lub ud może się natomiast okazać technologia skoncentrowanych wiązek ultradźwięków. Ich zadaniem jest podgrzanie skóry w wybranych miejscach, a następnie obkurczenie tkanek i stymulowanie produkcji kolagenu.

Badanie znamion

W pielęgnacji powakacyjnej bardzo duże znaczenie ma badanie znamion występujących na skórze. Jeżeli występują w ich obrębie zmiany, warto skontaktować się z dermatologiem. Specjalista będzie w stanie dokładnie przeanalizować znamię dermatoskopem i zadecydować, czy nie wymaga ono usunięcia. W przypadku znacznej ilości znamion barwnikowych, zalecamy wykonanie badania komputerowego celem kontroli ich ewentualnego wzrostu czy zmiany kształtu. Dermatoskopia jest kluczowa także w profilaktyce czerniaka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas