fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Podnoszenie biustu po ciąży
Podnoszenie biustu po ciąży
Podnoszenie biustu i jego regeneracja po ciąży za pomocą lipotransferu to zabieg przeznaczony m.in. dla młodych mam. Bądźmy szczerzy – wiadomo, że ciało zmienia się po porodzie, ale nie każdą zmianę łatwo zaakceptować. Ciąża i okres karmienia to ciężkie wyzwanie dla Twoich piersi, a ich wygląd często staje się przyczyną niskiej samooceny i kompleksów. Obecnie za pomocą tego zabiegu jesteśmy w stanie rozwiązać Twój problem, abyś mogła się cieszyć zarówno macierzyństwem, jak i wszystkimi atrybutami swojej kobiecości.

Spis treści:
Wpływ ciąży i karmienia na stan piersi
Komórki tłuszczowe i ich możliwości
Lipomodeling piersi
Przebieg zabiegu
Rekonwalescencja
Efekty i ceny zabiegów

Kiedy może być potrzebne podnoszenie biustu po ciąży?

Podnoszenie i regeneracja biustu po ciąży to zabieg, który pozwoli zniwelować niepożądane zmiany, jakie mogą pojawić się na Twoim ciele w związku z macierzyństwem. W ciągu całego życia rozmiar i kształt piersi zmieniają się – przygotowanie do laktacji powoduje, że stają się one pełniejsze. Po zakończeniu okresu karmienia mogą, ale nie muszą powrócić do dawnego rozmiaru. Z kolei wypływ mleka powoduje, że skóra i tkanki tworzące piersi rozciągają się, a następnie nie zawsze są w stanie powrócić do dawnego kształtu, tracąc jędrność. Wiele młodych mam skarży się, że ich piersi są „puste” czy „płaskie”. Warto też pamiętać, że każda pierś jest inna – większa podaż mleka, obrzęk lub stan zapalny może zmienić kształt i rozmiar jednej z nich, przez co biust utraci symetrię.

Dlaczego warto?

W jakim stopniu ciąża i laktacja mogą zmienić Twoje piersi? Zależy to od wielu czynników – wagi sprzed ciąży, genetyki, przyrostu masy ciała, wieku i ewentualnych wcześniejszych ciąż. Wszystkie te zmiany nie są traktowane jako problem medyczny, ale mogą utrudniać akceptację własnego ciała, skutkować kompleksami i zahamowaniami w sytuacjach intymnych oraz zakłócać radość płynącą z macierzyństwa. Przy dużych zmianach ujędrniające preparaty kosmetyczne z reguły okazują się niewystarczające, a chirurgiczna korekcja kształtu biustu dla wielu kobiet wydaje się rozwiązaniem zbyt radykalnym. Współczesna medycyna estetyczna oferuje jednak o wiele więcej opcji, które pomogą w mało inwazyjny sposób unieść biust i poprawić jego kształt.

Tkanka tłuszczowa a podnoszenie biustu po ciąży

korekta biustu po-ciąży

Podnoszenie biustu po ciąży za pomocą tkanki tłuszczowej uważa się za duży postęp w chirurgii plastycznej i estetycznej piersi. Badania nad tą techniką trwają wiele lat, dzięki czemu charakteryzuje się ona wysokim bezpieczeństwem, także onkologicznym. Tłuszcz w organizmie występuje z reguły w pożądanej ilości oraz jest stosunkowo łatwy do pobrania. Stanowi on naturalny wypełniacz o idealnych właściwościach: doskonale integruje się z tkankami, jest autologiczny i jest w 100% biokompatybilny. Taki przeszczep nie może zostać odrzucony czy spowodować wystąpienie alergii. Ryzyko pęknięcia, przemieszczenia się czy zapadnięcia, związane ze stosowaniem implantów nie występuje w tym przypadku.
Tkanka tłuszczowa ma również tę przewagę nad syntetycznymi „wypełniaczami”, że jest bogata w cenne komórki macierzyste, które mogą przekształcać się w inne typy komórek oraz intensywnie się dzielić, regenerując i rewitalizując obszary, w których zostały zaaplikowane. Zaletą lipomodelingu jest także fakt, że efekt uniesienia i korekty biustu wygląda bardzo naturalnie. Kompletny zabieg można wykonać w ciągu jednego dnia, a transfer tłuszczu odbywa się za pomocą niewielkich nakłuć, co praktycznie nie pozostawia żadnych blizn.

Lipomodeling, czyli zabieg podnoszenia biustu po ciąży

Podniesienie biustu po ciąży i wymodelowanie go za pomocą tkanki tłuszczowej jest zabiegiem wykorzystującym najnowsze technologie: laserową liposukcję Lipo Life 3G, wyizolowania aspiratu tłuszczowego za pomocą innowacyjnego urządzenia Adivive oraz zaaplikowania go w pożądane miejsce przy wykorzystaniu doświadczenia i umiejętności naszych specjalistów.

Kwalifikacja do zabiegu

Zabieg przeznaczony jest dla kobiet chcących skorygować kształt lub strukturę piersi lub dokonać ich rewitalizacji po przebytej ciąży i okresie karmienia. Przeciwwskazaniem do niego są zaburzenia układu krzepnięcia, przewlekłe infekcje bateryjne i wirusowe (np. WZW), zmiany w obrębie piersi wymagające konsultacji histopatologicznej, niektóre choroby serca, nerek, wątroby oraz schorzenia autoimmunologiczne. W ramach przygotowania do lipotransferu zlecamy serię badań morfologicznych oraz USG piersi. Pozwala nam to poznać ogólny stan zdrowia pacjentki, zadbać o jej bezpieczeństwo i zredukować ryzyko ewentualnych powikłań.

Przebieg zabiegu

Zabieg rozpoczyna liposukcja, wykonywana w naszej klinice za pomocą nowoczesnego lasera LipoLife 3G. Pobiera on bogatą w komórki macierzyste tkankę tłuszczową z miejsc, gdzie zwykle znajduje się ona w dużych ilościach – pośladków, ud lub brzucha. Jednocześnie wiązka laserowa obkurcza skórę w miejscu odsysania, stymulując jej regenerację. Pobrany materiał jest odseparowywany w zawansowanej technologii Adivive, która pozwala wyodrębnić jego najwartościowszą frakcję – aspirat tłuszczowy, złożony z nieuszkodzonych, młodych komórek tłuszczowych oraz komórek macierzystych. Następnie za pomocą precyzyjnych nakłuć lekarz wprowadza pobrany materiał w miejsca docelowe tak, aby miały one największe szanse na ukrwienie i włączenie w istniejące struktury tkanek. Skorygowany kształt biustu widoczny jest zaraz po zabiegu, jednak okres pełnej adaptacji przeszczepionych komórek może wynosić do kilkunastu dni. Ostateczna objętość piersi stabilizuje się do 3-4 miesięcy.

Rekonwalescencja

Zabieg należy do małoinwazyjnych i umożliwia szybki powrót do codziennego życia. Zaraz Po zabiegu należy chronić piersi przed naciskiem, przez około tydzień prowadzić oszczędzający tryb życia, a przez dwa – unikać saun, basenów i gorących kąpieli. Konieczne jest także zaopatrzenie rany w miejscu, gdzie była pobierana tkanka tłuszczowa. Jako skutki uboczne mogą pojawić się lekki dyskomfort, zsinienia czy opuchlizna, które znikają w krótkim czasie.

Efekty i cena

Efekt zabiegu jest bardzo naturalny – umożliwia powiększenie piersi o rozmiar jednej „miseczki”, korektę ich konturu i objętości. Przeszczep komórek tłuszczowych pozwala wymodelować kształt biustu i wyeliminować powstałe po ciąży i laktacji asymetrie, nadając obu piersiom zbliżony wygląd. Dzięki komórkom macierzystym zainicjowany zostaje także proces odnowy i regeneracji skóry w obrębie piersi, dzięki czemu zyskują one jędrność i sprężystość. Warto pamiętać, że zabieg podnoszenia biustu poprzedza liposukcja, czyli usunięcie nadmiarowej tkanki tłuszczowej. Pozwala to na odchudzenia brzucha, pośladków czy ud, z jednoczesnym obkurczaniem i ujędrnianiem skóry w miejscach pobrania tkanki tłuszczowej.

Cena lipotransferu jest zawsze indywidualnie ustalana podczas konsultacji z naszym specjalistą. Najczęściej wynosi ona 14-15 tys. złotych.
Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o modelowaniu i rewitalizacji piersi po okresie ciąży i karmienia, umów się na indywidualne konsultacje w naszej klinice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas