fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Zabiegi biostymulatorami
Zabiegi biostymulatorami

Zabiegi biostymulatorami polegają na wykorzystaniu specjalnych preparatów, których substancje aktywne rewitalizują, ujędrniają i uelastyczniają struktury skóry. Procedury tego typu mogą nie tylko poprawić kondycję tkanek i uzupełnić ich ubytki, ale też przyczynić się do redukcji niedoskonałości czy nawet modelowania konturów twarzy. Produkty w formie biostymulatorów są aplikowane podskórnie lub śródskórnie, inicjując w ten sposób naturalne procesy odnowy.

Spis treści:
Do czego służą?
Właściwości i działanie
Możliwości wykorzystania
Jak wygląda procedura?
Przygotowanie i przebieg
Zalecenia i przeciwwskazania

Do czego służą zabiegi biostymulatorami?

Zabiegi biostymulatorami mają na celu przede wszystkim przywrócenie pierwotnych właściwości tkanek skóry. W naszym gabinecie Kaniowscy Clinic korzystamy pod tym kątem z odpowiednio dobranych preparatów kondycjonujących i regeneracyjnych. Ich zastosowanie pozwala na zwiększenie procesów syntezy kolagenu i elastyny, a także zainicjowanie odbudowy komórkowej. Parametry biostymulatorów dostępnych w formie takich preparatów zawsze powinny być dobierane indywidualnie do potrzeb skóry pacjenta.

Właściwości i działanie

Preparaty biostymulujące posiadają odpowiednio skomponowaną formułę, która bazuje na substancjach o właściwościach potwierdzonych licznymi analizami, testami czy badaniami biotechnologicznymi. Preparaty te mogą zawierać bardzo zróżnicowane składniki, a do najczęściej stosowanych należą kwas hialuronowy i dodatkowe aminokwasy. Właściwości takich substancji są szczególnie cenne w przypadku ograniczenia aktywności fibroblastów, które pod wpływem procesów starzenia syntezują mniej kolagenu. Stopniowy ubytek tego ważnego białka objawia się poszarzeniem, zwiotczeniem i przesuszeniem skóry, co na twarzy najmocniej widać w okolicach policzków, oczu czy ust. Zmiany w formie zmarszczek mogą występować również na skórze szyi, dłoni, kolan, dekoltu czy ramion, a ich redukcja jest możliwa właśnie dzięki odpowiednio dobranym preparatom.

Możliwości wykorzystania

Preparaty biostymulujące są obecnie używane w bardzo wielu procedurach. Z uwagi na odpowiednio opracowaną formułę, ich zastosowanie może stanowić element aminokwasowej terapii zastępczej. Połączenie kwasu hialuronowego z wysokimi stężeniami L-leucyny, L-lizyny, L-proliny czy innych aminokwasów sprawia, że takie preparaty bardzo dobrze nadają się do odbudowy struktur kolagenowych w skórze. Substancje te dostarczają bowiem tkankom liczne związki, które korzystnie wpływają na ich prawidłowy rozwój i regenerację. Ponadto sprzyjają odpowiedniemu uelastycznieniu, odświeżeniu, odżywieniu i nawilżeniu skóry, a przy tym ułatwiają redukcję różnych niedoskonałości. Zabiegi z wykorzystaniem tych preparatów mogą być stosowane razem z innymi rozwiązaniami, takimi jak np. toksyna botulinowa. Terapia jest wówczas wielopoziomowa, ponieważ poza skórą właściwą oddziałuje dodatkowo na naskórek i powierzchnię mięśni.

Jak wyglądają zabiegi biostymulatorami i od czego zależy ich cena?

Zabiegi biostymulatorami mogą być przeprowadzane z wykorzystaniem różnych preparatów, od których rodzaju w znacznej mierze zależy cena takich procedur. O kosztach decydują również inne czynniki, włącznie z miejscem aplikacji produktu na skórze oraz liczbą wykonywanych sesji. Same zabiegi mogą być przeprowadzane zarówno samodzielnie, jak i uzupełniająco dla wzmocnienia działania innych procedur medycyny estetycznej. Preparaty te można stosować chociażby po peelingach, laseroterapii czy z różnymi wypełniaczami. Mogą być wskazane również celem rewitalizacji skóry po wykonaniu zabiegu chirurgicznego.

Przygotowanie i przebieg procedury

Skóra musi być odpowiednio przygotowana do aplikacji biostymulatorów, dlatego jest ona dokładnie oczyszczana przed procedurą. Sam zabieg może wywoływać pewien dyskomfort, dlatego dla jego zniwelowania nakładamy odpowiednią maść znieczulającą. Po przygotowaniu skóry odbywa się bezpośrednia podskórna aplikacja preparatu do wybranego obszaru za pomocą cienkiej igły lub kaniuli. Substancje czynne w nim zawarte aktywują swoje działanie, co zapewnia wsparcie dla naturalnych procesów produkcji kolagenu. Preparaty zawierające nieusieciowany kwas hialuronowy charakteryzują się unikalną formą, która przypomina plastyczny żel. Jego struktura bardzo dobrze sprawdza się do poprawy gęstości i elastyczności skóry, a tym samym ułatwia wygładzanie zmarszczek.

Zalecenia i przeciwwskazania

Aplikacja substancji jest możliwa w przypadku większości pacjentów, jednak do przeprowadzenia procedur z ich użyciem możemy wyróżnić kilka przeciwwskazań. Produktów tego typu nie należy stosować u kobiet w ciąży i karmiących piersią, a także u osób zmagających się z niewydolnością nerek lub wątroby, chorobami autoimmunologicznymi i innymi dolegliwościami drobnoustrojowymi. Przeciwwskazaniem do użycia tych preparatów jest też przejście terapii przeciwnowotworowej czy wcześniejsze korzystanie ze stałych wypełniaczy. Zabieg nie może być ponadto wykonywany u osób przyjmujących układowe lub miejscowe sterydy ogólnoustrojowe oraz niesteroidowe leki przeciwzapalne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas