fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Nadmiar tkanki tłuszczowej po ciąży
nadmiar tkanki tluszczowej po ciąży

Młode mamy po porodzie często zauważają zmianę całego ciała i sylwetki. Wiele kobiet boryka się z problemem otyłości brzusznej po porodzie, mimo braku nadwagi. Niestety, otyłość brzuszna dotyka wiele młodych mam, pomimo osiągnięcia swojej wagi sprzed okresu ciąży. Przyrost masy ciała w okresie ciąży jest rzeczą całkowicie naturalną i dotyka właściwie każdej kobiety. Dodatkowe kilogramy tworzy łożysko, wody płodowe, dodatkowa tkanka tłuszczowa oraz dziecko. Największy spadek masy ciała następuje bezpośrednio po porodzie oraz w okresie połogu. Bardzo ważne jest, aby powrót do pierwotnej figury nie był zbyt radykalny i szybki. Uznaje się, że bezpieczny czas powrotu do sylwetki sprzed ciąży to około rok.

Przyczyny większej ilości tkanki tłuszczowej

Główną przyczyną otyłości brzusznej u młodych mam jest rozstęp mięśni prostych brzucha, przebiegają one pionowo przez środek brzucha. W trakcie ciąży rozchodzą się one na boki, tworzy się tym samym miejsce dla powiększającej się macicy. Po narodzinach dziecka mięśnie powinny powrócić do stanu pierwotnego. Gdy tak się nie dzieje, mówimy wtedy o rozstępie, tzn. przepuklinie mięśni prostych. Zaburzenie to sprzyja rozrostowi tkanki tłuszczowej i utracie prawidłowej jędrności oraz kształtu brzucha.

Kolejną przyczyną stanowi są zmiany hormonalne towarzyszące każdej ciężarnej. Układ hormonalny w pewnym stopniu decyduje o rozmieszczeniu tkanki tłuszczowej w organizmie. Zachwianie równowagi między estrogenem a progesteronem zaburza dystrybucję tłuszczu i powoduje odkładanie się go na np. w okolicy brzuchu.

Jak skutecznie walczyć z nadmiarem tkanki tłuszczowej?

Spalenie nadmiaru tkanki tłuszczowej nie jest łatwym zadaniem. Wymaga to samodyscypliny i cierpliwości, ponieważ na pierwsze efekty trzeba poczekać. Wiele kobiet się zastanawia, jak pozbyć się opornej tkanki tłuszczowej po ciąży? W osiągnięciu wyznaczonego celu pomogą poniższe wskazówki.
Za podstawę walki z tkanką tłuszczową uznaje się zróżnicowaną dietę o danej kaloryczności. Warto stosować dietę bazującą na produktach o niskim indeksie glikemicznym. Produkty te nie powodują dużego skoku cukru we krwi, dzięki czemu organizm pobiera energię ze zgromadzonych zapasów w tkance tłuszczowej. Warto pić niegazowaną wodę mineralną oraz zieloną herbatę. Prawidłowe nawodnienie organizmu zapobiega gromadzeniu się płynów w tkance podskórnej, co optycznie odejmuje nam kilogramów. Codzienna aktywność fizyczna będzie niezbędna w utracie nadmiaru tkanki tłuszczowej. Postaraj się wygospodarować czas na ćwiczenia aerobowe, czyli wytrzymałościowe, przynajmniej 3 razy w tygodniu.

W Kaniowscy Clinic możesz skonsultować się z lekarzem dietetykiem dr Justyną Jakimiuk, która podpowie jaka dieta będzie odpowiednia dla odzyskania sylwetki w okresie karmienia.

Zabiegi dostępne w Kaniowscy Clinic

Czasami aktywność fizyczna i prawidłowo zbilansowana dieta mogą nie przynosić satysfakcjonujących efektów, wtedy z pomocą przychodzą zabiegi na ciało wspomagane różnymi technologiami. W Kaniowscy Clinic wykonujemy zarówno zabiegi nieinwazyjne, podczas których pracujemy urządzeniami na powierzchni skóry, ale również posiadamy w ofercie bardziej inwazyjne zabiegi, takie jak liposukcja laserowa Lipolife 3G. Nowe technologie i metody leczenia sprawiają, że powrót do formy sprzed ciąży jest łatwiejszy i szybszy niż kiedykolwiek wcześniej.

Lipolife 3G

LipoLife 3G to innowacyjny system do liposukcji laserowej. Dzięki działaniu odpowiednią temperaturą, skóra poddawana jest jednoczesnemu ujędrnieniu i obkurczeniu. Technologia LipoLife 3G jest znaczniej mniej inwazyjna niż inne metody liposukcji. W czasie zabiegu dochodzi do termicznego rozpuszczenia tłuszczu, co ułatwia jego odessanie, dlatego bezpieczeństwo zabiegu znacząco wzrasta.  Dodatkową zaletą liposukcji laserowej Lipolife 3G jest to, że nie tylko możemy usunąć niechcianą tkankę tłuszczową, ale również możemy ją przeszczepić w wybrany obszar ciała, np. w piersi. Jest to zabieg, który wykonujemy najczęściej u pań, u których po okresie karmienia piersi straciły objętość. A wypełnienie ich tkanką tłuszczową w naturalny sposób przywróci im objętość, a także zadziała regenerująco na skórę piersi, dzięki obecnym w komórkach tłuszczowych komórkom macierzystym. To właśnie dzięki zastosowaniu odpowiedniej długości światła laserowego, komórki tłuszczowe nie ulegają zniszczeniu, a pobrany materiał jest bogaty w komórki macierzyste, które mogą być wykorzystane w zabiegach medycyny estetycznej ze względu na swój potencjał regeneracyjny. Cała procedura odessania tkanki tłuszczowej i ewentualnego jej transferu w inne miejsce, wykonywana jest podczas jednego zabiegu. Po zabiegu, który trwa 3-4 godziny pacjentka może wrócić do codziennego funkcjonowania, zabieg nie wymaga dłuższego pobytu w gabinecie.

Onda Deka

ONDA to zaawansowane technologicznie urządzenie, które wykorzystuje unikalne mikrofale Coolwaves™. Docierają one selektywnie do tkanki tłuszczowej i w nieinwazyjny i w pełni bezpieczny sposób prowadzą do jej redukcji. Częstotliwość zastosowanych w Ondzie mikrofal jest całkowicie bezpieczna, podczas zabiegu wynosi ona 2,45 GHz i dzięki temu działa w obrębie tkanki tłuszczowej. Dodatkowo głowice urządzenia są wyposażone w system chłodzenia kontaktowego, sprawia to, że zabieg jest bezbolesny, a tkanka zewnętrzna doskonale chroniona przed przegrzaniem. Zabieg nie tylko pozwala na pozbycie się opornej tkanki tłuszczowej, ale również widocznie ujędrnia i uelastycznia skórę. Zabiegi urządzeniem ONDA możemy rozpocząć już po okresie połogu, jednak zawsze wymagana jest konsultacja  

onda efekty 1
Efekty zabiegu Onda DEKA
Miracool

Miracool to unikalne urządzenie do modelowania ciała i redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej. Wykorzystuje trzy unikalne technologie: kriolipolizę (stymulacja zimnem), elektrostymulację oraz stymulację ciepłem w zakresie. Połączenie zjawiska szoku termicznego z elektrostymulacją zapewnia wysoką synergię działań i efektywność zabiegu. Urządzenie posiada 4 głowice, dzięki którym pokrywa 4 różne obszary. Miracool to zaawansowana technologicznie metoda redukcji tłuszczu poprzez jego zamrażanie w zakresie temperatur od 0 do -15 stopni Celcjusza. Zaraz po zamrożeniu, komórki tłuszczowe zaczynają się rozpuszczać, a uwolniony przez nie tłuszcz jest metabolizowany w procesach fizjologicznych przez wątrobę.

Accent Prime

Dzięki Accent Prime możliwa jest redukcja uporczywej tkanki tłuszczowej, przede wszystkim bezboleśnie i trwale z obszaru całego ciała. Ten nowoczesny system jest połączeniem zaawansowanych technologii, działających w oparciu o falę ultradźwiękową oraz radiową, dzięki czemu możliwe jest redukowanie tkanki tłuszczowej i ujędrnianie skóry przy pomocy jednego urządzenia. Zabiegi z wykorzystaniem Accent Prime dają wyjątkowe rezultaty w kształtowaniu pośladków, linii bioder i brzucha, a także likwiduje skutecznie problem „drugiego podbródka”. Najnowsza technologia Accent Prime to technologiczne zaawansowana aparatura, która łączy synergistyczne działanie dwóch fal, dzięki czemu skuteczność urządzenia jest niezaprzeczalna i jest potwierdzona licznymi badaniami klinicznymi.

HIFU

HIFU to aparatura, która znacząco poprawia jędrność i napięcie skóry. W Kaniowscy Clinic dysponujemy 3 urzadzeniami wykorzystującymi HIFU (Utims A3, Ulthera, Ultraformer), urządzenie jest dobierane przez lekarza w zależności od wskazania. Urządzenia te wykorzystują działanie nowoczesnej technologii skoncentrowanych fal ultradźwiękowych o wysokiej częstotliwości HIFU (High Intensity Focused Ultrasound). Skupione ultradźwięki powodują powstawanie drobnych punktów uszkodzeń termicznych w skórze, w tkance podskórnej, tłuszczowej, a także w warstwie mięśniowo – powięziowej (SMAS), bez naruszenia ciągłości naskórka. HIFU efektywnie zmniejsza warstwę tkanki tłuszczowej doprowadzając do rozpadu komórki tłuszczowe. Skoncentrowane fale ultradźwiękowe trwale redukują komórki tłuszczowe, które są w naturalny sposób wchłaniane, a następnie usuwane z organizmu w naturalnych procesach metabolicznych.

Lipoliza iniekcyjna

Prostrolane Inner-B to skoncentrowany preparat peptydowy, zarejestrowany jako wyrób medyczny, do redukcji miejscowej tkanki tłuszczowej poprzez redukcję zawartości komórek tłuszczowych. Cztery unikalne peptydy zawarte w preparacie przyspieszają proces lipolizy i opóźniają lipogenezę, czyli proces tworzenia tłuszczu.  Prostrolane Inner-B pozwala na trwałe usunięcie opornej tkanki tłuszczowej, z takich miejsc jak: ramiona, brzuch, podbródek, w tym miejscach młode mamy często zauważają nadmiernie zgromadzoną tkankę tłuszczową.

Endermologia

Równowaga pomiędzy produkcją i eliminacją tłuszczu jest procesem regulowanym przez komórki tłuszczowe zwane adipocytami. Mimo prowadzenia zdrowego trybu życia, wraz z upływem czasu aktywność komórek ma tendencję do spowalniania, powodując przyspieszenie procesu odkładania się tłuszczu i zatykania naczyń krwionośnych i limfatycznych. Zabieg endermologii, czyli masażu próżniowego stymuluje komórki tłuszczowe do rozpoczęcia naturalnego procesu redukcji tkanki tłuszczowej, nawet tej najbardziej opornej na aktywność fizyczną i dietę. Dodatkowo mechaniczne oddziaływanie głowicy zabiegowej wzmacnia skórę, przywracając jej jędrność i elastyczność. Zalecamy regularne wykonywanie zabiegów endermologii samodzielnie, a także jako terapia uzupełniająca po wcześniej wymienionych zabiegach.

Młode mamy już na wczesnych etapach ciąży zauważają liczne zmiany w swoim ciele. Po porodzie kobietom najczęściej przeszkadza nadmiar lokalnie zgromadzonej tkanki tłuszczowej. Dodatkowe kilogramy są naturalnym zjawiskiem, obserwowanym przez każdą kobietę. By skutecznie zgubić nadmierne kilogramy niezbędna będzie nie tylko zbilansowana dieta, wzmożona aktywność fizyczna, ale również zabiegi gabinetowe. Nie tylko przyspieszą one efekty, ale sprawią, że oporna tkanka tłuszczowa nie podatna na ćwiczenia fizyczne ulegnie redukcji. Nasi specjaliści w Kaniowscy Clinic wykorzystując najskuteczniejsze rozwiązania ustalą indywidualny plan leczenia, by powrót do formy młodych mam był szybszy i bardziej efektywny. Dodatkowo polecamy konsultację z dr Justyną Jakimiuk, lekarką i dietetykiem, która podpowie jak powinna wyglądać dieta po urodzeniu dziecka oraz ewentualnie jakie suplementy należy zacząć stosować.

Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas